kış lastiği almayı düşünüyorum ama nerede saklayacağım?

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
kış lastiği almayı düşünüyorum fakat koyacak yer problemi var, aranızda kış lastiği kullanan vardır mutlaka, bu lastikleri koyabileceğimiz kiralık bir depo v.b. var mı acaba?
bir de şunu merak ediyorum kış lastiği buzlu yolda kayıyor mu?

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir deponun olacağını sanmıyorum. genede bizim millet düşünmüşte olabilir.
kışlık lastiği hiç kaymaz diye bir kanun yok kayar. yaz lastiğine göre çok güvenli tabii

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
kış lastiği almayı düşünüyorum fakat koyacak yer problemi var, aranızda kış lastiği kullanan vardır mutlaka, bu lastikleri koyabileceğimiz kiralık bir depo v.b. var mı acaba?
bir de şunu merak ediyorum kış lastiği buzlu yolda kayıyor mu?

Benim kapalı garajım var genelde orada dururlar :)
Kışlık lastikleri aldığınız lastikçi sizin için saklayabilir, yani Bolu'da böyle bir uygulama var, yazın kışlıkları kışın yazlıkları etiketleyip depoluyorlar.
Kışlık lastiklerde buzlu yolda kayar ama yazlıklara göre yol tutuşu daha iyi çünkü düşük ısılarda yazlık lastiklere göre daha geç sertleşiyor. Yumuşak kaldığı içinde tutunmaya devam ediyorlar.

28557622.jpg

23012010202.jpg

dün böyle bir yoldaydım hiç kaymadı

.

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik aldiginiz yer sakliyor 20 liraya bende öyle yaptim einize lastiginiz hakkinda bilgili evrak veriyorlar...

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki
kışlık lastikte önerdiğiniz bir marka var mı?
kışın kar yağmasa da sürekli kar lastiklerini mi kullanıyorsunuz ve yakıt olarak farkediyor mu

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki
kışlık lastikte önerdiğiniz bir marka var mı?
kışın kar yağmasa da sürekli kar lastiklerini mi kullanıyorsunuz ve yakıt olarak farkediyor mu

sıtede bu konuda acılmıs yuzlerce konu var bakabılırsınız

kar lastıklerı bence bolgesıne gore kasım ayında takılır mart sonunda cıkartılır yakıtta hıc bır extra artısa neden olmaz benım tavsıyem kıs lastıgınde mıchelın

ben brızgestone blınzak L30 kullanıyorum yenı aldım oldukcada menmunum goodyear ultragrıpde seceneklerın arasında olsun

ama ne olursa olsun bır kıs lastıgın olsun ınsanın kendısını guvende hıssetmesı oldukca onemlı

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla hocam ankara da olsan gel benim depoya bırak dicem ama yer ters

AstraCoupeDriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava 7 derece ve altında iken kış lastiği kullanmak daha güvenlidir. Genelde kış sezonu başlarken kış lastiklerimi takar Mart ayı ortasına kadar çıkarmam. Lastikleri arkadaşların söylediği gibi lastikçimde bırakırım, cüzzi bir ücret karşılığında lastikleri saklarlar.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kömürlük sığınak çatı vs yer mi yok. yeter ki lastiğin olsun. ama olsun.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim kapalı garajım var genelde orada dururlar :)
Kışlık lastikleri aldığınız lastikçi sizin için saklayabilir, yani Bolu'da böyle bir uygulama var, yazın kışlıkları kışın yazlıkları etiketleyip depoluyorlar.
Kışlık lastiklerde buzlu yolda kayar ama yazlıklara göre yol tutuşu daha iyi çünkü düşük ısılarda yazlık lastiklere göre daha geç sertleşiyor. Yumuşak kaldığı içinde tutunmaya devam ediyorlar.

28557622.jpg

23012010202.jpg

dün böyle bir yoldaydım hiç kaymadı

.

bende yaz lastiği var michelin ama böyle yolda ne kaldım ne de kaydım ama gaza biraz yüklenince patinaja kalkıyor araba