Kış Lastiği Seçimi !

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünyada en iyi kış lastiği üreten firma nokian dır..

nokian nokia yani cep telefonundan bildiğimiz şirketler gurubuna ait bir markadır.. nokia firması finlandiya malı olduğu için finlandiyadada yılın 10 ayı ağır kış olduğu için nokian her zaman dünyanın en iyi ve kaliteli kış lastiklerini üreten firma olmuşdur..

Arabadan anlayan her kezde bunu bilir..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam benzer bir yorumunu okumuştum gene özellikle sordurdum ama afyonda nokian satan yer bulamadım... bugün son kez bakıcam, bulursam nokian, bulamazsam alpin...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpinde iyidir :) ben bilgi olarak yazıyorum yoksa git al diye değil bu kış lastiği birazda çünkü cebe bakan bir mevzu .

ben insanlarıda anlıyorum neticede arabada 3-4 ay üstünde durucak ibr lastik için o kadar para vermek istemiyorlar buda doğaldır..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bugün baya baktım sordum soruşturdum Nokian bayi bulamadım...
Good Year'ın satış bayisini buldum, tanesini 135 ten inmedi aşağı...
Bende 4 tane Michelin Alpin taktırdım... Paspas seyti hediyesi de güzel baya...

Araç üzerinde starmaxx tolero lastik vardı, ilk izlenimim alpinlerin daha sessiz ve yumuşak oluşu... Her gün geçtiğim yollardan geçtim bana öyle hissettirdi... Belki tamamen psikolojik bilmiyorum :) umarım kış şartlarında üzmez beni...

adnmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun bu lastikler üzmez . bende 205 55 16 için good year 235 lassa 220 petlas 170 michelın 230 fiyat aldım bende afyondan.. galiba petlas alıcam.. bu ebatta fiyatlar çok pahalı.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun bu lastikler üzmez . bende 205 55 16 için good year 235 lassa 220 petlas 170 michelın 230 fiyat aldım bende afyondan.. galiba petlas alıcam.. bu ebatta fiyatlar çok pahalı.

evet hocam ebat artınca fiyat baya yükseliyor...
Petlas'ta güzel lastik üretiyor, benim yazlık lastikler petlasın zaten petlas üretiyor starmaxx'ı da...
Michelindeki usta inceledi sapa sağlam lastik dedi, 2-3 yıl daha gideri var bunun, sakın değiştirme dedi... :)

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekonomik hemde kaliteli olsun dersen lassa snoways era .... yada kalite isterim ille dersen michelin derim

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu fiyata hiç gözünün yaşına bakmam alpin alırım.
Hepi topu 40 TL fark var, hiç düşünme bile...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Michelin Alpin'ler bugün iş başındaydı :)

İlk kar düştü Afyon'a... Sabah bir baktım her yer bembeyaz...
Okulumuz şehre 25 km uzaklıkta bir köy... 2 km'lik dik bir rampa çıkılarak varılıyor... Bir çok araba sağda solda pati çekecem çıkıcam diye uğraşırken ben 3 kez dur kalk yaptım çıktım rampayı alpin'lerle :) diğer hocamıza yardım ettik ama çıkamadı doğan slx... arkadan itiş olunca araba sağa sola attı durdu ama çıkamadı... geri dönüp köyün diğer giriş yolundan dolandı uzaktan...
valla baya iyi çıktı bu alpinler... sevdim... önceden kar korkulu rüyamdı ama artık değil...