Katalitik Konvertör Arıza Lambası Söndürme

BozyeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba ,

3 Gün önce bende opel astra h 2005 model araç sahibi oldum. Aracı alırken farkedemediğimiz şey kat içi boşaltılmış ve adamlar arıza lambasını söndürmüşler.
Aracı Ankaradan almıştım Samsuna dönerken havza'da arıza lambası yandı.
Hemen özel opel servisine çektim sorunun katalitik konvertör olduğunu orjinal fiyatının da 1000+ olduğunu söylediler.
Muayenede sorun yaşayabilirsin diyorlar ama muayene için 2 sene var daha. o zamana kadar arıza lambasını söndürmek istiyorum. Muaeyene zamanı da dışarda ölçüm yaptırıp duruma göre bi ayar çekerim artık.

Bu arıza lambasını serviste sildirince bir süre sonra tekrar çıkıyor. Tamamen söndürmek için bir aparattan bahsediliyor fakat bulamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Nereden temin edebilirim, zararı, fiyatı nedir? İşçiliği çok mudur?

herkese teşekkürler.

BozyeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet var, Lovato marka LPG sistemi takılı araçta

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aradığın parça bu bir zamanlar hepsiburada satılıyor idi.

otso20100100101.jpg

BozyeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı yerlerde resimleri gördüm hepsiburada sitesinde satıştan kalkmış. Sanayide tanıdık ustalara da sordum ellerinde olmadığını söylediler.
Merak ettiğim bu aparat tüm araçlara uyumlu mu?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, o lambayı söndürmek için bu işi bilen ve yapan bir egzozcu bulmalısınız. Daha önce katın içi boşaltıldığında zaten söndürmek için işlem yapılmış ama tekrar yandıysa blki bir sıkıntı olmuş olabilir. Muayenede aracın yenilik durumuna göre soranlar da var, sormayanlar da var. Egzoz muayenesi için (dışarıda yaptırdığınızda) çok sıkıntı olmaz. Fenni muayenede sorabilirler de sormayabilirler de diyeceğim ama anladığım kadarıyla sizin kat zaten içi boş bi şekilde araçta durduğu için bi sıkıntı çıkmayacaktır.

Bu arada samsunda hangi servise gittiniz?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sanırım uyumlu çünkü sensörün takıldığı yere göre dişleri. Bu parçanın amacı aslında sensörü eksozdan uzak tutmaya yaraması başka da bir özelliği yok. Aslında biraz önce çok aradım ama bulamadım. Netten satış yapan yerleri. Zamanında bende bu sensör olayına baya bir takmıştım artık tınlamıyorum bile.

BozyeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gülsan sanayide opses ve opser'e gittim.
Opses direk kat değişimi önerirken, opser garantili olarak tamir ettiklerini söyledi. 450-500 lira civarında da fiyat çıkardı.
Söktürüp baktırmadım açıkcası daha önce bir işlem uygulandı mı bilmiyorum.
Yine gülsan sanayide başar egzoz var oraya gittiğimde de egzoz sistemi ve kat ile alakalı 1-2 kablo gibi birşeylerin temizlenmesi gerektiğini, uclarda kurum varsa o yüzden yapabileceğini söyledi.
Sizin samsunda tavsiye edebileceğiniz bu işi yapan egzozcu var mı?

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, egzozcu olarak tavsiye edebileceğim bir yer yok. Ama dedikleri gibi daha önce yapılan işlemde sıkıntı olmuştur zamanla, onu düzelttirip, lambayı söndürüp ve arıza kaydını sildirip binmeye devam edilebilir fikrimce. Katın kendisi araçta durduğu sürece sıkıntı çıkmaz. İsterseniz sanayi migrosun bahçesinde de lider opel servisi var. oraya da bi gösterin. Barış Ustam ilgilenecektir. En azından egzozcu tavsiyesinde ya da nasıl bir yol izlemeniz konusunda yardımcı olur.

BozyeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın gün içinde oraya da bir uğramaya çalışacağım. Teşekkürler ;)
Durumu yine burdan bildiririm, bu arada sensör için link varsa diğer arkadaşlardan linkte alabilirim.