Kış Lastiği Seçimi !

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar ekmek o kadar köfte! boşuna dememişler. yada şöyle söyleyelim... parayı veren düdüğü çalar ;)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen dostum... ne de olsa uzun yıllar buradayım... iklimi de soğuk olduğuna göre işime yarayacak bu lastikler... iyi ki almışım...

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle Nokian diyorum. Nokianları yaklaşık 3 ay önce taktırdım.
195X60X15 ebatında en iyi fiyatı Nokianda bulmuştum. HB den çek+word puan kampanyası ile 4 lastiğin maliyeti bana (50 TL taktırma ücreti dahil) lastik başına 130 Tl olmuştu. Ki Michelin için istenen fiyat 220 idi.. (En ucuz Ankarada bulmuştum, DH forumunda yapılan ortak lastik alım girişimi ile 190'a)

Sözün özü; Nokianı alırken baya bi araştırdım son kullanıcıda en ufak olumsuz yorum bulamadım. Tek olumsuz yorumu yapan Michelin satan lastik bayileri idi. Her ne hikmetse Nokian adını dahi duymamışlardı. :D Neyse aldım taktırdım ve çok memnunum. Lastiğin aracıma kattığı konfor bariz bir şekilde belli oldu. Yol tutuşu inanılmaz güzel. Hatta bir karşılaştırma yapmamız gerekirse; her şekilde yol tutuşu mükemmele yakın ama, lastik ıslakta, kurudan daha iyi yol tutuyor. :D
Lastik Nokia-H (yani yazlık)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nokianın bol ödüllü lastiği "Hakkapeliitta 7" ile aynı desenleri kullanan, "Hankook i pike" de tavsiyemdir.Önceki görev yaptığım Ordu-Akkuş ilçesinde bulunanlar kışların nasıl geçtiğini bilir.O dağ yollarında 1 kere bile zincir takmadım...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Alpin'ler bugün iş başındaydı :)

İlk kar düştü Afyon'a... Sabah bir baktım her yer bembeyaz...
Okulumuz şehre 25 km uzaklıkta bir köy... 2 km'lik dik bir rampa çıkılarak varılıyor... Bir çok araba sağda solda pati çekecem çıkıcam diye uğraşırken ben 3 kez dur kalk yaptım çıktım rampayı alpin'lerle :) diğer hocamıza yardım ettik ama çıkamadı doğan slx... arkadan itiş olunca araba sağa sola attı durdu ama çıkamadı... geri dönüp köyün diğer giriş yolundan dolandı uzaktan...
valla baya iyi çıktı bu alpinler... sevdim... önceden kar korkulu rüyamdı ama artık değil...
bu kış lastiği zincir takmadan karda buzda ilerlemeye yarayacak kadar güzel bişey o zaman.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
bugün abantta milletin zincir takmaya çalıştığı, sağda solda yolda kalan araçların olduğu, sadece traktörlerin ve arazi taşıtlarının çıkabildiği yaklaşık 1,5km lik rampayı bi kaç kere antipatinaj devreye girerek çıktım zincirsiz... harika bi duydu:) (205-55-16 pirelli winter snowsport)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kış lastiği zincir takmadan karda buzda ilerlemeye yarayacak kadar güzel bişey o zaman.

aynen hocam... dur kalk yap hiç bir sıkıntı yok... bizim köy okulunun rampasını tek çıkan bendim o gün :)

hatta bir gün dış çekim videosu yapıp yükleyemeyi düşünüyorum kar yağdığında bir daha...