kaza yaptım :(

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar dun gece 23.00 sularında kavsaktan dönerken sağ şeritten sol şeride sinyal vererek geçmek istedim ancak bana yol vermek istemeyen sürücü sınırlarını zorlayarak beni kıstırmayı başardı ve sol arka tampondan bana vurarak kendi tamponunu kırmayı başarmıştır. neyse hatamı kabul ettim zaten şirket aracıymıs oda bi çalısanmıs belki yorgunlktan belki aceleden farkedemedi önemli olan bizlere bişey olmadıya çok şükür işin prosedur kısmına geçelim şimdi daha once hiç kaza yapmadım bilmediğimden soruyorum karsılıklı kaza tespit tutanagı tuttuk aramızda ehlıyet sıgorta arac ruhsat fotokopısı verdım oda bana cektırdı verdı ve gitti servise yaptırmaya şimdi merak ettiğim bi sonrakı yıl sıgortam çok yuksek mi olucak kaza yaptıgım için ve birde maglum bızım araclarımız saglam ancak karsımdakı arac dobloydu bıraz dokuldu  angelll kendı aracımda hiç bişey yok ufak bir cızıkten baska sımdı bu kaskomda yada baska nerelerde sorun cıkartabilir arkadaslar çok maruz görün beni herşeyin br ilki var buda benım ilkim bilgi ve önerilerinize ıhtıyacm var kızgınkırbac

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kaza yaptım :(

benım aracımdada hasar kaydı felan olcak mı  :(

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun...

Kusur oranına göre sizin trafik sigortanız onun aracını yaptıracak. Karşı tarafta kusur bulunursa kendi aracının onarımı için gereken miktarın bir kısmı kusur oranına göre sizin trafik sigortanız ondan tahsil edecek.

Aracınızı karşı tarafın sigortasından ya da  kendi kaskonuzdan yaptırmadığınız sürece sizin aracınıza hasar kaydı oluşturulmaz. Hasar küçükse kendi aracınızı kendi cebinizden ya da kaskonuzun mini onarım hizmetinden faydalanarak yaptırabilirsiniz. Bu durumda da hasar kaydı oluşmaz...

Tekrar geçmiş olsun, Allah hepimizi beterinden korusun.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

+1 Geçmiş olsun.

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Geçmiş olsun...

Kusur oranına göre sizin trafik sigortanız onun aracını yaptıracak. Karşı tarafta kusur bulunursa kendi aracının onarımı için gereken miktarın bir kısmı kusur oranına göre sizin trafik sigortanız ondan tahsil edecek.

Aracınızı karşı tarafın sigortasından ya da  kendi kaskonuzdan yaptırmadığınız sürece sizin aracınıza hasar kaydı oluşturulmaz. Hasar küçükse kendi aracınızı kendi cebinizden ya da kaskonuzun mini onarım hizmetinden faydalanarak yaptırabilirsiniz. Bu durumda da hasar kaydı oluşmaz...

Tekrar geçmiş olsun, Allah hepimizi beterinden korusun.
çok büyük geçmiş olsun...
tam elim klavyeye gitti cevap vereyim diye bir de baktım benim diyeceğimden de fazlası yazılmış zaten..
+1

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, poliçenizi görmeden kesin bir şey söyleyemem fakat tramer sizde kusur bulur karşı taraf arabasını sizin trafik sigortanızdan yaptırırsa gelecek sene trafik sigorta priminiz bir miktar artar.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun