Kış lastiği için jant 7Jx17

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

Dün aynı jant üzerinde 4 adet lastik değişimi için 40 euro verdim. Almanya'da işçilik pahalı olduğu için genelde herkes kış lastikleri için basit demir (burda stahl, yani çelik diyorlar) jantları var. Benim orjinal jantlar 7Jx17.

İnternet üzerinden astra J uyumlu basit bir jant buldum, fakat üzerinde fazladan tanımlamalar var. Mesele jant offseti 42, jant büyüklüğü 7Jx17 H2, delik çapı 115 diyor. Benim kendi jantlarımın üzerindeki diğer bilgileri bilmiyorum. Elimdeki astra pdf lerinde de yok.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bulduğum jantın doğru olduğunu ve 42,H2 ve 115 sayılarını teyid edebilirler mi acaba?

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kış lastiği için jant 7Jx17

merhaba ,
lochkreis 5x105 olsun yeter...çünkü geresi önemli değil ,şöyleki zaten 105 sadece cruze ve astra da var !! başka araçlara denk gelmiyor..selamlar.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Batu abi,

İnternette orjinal jantın birkaç değerini buldum. Einpresstiefe 44 diyor. Oysa bu stahlfeder de 41 mm. Yani lastikler 3 daha dışarda duracak.
Tam einfederung da lastik çamurluğa çarpar mı 3 mm dışarda olsa.

Bu arada orjinalinde 5x115 diyor, sen 105 demişsin.

Bir de ikinci el alaşım jant almamı tavsiye eder misin? Alaşım jantların avantajı hafifliği, bu da benzin tüketimine ve sürüş konforuna pozitif etkisi var demek. Acaba aradaki ağırlık farkı ne kadardır? 40 euro yerine üzerine biraz daha koyup 2. el alaşım jant almaya değer mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Selam Batu abi,

İnternette orjinal jantın birkaç değerini buldum. Einpresstiefe 44 diyor. Oysa bu stahlfeder de 41 mm. Yani lastikler 3 daha dışarda duracak.
Tam einfederung da lastik çamurluğa çarpar mı 3 mm dışarda olsa.

Bu arada orjinalinde 5x115 diyor, sen 105 demişsin.

Bir de ikinci el alaşım jant almamı tavsiye eder misin? Alaşım jantların avantajı hafifliği, bu da benzin tüketimine ve sürüş konforuna pozitif etkisi var demek. Acaba aradaki ağırlık farkı ne kadardır? 40 euro yerine üzerine biraz daha koyup 2. el alaşım jant almaya değer mi?

1.6T 180 hp nin jantı 5x115 ,diğer astra j motor seçeneklerinin 105 jant .

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam anılcım ;
senin 1.4 ler 105 diye biliyorum...ulaş arkadaşta öyle yazmış..et değerinde 3 çok etki etmiyeceğini düşünüyorum ,ama yinede denemek lazım.. 2. el jant olayına gelincede bana görede alınabilir.. temiz vede sorunsuz olduktan sonra problem olmaz bence.. ayrıcada sende biliyorsunki, almanlar ilanlarında herşeyi tam ve doğru yazarlar ,çünkü cezaları ağır..bundan dolayı güvenilir..fiyatlarıda çok olmaz kanısındayım ,2. elin..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et