Kış Lastiği Markalar ? Goodyear/ Continental/ Bridgestone

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Karasal iklime sahip olan her yerde kış lastiği kullanımı zorunlu olmalıdır, kış lastiği kullanmayan araç sürücülerinin trafiğe çıkarak başkalarına zarar verme hakları olamaz.

Kadirsamim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D binek araçım için 185/65/15 T88 kış lastiğinde seçeneklerim;

- Continental Contiwinter Contact TS850

- Bridgestone LM32

- Goodyear Ultragrip 9

Hepsi de 170 TL /ad.

İzmir'de yaşıyorum, zaman zaman şehirler arası seyahat ederim.

Öneriniz nedir?

Eski Corsa D kasa aracımda Continental TS850 vardı ve çok memnundum.İstanbul'da kar yağdığı zaman Acıbadem ve Beşiktaş civarında bulunan yokuşlarda karda hiç sıkıntı yaşamadım.hatta geçen sene yılbaşında İzmir e giderken İzmir Manisa yolu kar yağışı nedeniyle kapalıydı.Balıkesir Edremit yolu üzerinden buz ve kar kaplı yolda çok rahat ve güvenli gitmiştim.
Aynı segment araçta (Fiesta) Goodyear kullanan arkadaşım da çok memnundu ve ikimize de lastik sesi daha az gibi geliyordu Continentale göre.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hernekadar daha pahali ve tüm ölcüler yoksa da galiba diger seçenekleri yani Goodyear Vector 4 seasons, Sava Adapto HP i düþünmeliyim. MS iþaretli 4 mevsim lastiler benim için daha uygun. Yaz Kiþ degisim istemiyor. Lastikleri saklýyacak yerim de yok..
Ýzmir de kiþ lastigi mecburiyeti yok ama ara sýra yakin þehirlere ava gittiðim oluyor..

195 65 15 ebat bulunabiliyor.. % 2.1 büyüme orani ve çapdaki artış 13 mm olacak. Kabul edilebilir mi.?
Keske 195 60 15 bulunabilse...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin crosclimate. Birde bu lastiğe bak. Belki istenilen ebat mevcuttur.

Sava'dan falan uzak dur aman. Goodyear'ın yan üretimidir o. 4seasoons'la kıyaslanamaz bile.

MJD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar kış lastiği konusunda bende bir öneride bulunayım.Öncelikle ARDAHAN gibi 6 ay kış olan zorlu bir memlekette yaşadığımı belirteyim:) lastik konusuna gelice daha önceki aracım olan astra j de nokian diye bir lastik tavsiye üzerine aldım inanın böyle bir lastik yok ne mıchelin ne goodyear yol tutuş çok iyi aracımda kayma falan hiç olmadı yumuşak hamulubir lastik bence bir araştır çok güzel bir lastik rusyada üretiliyor ve dünyanın en büyük pistlerinden birinde testleri yapılıyor lastik denince vazgeçilmezim oldu deneyin pişman olmassınız.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian çok ünlü Finlandiya'nın lastik markasıdır. Yeni bir keşifmiş gibi övmeye gerek yok ama kendilerini geliştirmiyorlar kardeş kuruluşları nokia gibi. Ve bence artık en iyi değiller...

Eğer tipik kış lastiğinden bahsediyorsan goodyear ve michelin'in hangi ürününü kullandınız ve kıyaslamaya tabi tuttunuz?

Bu arada sizin gibi Ardahan'da yaşayıp petlası yere göğe sığdıramayanlarda var bilginiz olsun ;)

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kisliklar conti cok memnunum karda buzda islak zeminde cok iyi sessiz ve konforlu.yazliklarda conti onlardanda memnunum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokian çok ünlü Finlandiya'nın lastik markasıdır. Yeni bir keşifmiş gibi övmeye gerek yok ama kendilerini geliştirmiyorlar kardeş kuruluşları nokia gibi. Ve bence artık en iyi değiller...

Eğer tipik kış lastiğinden bahsediyorsan goodyear ve michelin'in hangi ürününü kullandınız ve kıyaslamaya tabi tuttunuz?

Bu arada sizin gibi Ardahan'da yaşayıp petlası yere göğe sığdıramayanlarda var bilginiz olsun ;)

nokian nasıl kendini geliştirmiyor ?
bence halen en iyi kış lastiği.
silika bazlı lastiğin patenti kendilerinde.
En uzun kış lastiği test pisti nokian'a ait.
bentley maserati porsche gibi markaların üzerinde gelen markalardan biri aynı zamanda.
wr d3 serisini lagunada kullanıyoruz. birçok kişinin kış lastiği ile kaldığı yerlerde sorun yaşamadık.
wr d4 serisinide focusa almayı düşünüyorum. kış lastiğinde lider olduğunu zaten bilenler biliyor....