Keçi galiba gidiyor :(

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için. Vectra b2 kasayı düşünmüyor değilim ama temizini bulmak çok zor ve bulunca da 20 nin üstüne istiyorlar. şimdi 11-12 yaşındaki araç ne kadar kaliteli olursa olsun en kötü ihtimalle vectranın kablo çürüme olayı var yanlış bilmiyorsam yani elektronik sıkıntı vermeye başlıyor. tabi hem ucuz olsun hem yeni olsun hem de d segmenti olsun derdinde değilim. sadece bu paranın üzerine çıkmam imkansız ve bu paraya (araştırdığım kadarı ile kronik sıkıntısı yok denecek kadar olan) bu donanımda elentra kafama yattı. 2,5 sene era kullanmış biri olarak bazı elentra kullanmış arkadaşlardan "accente, eraya göre kalite farkı bariz" cümlesini duyduktan sonra iyice içime sinmişti açıkçası.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar fikirleriniz için. Vectra b2 kasayı düşünmüyor değilim ama temizini bulmak çok zor ve bulunca da 20 nin üstüne istiyorlar. şimdi 11-12 yaşındaki araç ne kadar kaliteli olursa olsun en kötü ihtimalle vectranın kablo çürüme olayı var yanlış bilmiyorsam yani elektronik sıkıntı vermeye başlıyor. tabi hem ucuz olsun hem yeni olsun hem de d segmenti olsun derdinde değilim. sadece bu paranın üzerine çıkmam imkansız ve bu paraya (araştırdığım kadarı ile kronik sıkıntısı yok denecek kadar olan) bu donanımda elentra kafama yattı. 2,5 era kullanmış biri olarak bazı elentra kullanmış arkadaşlardan "accente, eraya göre kalite farkı bariz" cümlesini duyduktan sonra iyice içime sinmişti açıkçası.

Kim diyor bunları? 1998 model aracımın kabloları halen kız gibi duruyor, elektronik bir sıkıntı da yaşamıyorum, çünkü aracım kurcalanmış bir araç değil, fabrika araca ne koyduysa o. Kurcalanmış bir araç değil Vectra Mercedes olsa gene de başa bela olur.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Laguna nın 2000-2001 modellerini istediğiniz fiyata çok rahat bulursunuz.Bir tanıdık 2004 model laguna2 1.6yı komple boyalı ama kazasız olarak 17 ye almıştı.Adamın arabasını kağının önünde çiviyle kazımışlar adam resimlerini göstermiş.Kasko da arabayı komple boyatmış.Arkadaş çok memnun.Elentra kalite olarak vectra ve lagunayla asla kıyaslanamaz.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Kim diyor bunları? 1998 model aracımın kabloları halen kız gibi duruyor, elektronik bir sıkıntı da yaşamıyorum, çünkü aracım kurcalanmış bir araç değil, fabrika araca ne koyduysa o. Kurcalanmış bir araç değil Vectra Mercedes olsa gene de başa bela olur.
Kesinlikle doğru.önemli olan aracın mümkün mertebe orjinal olarak durmasıdır.Kayınbiraderim 2005 astra cdti almıştı adam araca hararet yaptırmış mübarek arabada yatıp kalkmış birde satmadan önce km yi düşürmüş tabi kayınbirader aracı baktırmadan aldı 2 ay sonrada sattı.Bence sevdiğiniz,gönlünüzde ki aracın en temizini bulmaya çalışın biraz zaman alır ama mutlaka bulunur.Arabamı 2000 model vectraya kesinlikle değişmem önemli olan zevkdir.zevk alabileceğiniz ,sizi mutlu edecek bir araç alın.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Octavia önerisi güzelmiş.

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler forumdaşlar. octavia tip olarak hoşuma gitmiyor. bir ara sırf cdxe geçmek için aracı satacaktım o kadar istiyordum cdxi ama hanımın hamileliği olduğu ve yaz yaklaştığı için olmadı. o sıralarda (yaza doğru) temiz, orjinal km cdxler 2000-2001 18-19 civarındaydı. şimdi bakıyorum hem o kadar temizini bulmak zor hem de yanına yaklaşılmıyor.22-24 gidiyor.
metin hocam ne denir günahı anlaşalım :) özellikler( km, boya, değişen vs.) ilan var mıdır?

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aile dostumuzda 2004 elentra var sıfır aldı ve 160000 kmdir biniyor. hala satma niyetinde değil. onu aradım ve uzun uzun konuştuk. bana sekiz senedir normal bakımlarının dışında tek arızası klima kontrol ünitesinin ışıkları gitti onu da kendim tamir ettim dedi. yalan söyleyecek, kendi malını övecek biri değil çok çok iyi tanıyorum. forumları dolaşıyorum kronik bir sıkıntısı neredeyse yok herkes gayet memnun. sadece ikinci eli zayıf deniyor onu da umursamıyorum. parça araştırması yaptım her parçası çok rahat bulunuyor ve ucuz. ayrıca samsun servis md arkadaşım zaten yani her türlü bakımı sıkıntımı rahatlıkla giderebilirim. bunlar arabaya iyice ısındırıyor beni. neredeyse kararımı verdim alacağım Allah nasip ederse.

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman bize hayırlı olsun demek düşer artık :) kazasız belasız..