KİA PRO CEED GT 2013

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: KİA PRO CEED GT 2013

Gündüz farımıymış hala füze rampası görüşümü değiştirmicem :D Ama araç çok güzel deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun oluruz keşke biride normal ceed dizel alsada diğer arabalarıda öğrensek astra ile farklarını :) Bu arada aracın gtc değil normal pro ceed 2013 dizayn ödülü almış ceed ise 2012 almış

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
12.3 litre nasıl aşırı sayılamayabilir; benim 140Hp lik aracımın ilk günkü ortalaması 10.6 iken , 109 Hp lik dizel aracımınki 10.9 litreydi.

Birkaç bin km sonra bu araçlardan Astra motoru 4.4litrelik, Focus motoru 3.4 litrelik ortalamalarla yol katedebilir hale gelmişti, Kia da da illa ki düşüş olacaktır henüz kızgın metal/boya kokuları bile gitmemiştir..

12.3 bence aşırı sayılır. Sanıyorum bu araç manuel ve durduğu yerde %20 basmış. Bunun, bizim tüketimlerimizle kafa bulduğumuz şartlara geldiği zamanını görmek gerek.

Izgaraya gelince olması gerektiği şekil ters U diye bir şey kesinlikle yok. Bakınız OPC, RS, Gti, M135i Hepsi düz U, yayık ağızlılar. Bu tasarım da tercih meselesi. Beğenip beğenmemek kişisel mesele ama en azından M departmanı neyin ne olduğunu çok iyi biliyordur herhalde. Arabanız güzel ama samimi olmak gerekirse çok fazla janjan lı, çin malı uzaktan kumandalı arabalar gibi. Korelilerin genel hastalığı bu bana göre. Otomobil sportif olmalı ama biraz da ağır olmalı. Şu öndeki gündüz farları bana da ilk görüşte füze rampalarını hatırlattı. Bugün bu gurup neon tarzına dönerken dört tane p.ledi mercekleyip düğme gibi oraya koymak sokak işi gibi, ister DRL ister sis fark etmez. Olacaksa 508 dekiler gibi olmalıydı. Son olarak 60 binin üstü bugün benim için D segmentinin hakkı. Yarın satmaya kalksanız ikinci eli ne olacak işte bu da zurnanın zırt dediği yer.

Bunları neden yazıyorum. Hani gtc nin size göre eksilerini, kusurlarını anlattınız ya bunlar da kia nın en basit eksileri. Kusursuz güzellik şu an yok. Ghost bile olsa... :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Son olarak 60 binin üstü bugün benim için D segmentinin hakkı.

BU cümleniz hariç yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.  Tamamen konuyu özetlemişsiniz,  tip bence  mükümmel ilk mesajımda da belirttim zaten. Ancak kalite algısı oluşturmuyor insanda.  İçine binice ( bugün adliyenin ordaki kia bayisinde ceed baktım)  kalitesizlik algısı var kimse kusura bakmasın ama bende böyle bir algı uyandırdı.

astra daha bir tok araba.  Golf de aynı şekilde.  marka imajı TR de çok önemli opel vw renaultta bu var ama kia diyince kocaman bir ? işareti çıkıyor.

bugüne kadar iki opelim oldu ikisinide  (  astra ve corsa) marka imajı sayesinde  çat diye ve değerinin bile üzerinde  sattım....

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
BU cümleniz hariç yazdıklarınızın altına imzamı atıyorum.   Tamamen konuyu özetlemişsiniz,  tip bence  mükümmel ilk mesajımda da belirttim zaten. Ancak kalite algısı oluşturmuyor insanda.  İçine binice ( bugün adliyenin ordaki kia bayisinde ceed baktım)  kalitesizlik algısı var kimse kusura bakmasın ama bende böyle bir algı uyandırdı.

astra daha bir tok araba.  Golf de aynı şekilde.  marka imajı TR de çok önemli opel vw renaultta bu var ama kia diyince kocaman bir ? işareti çıkıyor.

bugüne kadar iki opelim oldu ikisinide  (  astra ve corsa) marka imajı sayesinde  çat diye ve değerinin bile üzerinde  sattım....

Her zaman olduğu gibi tercih meselesi, fakat genel olarak bakıldığında arkadaşın dediklerine katılıyorum

onurs1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
Ama bir Astra değil :)

manta4001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beğenen beğenmeyen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım. Zaten benden fotoğraf isteyen birkaç arkadaşın hatırına koymuştum fotoğrafları. Bir Astra değil tabiki o GT .  Satış korkum olsaydı almazdım zaten. Bu araçlar pazarda Corsa vb. gibi çat diye satılmaz zaten . Bir iki sene kullanıp Audi TT almayı düşünüyorum. Ben  Golf GTI da kullandım. Her aracın müşteri profili farklıdır. Etrafınıza bakın Kia'nın SUV sınıfta çok aracı vardır. Ancak iş otomobile gelince neden  ? olsunki ! Bende de sizin gibi marka takıntısı vardı. Senelerce geri teknoloji araçlara binmek zorunda kaldım. Ben üniversitede Endüstriyel Tasarım bölümünde öğretim üyesiyim . İtalya'da Otomotiv Tasarımı alanında Doktora yaptım. Tofaş'ın Arge'sinde yıllarca danışmanlık yaptım. 12 yıl ulusal rallilere katıldım. Otomobil sporları federasyonunda ilk kurulduğu yıllarda görev aldım. Türkiye Grand Prix'i düzenlenirken görev aldım. Amcam ilk Türk otomobili Devrim'in  üretim ekibindeydi. Aracımı eleştirebilirsiniz ama çocuğum yaşındaki bazı arkadaşların alaycı tavırlarını kabul edemem. Biraz saygı beklerdim. Hoşçakalın...

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pro Ceed'ler çok hoş ve keyiflidir.Yakıt tüketimi normal sayılabilir.BMW E60 530i 13.1 lt yakıyor karma kullanımda.Açıkçası benim çok hoşuma gitti gündüz lambaları ön kısmı olsun.Koltuk ısıtma da var galiba.Bu paralara Corsa Opc veriyorlar.Astra Opc fiyatı çok yüksek.Astra J opc si olan birisine sormuştum yakıt tüketimi nedir diye.Sağolsun gösterdi :) 16.1 lt idi.Yaşınıza göre süper bir araç diyebilirim :)

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3-4 kez mesaj yazdım yazdım sildim sonra yazmaktan vazgeçtim. Ancak ben mesajlarda alaycı bir tavır göremiyorum.