Kışın ne kadar sıklıkla aracı yıkatıyorsunuz?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
15 günde bir kesin yıkatırım aracımı aracınızın dışını geçtimde içi kirlenmiyormu?çok uzun süre yıkatmıyorsunuz

Valla kirleniyordur içi de ama her gün kullanmadığım için pek de farkına varmıyorum herhalde.

Dışında da kimyasal herhangi bir kir olmuyor. Sadece çamur toz... Ondan biraz da rahat davranıyorum.

Aynı bir arkadaşın örneğindeki gibi bir keresinde yıkattığım günün ertesi günü bir araç yüzünden çamur banyosu yapmıştım, belki de onun etkisinde kalmışımdır.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Kış girdiğinde Mayıs ayına kadar su yüzü görmez :D ama eğer ki yağmur yağdı ise ne kadar su birikintisi varsa içine girerim ama belli bir hızda girerim amacım da aracın altında pislikler temizlenmesi için ;) o yeter ona ;)

Abi sonra opel ne kadar kalitesiz disk yapmış hemen yamuldu diye konu açma , bu tip su birinkitileri sıcak ve ısınmış fren disklerinin düşmanı aklında olsun...

Sen yine arabani yikati ver uğraşma...

Ben kışın nerdeyse 2 ayda bir yikatiyorum bende şanssızlık var ne zaman yikatsam yağmur yağıyor ...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en az 15 günde bir bazen 1 ayı geçtiğide olur.şimdi gidiyorum yıkamaya inşallah yine yağmur yağmaz :S

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi sonra opel ne kadar kalitesiz disk yapmış hemen yamuldu diye konu açma , bu tip su birinkitileri sıcak ve ısınmış fren disklerinin düşmanı aklında olsun...

Ben kışın nerdeyse 2 ayda bir yikatiyorum bende şanssızlık var ne zaman yikatsam yağmur yağıyor ...

:) taşı gediğine koydum diyorsun yani :D Şimdi evet disk eğrilir ama ben sıcak disk ile şaldır diye dalmam :) ama dedim gibi ne kadar araç yıkamacısı aracın altını yıkamak istese de aracın suya girip çıktı kadar temiz yıkayamaz. Özellikle kış bitip ilkbahar yağmurları başladığında su birikintisini es geçmem :) kışın o kadar tuz filan aracın canına okuyor... ilkbahar yağmurlar ile temizlik güzel olur. Nede olsa çevreciyiz dermişim :p

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış aylarında haftada 2 kez yıkarım en azından su tutarım, hele uzun yol yaptıysam mutlaka çünkü kışın buzlanmaya karşı yola atılan tuz ve kimyasallar aracın üzerinde kalıyor, boya ve kaportaya aşırı zarar veriyor, eğer taş izi varsa hemen korozyona sebep oluyor!

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Disk eğilmesi ne ki... Bugün bir girdim çukura. Öyle bir çukur yok. Allah kimseyi öyle bir çukura düşürmesin. Kar suları yolu doldurmuş çukuru nasıl doldurmasın. Karanlık yol, bir kütledi araba eşim yanımda öyle korktu ki... Aha dedim indirdi bir yerleri... 100 m. gittim tampona baktım çamurluğa baktım lastiğe baktım bir şey göremedim. Ama yine de içime oturdu. Hala düşünüyorum. İnşallah bir şey açmaz başıma diye. Sabah karter bölümlerine bakacağım. Ne olur ne olmaz. Böyle bir şey olmaz. Resmen kar suyu eritmiş asfaltı. Her gün geçtiğim yol da öyle bir çukur hiç görmemiştim. En az 40 cm derinliğindedir. Genişliği de 1 metre vardır kesin. Karşıya geçip araçtan indiğimde en az 3 araba daha girdi çukara. O nasıl bir sestir... Küttt.....

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abıler yapmayın 2 ay da bır arabamı yıkatılr benzınlıklerde 5 tl ye dıs yıkama yapıyorlar barı haftada bır onlara gırın aracın dırkesıyonu bıle donmuyor kırden camurdan arabanın ıcı kokar boyası zarar gorur o camurda kım bılır ne kımyasallar vardır uzerıne dokulmus ben haftada 1 kez kesın yıkartım bı yıkamada dısını dıgerınde ıc dıs yaptırıyorum kısın o bıle yetmıyo araca...

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Disk eğilmesi ne ki... Bugün bir girdim çukura. Öyle bir çukur yok. Allah kimseyi öyle bir çukura düşürmesin. Kar suları yolu doldurmuş çukuru nasıl doldurmasın. Karanlık yol, bir kütledi araba eşim yanımda öyle korktu ki... Aha dedim indirdi bir yerleri... 100 m. gittim tampona baktım çamurluğa baktım lastiğe baktım bir şey göremedim. Ama yine de içime oturdu. Hala düşünüyorum. İnşallah bir şey açmaz başıma diye. Sabah karter bölümlerine bakacağım. Ne olur ne olmaz. Böyle bir şey olmaz. Resmen kar suyu eritmiş asfaltı. Her gün geçtiğim yol da öyle bir çukur hiç görmemiştim. En az 40 cm derinliğindedir. Genişliği de 1 metre vardır kesin. Karşıya geçip araçtan indiğimde en az 3 araba daha girdi çukara. O nasıl bir sestir... Küttt.....

090720126768small.jpg

090720126769small.jpg

090720126770small.jpg

Yeni yapılan asfaltlar ve yamalar çökebiliyor, bu gibi çukurlar su ile dolduğunda farkedilmiyor o yüzden su birikintisinden bile kaçmakta fayda var

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
090720126768small.jpg

090720126769small.jpg

090720126770small.jpg

Yeni yapılan asfaltlar ve yamalar çökebiliyor, bu gibi çukurlar su ile dolduğunda farkedilmiyor o yüzden su birikintisinden bile kaçmakta fayda var

Aynen katılıyorum. Ben zaten su birikintilerinden de kaçıyorum. Ancak bu birikinti öyle olmuş ki asfaltla aynı renk suyu içinde barındırınca, gecenin karanlığında ben ve benim arkamdan gelen tüm sürücüler bir kütürdemeyle geceye merhaba dediler. İnşallah çıkarttığı ses kadar zararı olmamıştır arabalara.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu gibi sürekli asfaltları yamalıklı doğaçaya benzeten yerel yönetim de yer alan belediye başkanları da durmadan seçile biliyor ise bu ülkede biraz da etrafımıza bakmamız gerek suçlu çukur mu? çukura düşen araç sürücüsü mü? yoksa sallarım başımı alırım maaşımı sadece maaş almak ile kalmam yine kazanırım diyen belediye başkanı mı?