Katalitik konvertörün tıkandığı nasıl anlaşılır*

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yaklaşık 2 sene önce katalitik içindeki parçalanmadan dolayı iptal ettirdim. Yerine headers denilen egzoz parçası taktırdım. Şimdiye kadar hiç bir sıkıntım olmadı. Hatta çekiş arttı ve yakıtta da çok az azalma oldu. 3000 dev. civarında egzoz açtırmışsın gibi ses veriyor ama çok değil 3000 i geçince veya 3000 den aşağıda iken ses kesiliyor. İki gün önce muhayeneden de sorunsuz geçtim. Ustalar ne der bilmem ama ben memnunum. 2 sene önce 200TL ye mal olmuştu.

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç iyi gitmez siyah duman atar sık sık tutup bırakır motor iyi nefes almadığı için, rampalarda iyi tırmanmaz hep siyah atar dumanı ilerlerse araç sallanarak ve acayip şekilde siyah beyaz duman atarak gider diyeceğim ama gitmez bile dursan kalakamazsın pejo vardı pederde başımıza geldi 20 km yolu 2 saatte servise zor gittim.

fikri55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayeneyi 1 hafta önce yaptırdım.Arabanın katalıtıkten dolayı arıza ışığı da yanıyodu ben geçirmicekler sanıyodum ama bi sıkıntı çıkmadı geçti.

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet var.

Melih 0681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acil Yardım.
Geçen hafta aracımda katalizör tıkandığı için içini boşaltırdım. Alt devirler sıkıntı. Ancak egzozda beyaz duman var. Motor yağı ve soğutma suyunu kontrol ettim conta olayına karşı. Hepsi normal. Yağda su izi suda yağ izi yok.
Sorum şu katalizör iptal edildiği için emisyon değerleri yükseliyor. Peki bu beyaz dumana sebep olur mu.
Lütfen bilgisi olan cevap versin.