Kaza Pert mutabakat

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen ay yaptıgım agır hasarlı trafik kazasında araçım pert olmuştu ve bugün araçıma teklif sunuldu, 31-000 TL benim kasko poliçemde ise 34,200 yazıyor şimdi ilk teklifi rededersem ne kadar süre beklicem ve muhtemelen ne kadar bir artış olur, bu arada araçın ilk kazası herhangi bir yerinde boya felan yoktu yönlendirirseniz sevinirim ne yapmam gerekir sigortaya karşı
,

O

oakyol

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kaza Pert mutabakat

Çok geçmiş olsun. Policenizde yazan rakamı alıcaksınız diye birsey yok. Aracın perte cıktıgı kesinleştikten sonra sigorta eksperi üç farklı yerden fiyat alıyor bunlar en düşük verilen, orta ve en yüksek fiyatların ortalaması alınıp aracın degeri belirleniyor. Bence kötü fiyat vermemişler ama istiyorsanız yinede itiraz edebilirsiniz buda yaklasık 2 hafta sürer veya direk arayıp eksperinizle görüsün.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızın marka ve modelini bilemiyorum ama sigorta firmaları kasko yaparken aracın 2. El degerinin biraz daha üzerinde bir rakamdan poliçeyi yaparlar ama bu tarz bir kaza durumunda policedeki degeri değil 2. Eldeki gercek degerinden ödeme yaparlar. Benim arabamın policedeki degeri 47.500 ama ikinci el degeri 40 - 42.000 arası ve bana kaza durumunda bu paradan fazlasını ödemezler. Eğer aracınızın ikinci el degeri size teklif ettikleri rakamsa cok zorlamayın bence.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ama hangi astra modeli 34200 poliçe modeli sahip merak ettim yada başka bir araç mı pert olan?

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçım 2010 model ASTRA H 32 bin km de daha ilk kazam araçımda ne bir boya ne bir kaza kusur yok ilk olunca böyle oldu 34,200 kasko policemde yazdıgı için 31bin teklif ettiler neye göre ettiler orası mechul o yüzden bende böyle ilk teklife itiraz ettim artık 32,500 verseler bile alırım mecburen artık yapıcak birşeyim kalmadı bana dediklerinde araçın ikinci el piyasasını araştırdınızmı dediler evet dedim şuanda benim araça 35,500 veren servis vardı o yüzden 2-3 yeri araştırdıgımda sag sol camurluk boyalı 40 binde ki arabayı 35,500 e verdik diye söylediler bunlar galerici servis vs sigorta neden bu kadar öldürdü aracın bedelini orasını anlıamadım ilk defa bir araç pert ediyorum tabi ki bu konular hakkında bilgim yok yanlış birşey söylediysek kusura bakmayın 

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hanz link' Alıntı:
araçım 2010 model ASTRA H 32 bin km de daha ilk kazam araçımda ne bir boya ne bir kaza kusur yok ilk olunca böyle oldu 34,200 kasko policemde yazdıgı için 31bin teklif ettiler neye göre ettiler orası mechul o yüzden bende böyle ilk teklife itiraz ettim artık 32,500 verseler bile alırım mecburen artık yapıcak birşeyim kalmadı bana dediklerinde araçın ikinci el piyasasını araştırdınızmı dediler evet dedim şuanda benim araça 35,500 veren servis vardı o yüzden 2-3 yeri araştırdıgımda sag sol camurluk boyalı 40 binde ki arabayı 35,500 e verdik diye söylediler bunlar galerici servis vs sigorta neden bu kadar öldürdü aracın bedelini orasını anlıamadım ilk defa bir araç pert ediyorum tabi ki bu konular hakkında bilgim yok yanlış birşey söylediysek kusura bakmayın 
hangi sigorta?

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:

Liberty

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

internetten araştırdıgım kadarıyla aracınız 33-35 arası satılmalı.altındaki teklifi kabul etmeyin bence.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef 2.elde kullandığınız araca denk km de ve temizlikte aracı kaskonun verdigi fiyattan bulmak zor olabilir. 33.000 tl ye kadar zorlayabilirsiniz sanırım. Benimde bundan önceki aracım asrta j 1.4t idi oda bi kazada pert oldu 2. eldeistediğim kriterlere uygun aracı bulmam 3 ay sürdü. Belki kaskonun ödediği rakamın üzerine biraz daha ekleyebilirseniz temiz bir j serisi alabilirsiniz.

hanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet pişman olmamak adına 33 bine kadar zorlucam artık ne verirlersede alırım ondan sonrası zaten araç bulmakta 2 aydan beri araçsız bir durumdayım servisleri arıyorum araç yok full donanımlı bir cosmo' ya çatamadım :) yorumlarınıza teşekkür ederim sagolun