katalitik konvertör temizleme

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ayrıca turbo2 nickli ustama teşekkürü bir borç bilirim.egzozcuya sordum ilaca yatırcağız dedi ve 150 lira para istedi benden

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
konu biraz dağılmış arkadaşlar toparlayayım.sabah tinerdeki konvektörü aldım resimleyemedim ama içinden çıkan şeyi betimlemek zor zift desem değil acayip bişe elime değdi sabahtan beri çıkarmaya çalışıyorum .neyse çıkardıktan sonra biraz daha tiner dökerek yukarıdan aşağıya doğru kalan pisliği akıttım.kompresörle hava tuttum.ilk gözlemlerime göre tıkalı kanalların çoğu açılmış.yani işe yaramış gibi görünüyor.ayrıca halen egr yi iptal etmemiş arkadaş varsa söyleyeyim bu egzoz gazı konvektörü bu hale getirdiyse yağın buharıyla birleşince motoru ne hale getirir bilemiyorum.
İçinden çıkan maddeler aklınıza gelen en toksik maddelerden birisidir. Kurşun, arsenik ve bilumum ağır metallerden oluşur. Bu yüzden el temizliğinize çok dikkat edin.
Birde nasıl yaptığınızı resimlediniz mi? Eğer resimlediniz ise ve siteye koyarsanız çok faydalı olur.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
haklısın açık alan olmasına rağmen etkilendim baş dönmesi filan oldu.dediğiniz gibi içinden metal parçacıklarda çıktı

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
eldiven, maske, gozluk takin ben yukarida yazmistim...

hayirli olsun insallah ise yarar...

kuhi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mahmut keml bey ,
Bende Katalitik Konvertörümü temizlemek istiyorum ,
Siz bu işi başaranlardansınız okuduğum kadarıyla ,
Acaba Nasıl temizlendigini biraz detaylıca anlatabilirseniz bizde sizin gibi temizlemeye çalışalım yoksa ya çıkmasını yada sıfırını alacak gibiyim buda beni çok kasıyor ,:(

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
konvektörünüz boştaysa getirin yerim ulusta yardımcı olmaya çalışırım benim konvektör boşta şu an birşeyler yaparız

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Benim aracın katalitiğinin dolmaya başladığından şüpheleniyordum. Bununla ilgili Türkiye ye yeni gelmiş bir katalitik temizleyici buldum. Yaptırdım. Temizleme işlemi oksijen sensörü yeri sökülüp oradan boşaltılarak yapıldı. Araç çalıştığında acaip pis bir koku ve duman çıktı. Sanki daha iyi oldu gibi. Ama başka deneyen var mı acaba?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Benim aracın katalitiğinin dolmaya başladığından şüpheleniyordum. Bununla ilgili Türkiye ye yeni gelmiş bir katalitik temizleyici buldum. Yaptırdım. Temizleme işlemi oksijen sensörü yeri sökülüp oradan boşaltılarak yapıldı. Araç çalıştığında acaip pis bir koku ve duman çıktı. Sanki daha iyi oldu gibi. Ama başka deneyen var mı acaba?

Mahmut Bey'in yöntemi meşakkatli ama daha sağlıklı gibi. Sizinki de fiyatı uygun ise periyodik olarak(45.000km) denenebilir.

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle turbo arızaları sonrası turbonun egsoz tarafından sızan yağ direk katalızörün gözeneklerıne girip 800 derece sıcaklıkta çömlek gıbı oluyor ve dolduruyor butun delikleri..eğer turbonuz arızalanmıs yada aracınızın yağ yaktıgından şüphelenmıssenız km ye bakmaksızın mutlaka temızletın yada değiştirin...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üzerinde temizlemek ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.gözenekler çok küçük belli bir kısmı tıkalıysa araç egzoz gazını rahat def edemediği için yüksek ısı problem olabilir