Kelebek Boğazı ve Rolanti Ayarlayıcı Temizliği

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumdaki ustalara üstadlara bi sorum olacak egzantrik sensörünü değiştirmek için hava filtrelerini falan sökücem nasıl olsa hazır sökmüşken kelebek boğazını, rolanti ayarlayıcısını falan komple söküp temizleyeyim diyorum öğrenmek istediğim orayı komple sökünce herhangi bir ayar bozulurmu ve neyle en iyi temizlenir nelere dikkat etmek gerekir yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek bogazını komple sokme sen, sadece rolantı ayarlayıcı sok yeterlı. 5 alyanla rolantı ayarlayıcı sok contasını yırtma, balata temızleyıcı ıle temızle

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebek bogazını komple sokme sen, sadece rolantı ayarlayıcı sok yeterlı. 5 alyanla rolantı ayarlayıcı sok contasını yırtma, balata temızleyıcı ıle temızle

Üstad komple söküp temizlesem ne gibi bi mahsuru olur çünkü aracı aldığımdan beri hiç temizlenmedi ayrıca balata spreyinin o bölge için kullanılmasının önerilmediğini duymuştum ben sökeyim diyorum sen biraz bana ayrıntılı izah edersen sorunsuz temizlerim zaten aşinayım bu işlere benim için önemli olan dikkat edilmesi gereken detaylar elimde vectra b service manuel de var

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.eray kardesim ben kelebek bulunan yeri sokup temizledim ve olumsuz hicbiseyde olmadi.sadece kontak kapali iken butun soktleri cikartacaksin parcayi alip tiner ve kucuk bir firca ile temizleyip yine yerine kontak kapali iken takip soketlerini takacaksin.hepsi bu kadar:)

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.eray kardesim ben kelebek bulunan yeri sokup temizledim ve olumsuz hicbiseyde olmadi.sadece kontak kapali iken butun soktleri cikartacaksin parcayi alip tiner ve kucuk bir firca ile temizleyip yine yerine kontak kapali iken takip soketlerini takacaksin.hepsi bu kadar:)

kardeş bende senin gibi düşünüyorum eskiden tinerle azmı karbüratör yıkadık :D

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad komple söküp temizlesem ne gibi bi mahsuru olur çünkü aracı aldığımdan beri hiç temizlenmedi ayrıca balata spreyinin o bölge için kullanılmasının önerilmediğini duymuştum ben sökeyim diyorum sen biraz bana ayrıntılı izah edersen sorunsuz temizlerim zaten aşinayım bu işlere benim için önemli olan dikkat edilmesi gereken detaylar elimde vectra b service manuel de var
gaz halatının sekmanı ıcınde kırılmıssa zor sökulur onun ıcın tarıf etmedım. gaz halatının ınce telden bı sekmanı var dıkkatlı bakarsan görursun onu dısarı dogru cekerek cıkaracaksın, su bıdonunun kapagını acıp kapatacaksın sonra su hortumlarını özel kelepceıyle o yoksa penseyle kelepcelerını cıkaracaksın sonrada fişlerı cekeceksın sonrada 10 lokma ıle 4 rane somunu sokeceksın. motor sogukken sokeceksın

vectra2.0

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su bıdonunun kapagını acıp kapatacaksın derken akünün üst tarafındaki su haznesi yanılmıyorsam ? amaç ordaki suyu hazneye aktarmakmı ? daha sonra su hortumlarını söküyorum doğrumu ?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su bıdonunun kapagını acıp kapatacaksın derken akünün üst tarafındaki su haznesi yanılmıyorsam ? amaç ordaki suyu hazneye aktarmakmı ? daha sonra su hortumlarını söküyorum doğrumu ?
amaç basınclı suyun basıncını almak aksı halde hortumu sökerken basınclı su fıskırır anladın? kapagı acıp kaparsan kapalı oldugu ıcın hava alamaz suda akmaz