Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bir de Türkiye`ye gelince mecbur gibisin öyle araba kullanmaya.

geldigimde kirmizida durdum diye korna yedim. otobanda serit degistirirken sinyal verdim diye millet gülüyor...

hatta en önemli trafik kurallarindan olan "gecis önceligini belirten tabela yoksa gecis önceligi sagdakinindir" i bilen bir kisiye denk gelmedim..

Sen tatillerde ülkeye geldiğin için göremeyebilirsin, ama ne ilginç tesadüftür ki ben de göremiyorum, hatta burada döner kavşaklarda, kavşak içindeki araca asla yol verilmez, yol hakkı herzaman için düz gidendedir. :kop:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen tatillerde ülkeye geldiğin için göremeyebilirsin, ama ne ilginç tesadüftür ki ben de göremiyorum, hatta burada döner kavşaklarda, kavşak içindeki araca asla yol verilmez, yol hakkı herzaman için düz gidendedir. :kop:
kavşaklarda kim en iri cüsseli veya en bıyıklıysa geçiş hakkı ondadır Savaş abi

sırf o yüzden cüsseyi büyütemeyince bıyık bıraktım :D:D

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolasiniz arkadaslar..bütün yazilanlari okumaya calistim gurbetciler hakkinda nede doluymussunuz hepsi degil tabi diyor diyor bindiriyorsunuz vallahi, oysa memleket hasretini bir nebze azaltmak icin su bilgisayarin karsisinda saatlerce oturup sizlerle birseyler paylasmaya calisan bende bir gurbetciyim.

Dogusundan, Batisina Kuzeyinden Güneyine bir baskadir benim memleketim.. söz söyletmem..

tekrar tesekkürler 3-5 densiz, kendini bilmezin yüzünden sattiniz bizi 3-5 kurusa.eyvallah..

EMRAH bey elbetteki burası sizin memleketiniz elbetteki bu vatan sizinde vatanınız bu topraklar sizin topraklarınız sorunda buna elbetteki laf söylemek asla bize (en azından bana) düşmez . Siz de orada kimbilir ne zorluklarla ne sıkıntılarla yaşıyosunuz. vatan hasretiyle yanıp tutuşuyosunuz. Elbetteki genelleme yapmak nasıl yanlışsa burada kuralları hiçe saymak kendini üstün görmeye çalışmak o derece yanlıştır diye düşünüyorum. Sattınız bizi lafına gelince asla öyle bişey olmayacağını sizde biliyorsunuz biz bu sitede bir aileyiz ve aile arasında ara sıra eleştiriler olur olmalıdır da bence sizde buraya geldiğinizde yaşadığınız sıkıntıları paylaşırsanız hepimizin empati kurma şansı olur böylece birbirimizi daha iyi anlarız diye düşünüyorum. Yoksa zannetmiyorumki buradaki arkadaşların niyetleri kalp kırmak olsun .

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kendini bilmez avrupalı ivedik'ler için söylenenlere katılıyorum arkadaşlar...ama onları çok görmeyelim.Yaşadığımız ülkede bile yurdumu beğenmeyip her fırsatta söven ,sözde vatan sever insanlarımız var.
Yanlış karşısında vereceğimiz medeni tepki en güzel cevap olacaktır...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendini bilmez avrupalı ivedik'ler için söylenenlere katılıyorum arkadaşlar...ama onları çok görmeyelim.Yaşadığımız ülkede bile yurdumu beğenmeyip her fırsatta söven ,sözde vatan sever insanlarımız var.
Yanlış karşısında vereceğimiz medeni tepki en güzel cevap olacaktır...
burada yurdunu sevmeyen değil de aldıkları hizmetten memnun kalmayan,verdikleri verginin boşa gittiğini düşünen (bakınız deprem vergisi) desek daha isabetli olur sanırım, insan yaşadığı yurdu sevmez mi ? iş yurtta,yurttaşlıkta bitmiyor mesele şu ki en azından belediyeler bazında ülkede iyi hizmet veriliyor mu,misal adamın sorumluluk bölgesinde bir tane düzgün asfaltı yok, ha babam dandik kaldırım yenilemesi yapıp duruyor, e sonra o kaldırım taşını imal edene,satana,temin edene bir bakıyorsunuz aaaa belediye başkanının akrabası,arkadaşı yakını...
ülke sorunları tartışılırken ,,hizmetler eleştirilirken bunlara dikkat etmek lazım yoksa uğruna yüzbinlerce şehit verilen kutsal vatan toprağını beğenmemek abesle iştigal olur beğenmeyenlere de zaten ya sev ya terket diyor herkes...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
eski konuyu tekrar canlandırmak istemem ama, madem 2.el araç almak kiralamaktan daha ucuz ve mantıklı, neden gördüğüm çoğu gurbetçi aracın arkasında kiralama şirketinin logosu, telefonu bulunuyor?:D ben duyduğumu değil, gördüğümü söylüyorum:)
tabi Golf, Sharan, Zafira vs. değil,
MB, Audi'lerden bahsediyorum.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EMRAH bey elbetteki burası sizin memleketiniz elbetteki bu vatan sizinde vatanınız bu topraklar sizin topraklarınız sorunda buna elbetteki laf söylemek asla bize (en azından bana) düşmez . Siz de orada kimbilir ne zorluklarla ne sıkıntılarla yaşıyosunuz. vatan hasretiyle yanıp tutuşuyosunuz. Elbetteki genelleme yapmak nasıl yanlışsa burada kuralları hiçe saymak kendini üstün görmeye çalışmak o derece yanlıştır diye düşünüyorum. Sattınız bizi lafına gelince asla öyle bişey olmayacağını sizde biliyorsunuz biz bu sitede bir aileyiz ve aile arasında ara sıra eleştiriler olur olmalıdır da bence sizde buraya geldiğinizde yaşadığınız sıkıntıları paylaşırsanız hepimizin empati kurma şansı olur böylece birbirimizi daha iyi anlarız diye düşünüyorum. Yoksa zannetmiyorumki buradaki arkadaşların niyetleri kalp kırmak olsun .

Hakan kardesim kisa ve öz olarak ben memleketimi ,insanimi, tasini, topragini, her seyini oldugu gibi seviyorum yanlislar hatalar dünyanin heryerinde yasaniyor.yani kücük bir kac iki örnek verim ama dedigim gibi ben her seyiyle milletimi seviyorum .. yerli plakayla gittigim restorana kendi arabamla gittigimde iki katina yakin hesap istediklerinemi,kirmizida dururken sürsene be kardesim diyen söför arkadasami,ehliyet ruhsat kontrolünde polisin önünde arka cebimden cikaramadigim cüzdanimi cikarmak icin emniyet kemerimi cözdügümde kemeriniz takili degil ceza kesmek zorundayim diyen yurdum polisinemi.örnek cok ama benim icin bu denli büyütülüp milletimi incitecek kadar önemli degil ..mevzusu bile olmamali diye düsünüyorum.
gurbetin yükü agir tasimasi cok zor.

sabah kahvesi

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrahcım...konu ilk açıldığında arkadaş bir örnek gösterip BAŞKA kişiden bahsetti canım..sen rahat ol gülüm yaaa...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...