Kiş lastiği alacaklara duyurulur!

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün kış lastiği için baya bi araştırdım gezdim en sonunda cazip fiyatlarına rağmen uzakdoğu malı almamaya karar verdim. elin çekik gözlüsü kazanacağına paramız bizde kalsın, lassa veya petlas tercih edin arkadaşlar. %100 Türk malı olan ve gerçekten çok kaliteli olan petlas ve lassalar malesef uluslararası lastik testlerine alınmıyor. testlere bakıyoruz her sene goodyear birinci, michelin ikinci, bizde doğal olarak isimli lastiklere yöneliyoruz ama sırf ismi için o lastiklere dünyanın parasını bayılıyoruz. goodyear'ın 3 tane, alt markası olduğunu biliyomusunuz? doğu avrupa veya uzakdoğuda goodyear fabrikalarında, aynı malzeme, aynı işçilikle üretilen bu lastikler, ülkemizde nerdeyse yarı fiyatlarına satılıyor neden mi? çünkü bu alt markaların reklamı yapılmıyor o yüzden ekonomik. sırf reklam parasını çıkarmak için aynı malın isimlisini bize 2 misline satıyorlar. bu oyunlara gelmeyin, türk malı kullanın arkadaşlar. fabrikalar kapanmasın, eşiniz dostunuz aç kalmasın. hele uzakdoğu bırakın uzak kalsın bizden. en kötü yerli, en iyi uzakdoğudan iyidir.

edit: daha önce kumho, hankook ve michelin kış lastiği kullandım. hiçbirisi aldığım lassa snoways era kadar bana güven vermedi. ayrıca kardeşimin aracında petlas kış lastiği var ve çok memnun. şu kriz ortamında yerli markalara bi şans vermenin zamanıdır arkadaşlar.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyasete girmek ıstemıyorum ama kıs lastıgının ne derece onemlı oldugunu kullanan bılır

tesekkurler

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerli lastiklerde diger lastiklerle yariş halindeler ama... Uygun versinler alalim... Yeni aldim ben az kullanilmiş 4 tane michelin kar lastiğine 150 lira verdim... Devir hesap devri arkadaşlar

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o dediğiniz pahalı markalarla bizim yerli lastikler maalesef aynı kalitede değiller
eğer şehir içinde ve yüksek hızlara çıkmayacaksanız ucuz lastiklerde seçilebilir

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o dediğiniz pahalı markalarla bizim yerli lastikler maalesef aynı kalitede değiller
eğer şehir içinde ve yüksek hızlara çıkmayacaksanız ucuz lastiklerde seçilebilir

yerlilerin hiçbir eksikleri yok. kullanmadan yorum yapmayalım. ben isimli markalar kötü demiyorum. yerliler de aynı kalitede ve fiyatları daha makul. lassa ve petlas kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

gTUNerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada continental var memnunum geçen gün arkadaşın lassaları denedim gerçekden lassa kar lastiğinde tavsiye edilebilecek bi lastik üretti fiyatlarını bilmiyorum ama lassa güvenli bi lastik

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerli malını kullanmak en güzeli aslında ama maalesef ki Türk milleti olarak yaptığımız işin hakkını veremiyoruz,bi yerlerden bi şekilde kırpıp daha fazla para kazanmak uğruna kaliteden ödün veriyoruz üzücü bi durum tabi bunları söylerken genelleme yapmış gibi olmayım ama genelde yaptığımız işin hakkını vermiyoruz o yüzden yerli malına olan güven bence neredeyse yok gibi :( misal PETLAS ın İmperium PT 511 modeli Beridgestone Turanza ER300 ün çakması ona rağmen çoğu yerde okuduğum yorumlara göre hiç iyi bir lastik değilmiş

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerlilerin hiçbir eksikleri yok. kullanmadan yorum yapmayalım. ben isimli markalar kötü demiyorum. yerliler de aynı kalitede ve fiyatları daha makul. lassa ve petlas kullanan arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

1- Yerlilerin hiçbir eksiği yoksa çoğunluk neden yerli kullanmıyor?
2- Kullanmadan yorum yaptığımı nerden çıkarıyorsunuz?
3- Yerli ürünlerin aynı kalitede olduğunu nasıl ölçtünüz?
Dediğiniz marka lastiklerden birini ve pekçok farklı marka kartipi lastik (uzakdoğu olanlar dahil) kullandım ve yorumumu yaptım.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim yerli lastikler acaba neden uluslararası lastik testlerine girmiyor. Test için üretici fabrikalar müracaat mı etmiyorlar yoksa yabancı lobiler mi aralarına kabul etmiyorlar? Burada bir çelişki var, üstelik bazı yabancı firmaların malları ülkemizde de üretilirken. Uzakdoğu malları genelde kalitesiz ama uluslararası başarıları olan firmaları da aynı kefeye koymayalım. Düşük hız limitleri olan araçlarda bahsettiğiniz lastiklerin kullanılması problem çıkarmaz ama yüksek hızlara çok kolay çıkabilen araçlarda da bu tip lastikleri kullanmak için yürek ister. Otobanda yüksek hızda giderken lastiğin yarılmasını aklımdan bile geçirmek istemem. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye bir söz vardır, boşuna denmediği kesin.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
valla ben petlası yıllardır traktör ve kamyon lastiği ağırlıklı üretim ve satış yaptığını duydum açıkçası binek araçtada görmedim diyebilirim:(
ben michelin kullanıyorum yüksek sürattede güvenle kullanıyorum konforuda çok güzel
türk malı ve iyi ise çıksınlar son model sıfır araçların üzerinde fabrikadan o zaman tüketicilerde derler aa filanca araçta fabrika çıkışı bu lastikler var falan diye denerler ve satışları olur kanısındayım