Kış lastiği takma zorunluluğu ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben çok kızıyorum abi böyle kabak lastikle yola çıkıp trafiği engelleyen, sağa sola çarpanlara. Versinler cezayı. Lastik alacak paran yoksa trafiğe çıkma da masum canlara-mallara kıyma.

TDK dan arattım buyrun;
Kabak- 7. sıfat Dişleri aşınarak yüzeyi düzleşmiş olan (taşıt lastiği)

Hadi birilerinin kış lastiği alacak paraları yok, peki zincir alacak paraları da mı yok? Kimse kusura bakmasın, baştan savma saçma sapan mazeretleri kabul etmiyorum, can taşıyorsan o canların sorumluluğunu da üzerine alacaksın.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dinçer bize kış lastiği değilde yağmur lastiği hatta abartıyorum bazen arabayı yüzdürecek bir lastik varsa ondan lazım :) ... ama genel olarak sıcaklık max 9-10 dereceye düşüyor.. genel olarak 12-15 arası değişiyor. ama tabi kepez üstüne çıkana kadar eğer sırf şehiriçi kullanılacaksa araç antalyada gerek yok ama kepez geçilecekse araçla mutlaka gerekli diye düşünüyorum.
Hourly forecast for Antalya (Turkey) ? yr.no
Burada yazana göre yarın aksam az da olsa yağmur yağacakmış. Geceye kadar kurumaz ise gece sokak aralarında donuk kısımlar olabilir Hasan, dikkat etmek lazım. Yarından cumaya kadar da geceleri 2 dereceye kadar düşecek diye gösteriyor ajanslar :D Nem'i de hesaba katarsak donacağız :confused:
Benim ön lastikler laksu (levent) sponsorluğunda kışlık bu arada :D Kendisine tekrar teşekkür edeyim forum aracılığı ilede. Ben il merkezinden çıkmıyorum ama istemesek de acil durumlar olabiliyor.. memlekete gitmek için kış lastiği şart.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hourly forecast for Antalya (Turkey) ? yr.no
Burada yazana göre yarın aksam az da olsa yağmur yağacakmış. Geceye kadar kurumaz ise gece sokak aralarında donuk kısımlar olabilir Hasan, dikkat etmek lazım. Yarından cumaya kadar da geceleri 2 dereceye kadar düşecek diye gösteriyor ajanslar :D Nem'i de hesaba katarsak donacağız :confused:
Benim ön lastikler laksu (levent) sponsorluğunda kışlık bu arada :D Kendisine tekrar teşekkür edeyim forum aracılığı ilede. Ben il merkezinden çıkmıyorum ama istemesek de acil durumlar olabiliyor.. memlekete gitmek için kış lastiği şart.

Evet az önce su birikintisine bastım çatIrtı sesleri geldi arabada 8 derece yazmasına rağmen demekki yer havadan daha soğuk:) antalyadada donmak varmış ....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hem zincirim hem kar lastiğim var. Gerçi kar lastiklerim sadece çekici tekerlere takılı ama arka lastiklerim de iyi eğer ki jant daha olsa onlara da kar lastiği alır takardım. Ama ben jant dan sök geri tak işini sevmediğim için almadım o iki lastiği de elimden geldiği kadar zaten karlı havalar da aracıma binmem yürüyerek gidip geliyorum genelde ama çok araç lazım oldu diyelim taksiler var veririm paramı gideceğim yere giderim. Kendimi de hiç riske atmam. Konuya haber olan durum da sadece medyanın dandik haberlerinden biri. Birileri geçen sene lastik sattık şimdi satacak adam kalmadı bir haber yapın da işler açılsın haberinden başka da bir şey değil.

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bunu bilmem abi. bugün ankara kazım karabekir büyük sanayi, ostim ivedik, iskitler samsunyolu tüm lastikciler fullll adamlar neredeyse sekretlerine lastik taktıracaklar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
onu bunu bilmem abi. bugün ankara kazım karabekir büyük sanayi, ostim ivedik, iskitler samsunyolu tüm lastikciler fullll adamlar neredeyse sekretlerine lastik taktıracaklar.

Abim özlettin kendini... Vallahi abi işin özünde önce can sonra mal, malda canın yongası abim... özellikle benim gibi adamlar için çok ama çok önemli neticede ulaşımım için aracım gerekli ya değilse kaldım demektir dım dızlak... o yüzden kar lastiği bakımı tamiri onarımı her ne gerekiyor ise zamanında... hayırlısı diyelim... o kadar paralara araçlarımıza cam filmi olsun çelik jant olsun para harcayana kadar kar lastiği almak en akıllıca davranış bence.

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nadir abim, bu yılın şubat ayında cimrilik edip önlere kar lastiği takdırdım, arkaları takdırmadım. ankara'dan istanbula giderken bolu tünelini çıkınca (hafif karlı) otobanda biraz frene dokununca araba kayarak savrulmaya başladı, allahtan arkamdan araba gelmiyordu çok ucuz atlattım. önler tuttu ama arka lastikler tutunmayınca arabanın arkası sağa doğru savruldu. inanın yapacağınız hiçbirşey kalmıyor. 2 lastik almayalım derken arabadan oluyordum az daha. siz siz olun 4 lastiği de kışlık takdırın arkadaşlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir abim, bu yılın şubat ayında cimrilik edip önlere kar lastiği takdırdım, arkaları takdırmadım. ankara'dan istanbula giderken bolu tünelini çıkınca (hafif karlı) otobanda biraz frene dokununca araba kayarak savrulmaya başladı, allahtan arkamdan araba gelmiyordu çok ucuz atlattım. önler tuttu ama arka lastikler tutunmayınca arabanın arkası sağa doğru savruldu. inanın yapacağınız hiçbirşey kalmıyor. 2 lastik almayalım derken arabadan oluyordum az daha. siz siz olun 4 lastiği de kışlık takdırın arkadaşlar.

Abim büyük geçmiş olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arabanın arkasını toplamak zordur, hele araç önden çekişliyse durum daha da zor (uzun yıllar arkadan itişli araç kullandığım için belki de bana zor geliyor)

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da ne zincir ne de kış lastiği var.bende zorunlu veya acil bir durum olmadıkça arabayı yola çıkarmayı düşünmüyorum.böyle olunca da dert edecek bir durum olmuyor.....umarım çocuklar zorlamaz beni hastane için:maden: