Kısa farlala göremiyorum...

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Far ayarınızı tekrardan, başka yerde kontrol ettirmenizi öneririm. Bazı ustalar; yeteri kadar özenli iş yapmıyorlar maalesef... Farlar doğru noktalara odaklanmıyorsa, görmeniz zorlaşabilir. Mesela; ben muayeneden önce ayar yaptırdım ama, farlarımdan hafif kusurlu geçtim. Bildiğim kadarıyla farlarımda, kırık ayak falanda yok...
Biz bu kadar titiz davranırken, günlerini sürekli trafikte geçiren taksiler de, far ayarı düzgün olanına bir türlü rastlayamadım. 18 mayıs kağıthane buluşmasından dönerken, arkamdan gelen bir taksi, bütün görme yeteneğimi harap etti...

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar plips in Philips H7 6000K Xenon Kit 011272 diye bi xenon seti kafa yattı gibi sizce nasıl bir ürün bu alpp taktıranlar gayet memnunuz diye yorum yapmışlar ama karar veremedim.fiyatı 392 lira H7 kısa farlar için. merceksiz olarakta gayet olumlu oluyormuş bilgisi olan varmı acaba?

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef bu sorun opel vectralarda var malesef benim aracım orjinal xenonlu bende gece az görüyorum Allah a emanet gidiyorum desem yeridir :D Yoksa tavuk karasıyım da haberim mi yok_? :kop: merceksiz xenon kiti sorunu çözer ama o da hoş karşılanmaz

benım farlar merceksız halojen ben cok rahat edıyorum gecelerı bide gece gorusum ıyı olmadıgı halde farlar gayet yeterlı hele uzunları yakınca 1km uzagı projektor gıbı gosterıyor cok selektor aldıgım ıcın far sevıyesını 1 e getırdım oyle kullanıyorum

ozaman anlasıldıkı vectranın merceklı farları iş yapmaz bos yere onlardan almıyayım gosterıs ıcın:)

MakaslaKosanAdam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c'de bendede o sıkıntı vardı, bosch plus 90 aldım bir çift, ampul ömrü osram nightbreaker gibi kısa ama en azından artık önümü görebiliyorum :) beyazlık açısından xenon ile mukayese edip başarısız diyenler var ama standart sarı ampullere göre performansı oldukça güzel

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım farlar merceksız halojen ben cok rahat edıyorum gecelerı bide gece gorusum ıyı olmadıgı halde farlar gayet yeterlı hele uzunları yakınca 1km uzagı projektor gıbı gosterıyor cok selektor aldıgım ıcın far sevıyesını 1 e getırdım oyle kullanıyorum

ozaman anlasıldıkı vectranın merceklı farları iş yapmaz bos yere onlardan almıyayım gosterıs ıcın:)

malesef öyle ben ampülleri 4300k almıştım şimdi 6000k mı alsam die düşünmüyor değilim yani :( modacar.com.tr de 30 tl çifti :D ötekinide ordan aldım 2-2.5 senedir sorunsuz kullanıyorum

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
arkadaşlar plips in Philips H7 6000K Xenon Kit 011272 diye bi xenon seti kafa yattı gibi sizce nasıl bir ürün bu alpp taktıranlar gayet memnunuz diye yorum yapmışlar ama karar veremedim.fiyatı 392 lira H7 kısa farlar için. merceksiz olarakta gayet olumlu oluyormuş bilgisi olan varmı acaba?

!Merceksiz Xenon kullanmayın karşıdan geleni kör etmeyin:(!

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g sıkıntı yok ama bu corsa d makyajlı kasanında farları öyle ya :) bende sisler + farlarla ilerliyorum :D

bs_rock

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bizim araçta da var arkadaşlar :/ astra elegance 2004 g kasa kısalar hiç göstermiyor gibi sis farlarını açıyorum mecburen. Servise 2 kez götürdüm ikisinde de ayarladıklarını söylediler ama sanki far yere çok bakıyor gibi yada bana öyle geliyor birde orjinalinde xenon far var diyorlar bazıları, araçta far menzil ayarı yok otomatik ayarlıyormuş galiba mercekli far var servis kitapçığına baktım "otomatik menzil ayarı xenon far olan araçlarda olur" yazıyor. fotoğraf falan da atabilirim yarın. herkeze iyi geceler..

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısalara uzun ampulü takıp elle en alt seviyeye getir. aracı farlar açık karşısına arkadaşının aracıyla geç gözünü almıyorsa yola devam.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısalardan bende şikayetçiyim,geçen hafta gece uzun yol yaptım her fırsatta uzunları açmak zorunda kaldım.hele hele dar yolda karşıdan araç geldiğinde temelli kör oldum desem yeridir.karşı aracın kısaları benimkini köreltir oldu iyice.orjinal ampul taktım gene az.hele ki yağmurlu havalarda daha da kısalıyor..