kışlık lastikle uzun yola çıkma

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim sorduğum farklı birşey.Üretim tarihi dışında başka bir emare den dolayımı anladınız lastiğin patladığını?

Lastik dıştan normal yada hafif çatlak görünsede içten dökülme başlar ufalanır içerde lastiği söktüğünde halı sahada maç sonrası ayağına kaçan lastik parçaları gibi olur.Ve balon yapar kesin az kullanılmış olsada bayat lastik.GEçen söktüm yeni almak zorunda kaldım bu yüzden.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik dıştan normal yada hafif çatlak görünsede içten dökülme başlar ufalanır içerde lastiği söktüğünde halı sahada maç sonrası ayağına kaçan lastik parçaları gibi olur.Ve balon yapar kesin az kullanılmış olsada bayat lastik.GEçen söktüm yeni almak zorunda kaldım bu yüzden.

Bunlar standart belirtiler ben bunların dışında bir gözleminiz olup olmadığını merak etmiştim.Yalnız lastik olduğu yerde balon yapmaz mutlaka bir darbe alması lazım balon için.Bunu da göz ardı etmemek lazım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence yola çıkmadan önce lastikleri mutlaka değiştir. Çünkü hava ısındıkça kışlık lastiklerin yol tutmasında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu günlerde artık kış lastiği gerektirecek hava olma ihtimali neredeyse yok. Olsa bile çok kısa süreli hava değişimleri olabilir o zamanda zaten normal lastik yaterli olacakır.Birde sıcak havalarda kış lastiği sadece aşınmakla kalmaz güvenlik anlamında da büyük hasar görür diye biliyorum.(lastikçilerin yalancısıyım)[/QUOTE]

Benim görüşüme göre lastikçin işi çok fazla abartmış. Yaz lastikleri kışın ne kadar performans sunuyorsa, kış lastikleri de yazın o kadar performans sergiler, aradaki başka bir fark kış lastikleri yazın kullanılırsa kışlık özelliklerini büyük ölçüde kaybeder.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışlıklarla gidin nolur nolmaz hava yağmurlu olucaktır büyük ihtimalle.Hem Antalya'nın yağmuruda meşhurdur :)