Kendi Uzaktan Kumandanızı Yapın... 2 Buton

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Merhaba arkadaşlar

Elektronik bilğisi olan arkadaşlar için kolay ve pratik bir uygulama.
Bu devre ile aracınızda istediğiniz iki donanımı uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Örneğin: Akşam aracınızdan eve giderken kumandadan tuşa bastığınızda Kısa farlarınız yanabilir. Siz aracınızda değilken tehlike anında diğerine bastığınızda sellektör yapabilir.

( Tabi çok farklı uygulamalarda yapabilirsiniz..sizin yaratıcığılığnıza kalmış..)

BU UZAK KUMANDA UNITESİ

2kanalrfvericiemaph9.gif

BU ARAÇTAKI ALICI DEVRESI VE ROLELER

2kanalrfalcemaxw8.gif

ALICI ÜNİTESİ BESLEME DEVRESİ

power_supply.gif

BİTMİŞ HALİ KUMANDA UNİTESİ

2kanalrfvericifotup7.jpg

BİTMİŞ HALİ ARAÇ ÜNİTESİ

2kanalrfalcfotge1.jpg

Son düzenleme:

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için teşekürler. yanlız beni aşar bu kumanda olayı

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın kendi kumandasıyla farları kontrol edebilir miyiz acaba. Yeni modellerde olduğu gibi kapı kilidini açınca farların yanması yani

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal uzaktan kumandaya bu tur islevler koyabilir miyiz? ornegin kapi kilidini actigimizda farlarin yanmasi gibi??

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
onu bu devreyle değil de başka yollarla yapabilirsiniz. şöyle ki siz kapıyı kapattığınızda kapı içerisindeki motora bir gerilim gider. siz bu gerilimi zaman ayarlı başka bir devrenin tetikleyicisi olarak kullanarak istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz.

Cengiz abi devreyi aldığın kaynak güvenilir mi? ben internette çok aradım daha önce bu tarz bir r/f devresi ama bulduklarımın hepsi yalan dolan çıktı.

bir de bu 434A T/R kiti Türkiye'de bulabilir mi?

G

GeneraL

Bilgi Girilmemiş
Benim oğlan kardeşimde citroen c4 var ondakindede kumandadan farları yakabiliyosun... aynaları açıyor felan orjinal yani orjinalede yapılabilir herhalde.?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bugra istanbulda bulunamayacak malzeme yoktur...

Far olayına gelince evet bugranın dediği gibi biraz elektrik bilğiniz varsa yaparsınız.
Merkezi kilitten bir diyot ile bi zaman ayarlı röleyi tetikleyeceksiniz. onun kontaklarını da kısa farlarınıza takınca.
Artık kapıları kumandadan kilitlediğinizde farlarınızda yanıp gecikmeli olarak sönecektir.
Ama bu şekilde yapınca gece, gündüz nezaman kilitleseniz farlarınız yanar.
Araya sadece gece calışması için LDR devresi eklenmesi gerekiyor.
Çok zor bi olay değil yapılabilir.

o zaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm birde bu tavan lanbasını gecikmeli sönmesini sağlamak için bir devre varmı benim araç kapıyı kapatınca hemen sönüyor tavan lambasını yanı müsait oraya yerleştirebileceğim bir şema yollaya bilirseniz sevinirim

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bu devreyle değil de başka yollarla yapabilirsiniz. şöyle ki siz kapıyı kapattığınızda kapı içerisindeki motora bir gerilim gider. siz bu gerilimi zaman ayarlı başka bir devrenin tetikleyicisi olarak kullanarak istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz.
daha once denemistik ama direk gerilim gitmiyomus beyin tarafindan kontrol ediliyormus... far anahtarina bakmistik 6 tane kablo geliyo ve hepsi farkli voltajda geliyo yani duz bir anahtar yok beyin tarafindan komutla aciliyo farlar... usta boyle soylemisti ben cok anlamiyorum...