kışlık lastiktenmi sorun

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda 4 mevsim michelin vardı ilkkez kış lastiği kullanıyorum yeni lassa snowways era aldım ve yoldaki en ufak pürüzü bile takur tukur hisseder oldum sorun michelinden sonra lassa olmasımı yoksa kışlık lastik olduğu içinmi böyle oldu acaba yorumlar için teşekkürler şimdiden

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kış lastikleri biraz daha gürültülü ve serttir. Hatta vakumlu oldukları için aracın hızlanması bile bir nebze etkilerler.
Gene de lastik havalarını bir kontrol ettirin isterseniz. Geriye bir o ihtimal kalıyor.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışlık lastikler yolu daha iyi tuttukları için arabayı yavaşlatabilir ama araba sertleşmez, büyük ihtimal lassa nın yanak korumasından kaynaklanıyordur, michelinde böyle bir koruma olmadığı için herhangi birşey hissetmezsin.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de starmaxx yazlık lastik vardı araba takır tukurdu şimdi michelin alpin aldım araç daha sessizleşti... her gün aynı yerlerden geçiyorum köy okuluna gidiyorum geliyorum daha konforlu oldu araba... sanırım lastiğin türünden olabilir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamamen markayla ilgili bir sorun.

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Goodyear UltraGrip Performance 2 aldım direksiyonu sert çevirince biraz acayip sesler geliyor.Aynı şekilde fren yaparak dururkende tuhaf ses geliyor.İlk kez kış lastiği kullanıyorum alışmadığımızdandır :) sanırım lastik üzerindeki birsürü desenlerin çıkarttığı ses onlar.

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkkez nitrojen bastırdım nitrojen yapar dediler sizin yorumunuz nedir arkadaşlar

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkkez nitrojen bastırdım nitrojen yapar dediler sizin yorumunuz nedir arkadaşlar

değerli arkadaşım,
ilk olarak kışlık lastikler yazlık lastiklere göre daha yumuşaktır. Ancak kışlık lastikler 10-12 derece üzerinde hava sıcaklıklarında kullanıldığında normal lastiğe göre sesli olabilirler ve bu sıcaklıklarda yol tutuşlerı da iyi olmayabilir. Ayrıca kışlık lastiklere nitrojen basılması bence doğru değil. Çünkü nitrojen normal havaya göre geç ısınır ve yazlık lastiklerde bun yüzden kullanılır. Kışlık lastiklerin ise yapıları gereği çabuk ısınarak yolu kavramaları gerekir. Kışlık lastiğe nitrojen basıldığı zaman ısınmayı geciktririyorsunuz. Hele birde aracı kısa mesafede kullanıyorsanız kışlık lastiklerden tam performans almanız güçleşecekir.
Kısacası benim bildiğim kış lastikleri 7 - 8 derece hava sıcaklığı altında en iyi sonucu vermektedir ve bu sıcaklıklarda gürültü yapması normal değildir.
Bence nitrojen yerine normal hava ile kullan daha iyi bir sunuç alırsın

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avusturyada kis lastigi zorunludur,bu yüzden cok sik hasir nesir oluyoruz lastiklerle muane icin gittigimde lastikler yüzünden arac gecmedi yenisini almak zorunda kaldim lassa aldim sesiz bir lastik olarak nitelendire bilirim bundan önceki fulda idi cok ses yapiyordu