Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ne güzeldir ki ihracat şampiyonuyuz... büyükbaş hayvancılıkta...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
her gurbetçi aynı kefeye konmamalı tabi ki, benim de teyzem halam bi dolu akrabam var gurbetçi olan...
ama öyle böyle değil bazıları gurbetçilerimizin be abi, sanki yontulmamış kütükler resmen,
medeniyet görünce adapte olamamışlar, bizden değiller sanki, bu ülkeden gitmemişler oraya,

insan önce kendine bakmalı, kendini bilmeli, sanki vatanı almanya/fransa...
onlar da bizden ilerde ya da bizden üstün değiller o da ayrı konu tabi ama...

bizden oraya giden insanlarımızın çoğunluğunu biliyoruz hepimiz, ne şartlardan nerelere geldiler... olayın özünde de bu yatıyor zaten...

hepsi bir değil tabiki ama insan kendini geliştirmedikten sonra büyükbaşlık bile çok bence onlara...

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
geçen gun kartaldan avrupa yakasına geliyorum gece saat 1 civarı kapatmışım sol şeridi gidiyorum epey gittim orta şeritte fransa plakalı araç aniden sol şeride girdi frene bastım ama kurtarana kadar dizlerimin bağı çözuldu sellektör yapıyorum adamın umurunda bile değil en sonunda fark etti yoldan çekildi az ilerde benzin istasyonuna girdim elim ayağım titredi bi su alayım dedim baktım gurbetci abimde geldi.bey efendi fransadada boyle 170-180 nle giden arabanın önunemi atlıyorsunuz dedim.bana sende yavaş gelseydin dedi .bey efendi siz yavaş gideceksiniz madem en sağ seridi kullanın dedim.sizin işguzarlığınızdan bizimde başımızı yakmayın dedim adama tınlamadı bile insan bi kusura bakmayın falan der avrupa ya gidipte afrikalaşıp yamyam olanlardan heralde bahsettiğm bey

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her gurbetçi aynı kefeye konmamalı tabi ki, benim de teyzem halam bi dolu akrabam var gurbetçi olan...
ama öyle böyle değil bazıları gurbetçilerimizin be abi, sanki yontulmamış kütükler resmen,
medeniyet görünce adapte olamamışlar, bizden değiller sanki, bu ülkeden gitmemişler oraya,

insan önce kendine bakmalı, kendini bilmeli, sanki vatanı almanya/fransa...
onlar da bizden ilerde ya da bizden üstün değiller o da ayrı konu tabi ama...

bizden oraya giden insanlarımızın çoğunluğunu biliyoruz hepimiz, ne şartlardan nerelere geldiler... olayın özünde de bu yatıyor zaten...

hepsi bir değil tabiki ama insan kendini geliştirmedikten sonra büyükbaşlık bile çok bence onlara...

Haklısın abi ama ben açık açık yazmak istememiştim. Sen yazmışın :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yazılanlara tamamen, harfi harfine katılıyorum, adeta yumurtadan çıkmışlar kabuğunu beğenmiyorlar (insanlar için kırıcı olan bir iki yorum hariç), ama bir hususu da dikkat diyorum. Bizde kaldırım demek belediyelerin rant kapısı demek. Seçimden önce ve sonra yapılan ilk hizmet kaldırım çalışmalarıdır. Bazı yerlerde 35-40 cm ye kadar yükseltilen kaldırımların amacı ne olabilir anlamış değilim. Belediyelerimiz hiç özürlü vatandaşlarımızın durumunu düşünüyorlar mı acaba, (şehir yaşantısında engelliler için "mimari engeller" denen bir kavram vardır). İzmir Karşıyaka'da bir akrabamın oturduğu sokağın kaldırımları gerçekten çok komik, kaldırımın yüksekliği 40 cm kadar, eni ise ancak bir kişinin yürüyebileceği genişlikte, yani bir nevi kişiye özel :). Bunun adı hizmet olamaz.

Son düzenleme:

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tarz kaba saba insanlar her yerde, her toplumda var. 1-2 öyle hayvana bakip genelleme yapmayin.

bende haziranda izne geldigimde bebegimi bebek arabasiyla karsiya gecirmeye calisirken neredeyse bir hayvan ezecekti. böylesi bir hayvani almanyada görme imkaniniz yok. nedense bizim türkiyede yayaya,cocukluya kimsenin saygisi yok

deyip,genelleme yapsam hos olmaz degil mi?

M

matias

Bilgi Girilmemiş
ne güzeldir ki ihracat şampiyonuyuz... büyükbaş hayvancılıkta...
bazıları için hiçde ağır bir söz değil sonuna kadar hakediyolar ama bazıları için şahsen bana Avrupada aylık 10 bin euroda verseler ben orda Türkleri aşağılayıcı sözleri duycağıma burda asgari ücrete çalışırım kendi memleketim derim(kimse inkar etmesin orda açık bir şekilde aşağılıyolar bizi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...