Kış Lastikleri ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Goodyear uzmanları kış lastikleriyle ilgili genel kanıların doğru olmadığını belirtiyor.

0.jpg

Goodyear, sadece Avrupa'da yaşanan çetin şartlarda değil Türkiye'de de sürücülerin, her türlü kış koşulunda güvenle yolculuk edebilmeleri için kış lastiklerinin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Goodyear; Kasım ve Aralık ayları boyunca kış serisi UltraGrip ailesi ve kış lastiklerinin kullanımı hakkındaki bilgileri, yurt çapında seçilmiş alışveriş merkezlerinde tüketicilerle paylaştı. Türkiye'de kış lastiği kullanımının henüz Avrupa ülkelerindeki kadar yaygın olmadığını altını çizen Goodyear, kış lastikleri ile ilgili doğru bilinen yanlışları bir araya getirdi.

Yanlış: Kış lastikleri pahalıdır.                          
Doğru: Genelde yaz lastikleri ile kış lastikleri arasında büyük fiyat farkı yoktur.

Yanlış: Sürekli kar ve buzla kaplı yolları olan bölgelerde yaşamıyorsanız, kış lastiği kullanmanın bir anlamı olmaz.
Doğru: Kış lastikleri tüm kış hava koşullarında ve düşük sıcaklıklarda güvenliği artırır.

Yanlış: Yeterli diş derinliğine sahip oldukları sürece, yeni yaz lastikleri tüm kış koşulları için yeterlidir.
Doğru: Kış lastikleri tüm kış şartlarında yaz lastiklerinden çok daha iyi performans gösterir ve daha güvenli sürüş sağlar.

Yanlış: Kış lastiğinin performansı diş derinliğine bağlı değildir.
Doğru: Kış lastiği ne kadar fazla diş derinliğine sahipse, kışın yollarda o kadar iyi performans gösterir.

Yanlış: Kış lastiklerinin nasıl ve hangi sıraya göre takıldığı önemli değildir.
Doğru: Sürücüler, kış lastiklerini belirli kurallara uygun olarak takmalıdır.

Yanlış: Kış lastikleri yüksek hızlarda çok iyi performans göstermez.
Doğru: Yeni nesil kış lastikleri yüksek hızlarda sürüş için yüksek performans sağlar.

Yanlış: Kış lastikleri konforsuz bir sürüşe neden olur.
Doğru: Kış lastikleri tüm yüzeylerde konforlu bir yolculuk imkÖ¢nı sağlar.

Yanlış: Kış lastikleri aracın yakıt tüketimini artırır.
Doğru: Yakıt tüketimi lastiğin yuvarlanma direnci ile ilişkilidir. Yeni nesil kış lastiklerinin yuvarlanma direncinin, yaz lastiklerine göre daha yüksek olması şart değildir.

Yanlış: SUV ve 4x4 araçlarda kış lastiklerine ihtiyaç duyulmaz.
Doğru: ֖zellikle ağır SUV araçlarında kış mevsiminde kış lastikleri mutlaka kullanılmalıdır.

Yanlış: Kış lastikleri, yaz lastikleri kadar ‘çekici’ bir görünüme sahip değildir.
Doğru: Yeni nesil kış lastikleri artık çekici tasarımlara sahipler.

Yanlış: Tüm kış lastikleri aynıdır.
Doğru: Tüm kış lastikleri aynı değildir. Her kış lastiği bünyesinde farklı teknik özellikleri barındırabilir.

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kış Lastikleri ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Kar lastikleri muhteşem birşey , kesinlikle her araca lazım.

Corsa aracımda 5sene kullandım. Malum Rasathane yüksek mekan , sahilde 1cm kar , rasathanede 15cm..

Karlı havada bizim yokuştan 2 araç çıkıyordu , 4x4 Jip ve 4adet kar lastikli Corsa  special_prayer.

Yolda kalıp yol vermeyen kaç tane site sakinini mor ettim. Benim araç çıkmıyor seni mi çıkacaksın demişlerdi ve yolu kapayan aracını kımıldatmamıştı.

Ona inat aracının arkasından daha dik yokuşu inip çıkmıştım. Gene Uludağ ve kartepeye zincirsiz inip/çıkmışlığım var.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Corsa ve kış lastikleri ile gurur duydum :)

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Corsa ve kış lastikleri ile gurur duydum :)

17Jant üzerine kar lastikleri çok pahalı olmasa veya çıkma 16jant bulsam bu sene Astra ve kış lastiklerimle de gurur duyardınız ama bu sene pas geçeceğim.
Seneye temiz 16Jant + 4 adet Lassa Snow ways 2 lastik alınması şart.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski aracımda Lassa snowways era idi sanırım kullanmış biri olarak
karda kışta yol tutuş mükemmel di lastiklerin