Kimse Alınmasın Kimse Darılmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
civ civ çıktığı kabuğu beğenmezmiş

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 yildir almanyadayim ve su ana kadar kimse assagilamadi. sen adam gibi adamsan niye millet asagilasin.

bakiniz bu konu bence tehlikeli.
insanlari kira bilirsiniz.

bence insanlari kirmama adina lütfen konuyu kapatin...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tarz kaba saba insanlar her yerde, her toplumda var. 1-2 öyle hayvana bakip genelleme yapmayin.

bende haziranda izne geldigimde bebegimi bebek arabasiyla karsiya gecirmeye calisirken neredeyse bir hayvan ezecekti. böylesi bir hayvani almanyada görme imkaniniz yok. nedense bizim türkiyede yayaya,cocukluya kimsenin saygisi yok

deyip,genelleme yapsam hos olmaz degil mi?

Aslında alınacak bir şey yok. Biz herkesi kastetmiyoruz. Elbette nazik, kibar olanları da var. Öylelerini de çok iyi tanıyorum. Dedem de gurbetçiydi. Yıllar önce kesin dönüş yaptı. Bir çok yakınım var gurbetçi.

Hayvanlığın milleti yok malesef. Biz buradaki kaba saba insanlardan da şikayetçiyiz. Forumda da çoğu kez konusu açılır, böyle insanlar eleştirilir.

Ancak gurbetçilerin büyük kısmında bu "görmemişlik" denilen şey var. Buraya gelince kendini kral zanneden çok gurbetçi var. İşyerinde defalarca karşılaştım böyle tiplerle. Siz de çok iyi biliyorsunuzdur böyle tipleri.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
8 yildir almanyadayim ve su ana kadar kimse assagilamadi. sen adam gibi adamsan niye millet asagilasin.

+ bazen fazla acımasız oluyoruz.

Yorumlarda biraz duyarlı olalım arkadaşlar, kırıcı tabirlerden kaçınalım, herkes hata yapabilir.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bunun için gurbetci olmaya gerek yok.
Benim nişanlım praga gitti. oradaki oda arkadaşıda izmirli idi gecen oturuyoruz. Bir yerde bana durmadan Pragın ne kadar medeni bir yer olduğunu şehrin ne kadar temiz olduğunu insanların ne olduğunu anlatıyor başım şişti en son isyan ettim. Ne yani medeniyet ulu orta yerde sevişmek mi ? böyle medeniyet istiyorsan çağırayım 2 tane keko şurada bir ***** yapsınlar seni medeniyetin dibine vur diye cok sert bir çıkış yaptım. Arkasındanda sabahtır pragın cok temiz olduğunu anlatıyorsun ama 10tane sigara içtin kül tablan bomboş hepsini yere attın medeniyet insanın içindedir. Sen o medeniyeti görüp orada uygulayıpta bırada kendi sokağına sıçıyorsan, Bana gelip başka ülkeleri övme dedim. Tabi nişanlımla 1 hafta küs kaldık :)

Bu üle hepimizin din dil ırk ayırt etmeden, biz kapımızın önünü temiz tutarsak bir zaman sonra sosyal baskıdan dolayı herkes temizlemek zorunda hissedecektir. Ama gelipte halen sigara izmaritlerini yerlere (sigara içen birisi olarak) atarsak nato mermer nato kafa! aynı yola devam

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Bu ülkeyi beğenmeyen avrupada yaşayabilir o tiplere kesinlikle ihtiyacımız yok kimse kusura bakmasın kiralık q7lerle bilmem nelerle bana hava atcağına git orda havanı at(atabiliyorsan )

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

işte fark da bu alp.. ne güzeldir ki sen ve senin gibileri yok değil...
sözümüzün kime olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz, ki sizler orada yaşıyor bu olaylara çok daha fazla tanık oluyorsunuz... nice insanlar var ki nereye gitse ne görse fark etmiyor... değişim ülkede değil insanın kendinde olmalı...

inandığım ve uyguladığım sözlerden, yaşam biçiminden biridir bu...

bilgisiz olabilirsin, cahil olabilirsin ama herkes gibi öğrenmeye açıksın... öğrenmek yerine bildiğinle kalırsan hep arkada kalırsın...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılanlara tamamen, harfi harfine katılıyorum, adeta yumurtadan çıkmışlar kabuğunu beğenmiyorlar (insanlar için kırıcı olan bir iki yorum hariç), ama bir hususu da dikkat diyorum. Bizde kaldırım demek belediyelerin rant kapısı demek. Seçimden önce ve sonra yapılan ilk hizmet kaldırım çalışmalarıdır. Bazı yerlerde 35-40 cm ye kadar yükseltilen kaldırımların amacı ne olabilir anlamış değilim. Belediyelerimiz hiç özürlü vatandaşlarımızın durumunu düşünüyorlar mı acaba, (şehir yaşantısında engelliler için "mimari engeller" denen bir kavram vardır). İzmir Karşıyaka'da bir akrabamın oturduğu sokağın kaldırımları gerçekten çok komik, kaldırımın yüksekliği 40 cm kadar, eni ise ancak bir kişinin yürüyebileceği genişlikte, yani bir nevi kişiye özel :). Bunun adı hizmet olamaz.

abi dangalaklarımızın tümünü ihraç etmedik içimizdede var bir sürü arkadaslarımız arabalarını kaldırıma park etmesin diye olmus olamaz mı o 40 cm olan kaldırımlar

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
onun çözümü ayrı abdülkadir abicim, mantar diye tabir edilen yapılar ya da yarım boy direkler mevcut ki savaş abinin bahsettiği kaldırımları çok iyi biliyorum, tamamen düşüncesizlikle yapılmış birer tasarım rezaletiler...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi dangalaklarımızın tümünü ihraç etmedik içimizdede var bir sürü arkadaslarımız arabalarını kaldırıma park etmesin diye olmus olamaz mı o 40 cm olan kaldırımlar
40 cm kaldırım yaparak park yasağı sorununu çözemezler, bu tür komik işlemlerin adı günü kurtarmaktır. İnşaatlardan otopark cezası olarak alınan paralarla otopark yapsalardı memlekette adım başı otopark olurdu, ama nerdeeeeeee. Anayasa değişikliği yapılırken seçilme şartlarını belirleyen maddelere nedense hiç dokunmuyorlar. Siyasi partilerce cahil cümle adamları bizi yönetsin diye seçmemiz istenirse, bizler de bu ne üdüğü belirsiz adamları kuzu kuzu seçersek sonuçlarına da katlanmak zorunda kalırız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...