klima fan motoru??

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler
2011 model 73 bin aracım 2 hafta önce klima problemi gelişti. şöyle ki klima 6. kademede gayet iyi çalışıp tamamen soğutuyor ancak 5. kademeye düştüğümde gücü düşüyor ve tamamen ses ve hava akımı duruyor.4-3-2-1 de hiç çalışmaması üzerine servise gittim gitmeden önce biraz araştırdım fan rezistansında sorun olduğunu internette aynı sıkıntıyı çekenlerden öğrendim.serviste araca baktılar fan rezistansın ve klima fan motoru arızalı dediler. rezistansa 150 fan motoruna 900 tl istendi.huylandım kabul etmedim yan sanayine gittim adamlar pek anlamadı ama duymak istediğim cevabı verdiler :) bende serviste sadece rezistansı değiştirdim ama sorun aynen devam ediyor :((

anlamadığım şu;fan motorunda sorun olsa klima 6. kademede neden soğuk hava üflüyor hiç çalışmaması lazım değil mi. 6.kademe de hiç sorun yok her açtığımda çalışıyor sıcak soğuk üflüyor gücü düşmüyor!!! lütfen önerilerinizi alabilir miyim. şimdiden tşk

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: klima fan motoru??

Çok geçmiş olsun. Bilen arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır. Umarım sorun en kısa sürede düzelir.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Fan motoru teşhisi yanlış olmuş bence, bozuk fan 6. kademe sorunsuz çalışmaz. İşinden anlayan bir elektrikciye gidin kısa sürede sorunu tespit edecektir.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkür ederim. çanakkale opel de değiştirilen eski  rezistansı merak ettim .bagaja atmıştım bugün inceledim yani sanırım alim olmaya gerek yok parça çok temiz geldi bana .çok moralim bozuldu kazıklandık sanırım. çıkarılan parçayı hatta yeni sandım takmayı mı unuttular acaba dedim . bugün kendilerini aradım bu rezistansı başka yerlere göstereceğimi söyledim .buyurun gelin kahve içelim müderle tanıştıralım falan dediler

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-2-3-4-5 de çalışmıyor ama 6 da çalısıyor ilginç gerçekten Çok anlamam ama 6 da gayet güçlü hava verip soğutması iyiyken diğer kademeler de geçişlerde arıza olmasıda muhtemel çalışma prensibine bakacak olursak aşağı yukarı dimmer tesisat sistemi var Dimmer in de çalışma prensibinin açtığın kadar güç olduğunu varsayarsak aklıma acaba butonunuzda sorun varmı diye gelmiyor değil

Bence birde oradaki klima kontrol tuşlarının olduğu yerin soketini kontrol edin eğer sıkıntı yoksa sokette imkan bulursanız oradaki tuş takımını başka araçtaki ile değiştirip klima deneyin sökmesi çok basit

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/KrrP87.jpg[/img]

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ekranın arkasında klima kontrol ünitesi var. Kabloların girdiği dikdörtgen şeklinde bir kutu. bu kısmında arızalı olabileceği aklınızda bulunsun. Benim aracımda da yönlendirme ve iç dış hava motorları çalışmıyor. Ve bahsettiğim kutudan zırıltı  geliyor. Antalya'da servis elinde bu elektronik kutu olmadığı için deneyemedi. Ancak arkadaşın bahsettiği kontrol düğmelerini başka araç ile denedi. Komple klima sistemini değiştirmek istedi. Ben de kabul etmedim. Artık Ereğl' ye gidince deneteceğim.

Bence klima ile ilgili tüm parçaları denetmeniz. Sonra klima kısmına müdahale etmenizdir. Zira klima fan kısmı tek tek satılmıyor ve ön göğüs komle sökülüyor.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çanakkale opel servis  müdürü ile konuyu görüştüm ayrıntılı olarak anlattı sorularıma cevap verdi .sonuç  klima fan motoru arızası nedeniyle  rezistansın bozulduğunu söyledi. bakalım araştırcağız
5. kademede çalışmıyor diyemiyorum az çalışıyor sonra kapanıyor. o yüzden tuşlardan olmaz sanırım .hatırladığım bu arıza olmadan önce klima yönlendirme problemide yaşamıştım yani ayağa yönlendirdiğimde hava üstten geliyor ,orta yönlendiridiğmde diğer taraflardan hava geliyordu.yani bi ara kafası epey karışmıştı .ne yapacağım bilmiyorum düşünüyorum

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu sorunu ilerde yaşayan olabilir o yüzden çözümü yazmak istedim. aracımın kliması 1 aydır 6. kademede soğutup çalışıyor ancak diğer kademelerde çalışmıyordu. forumlarda araştırmam neticesinde klima rezistansından olabileceğini duyup çanakkale opel servise götürmüştüm.servis klima fan motoru ve rezistansı beraber değişmesi lazım demiş ben ise inatla rezistans değişsin istemiştim.ancak rezistans değişti sorun düzelmedi. çanakkale opel servisi müdürü ile ayrıntılı olarak konuşmam neticesinde klima fan motorunu değiştirmeyi kabul ettim .bugün değişim oldu hiçbir sorun kalmadı . 1200 tl ye fiyat çıktı. can sağlığı diyiyorum.  opel ekşi çanakkale servis müdür ve çalışanlarına  teşekkür ederim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

duanka link' Alıntı:
arkadaşlar bu sorunu ilerde yaşayan olabilir o yüzden çözümü yazmak istedim. aracımın kliması 1 aydır 6. kademede soğutup çalışıyor ancak diğer kademelerde çalışmıyordu. forumlarda araştırmam neticesinde klima rezistansından olabileceğini duyup çanakkale opel servise götürmüştüm.servis klima fan motoru ve rezistansı beraber değişmesi lazım demiş ben ise inatla rezistans değişsin istemiştim.ancak rezistans değişti sorun düzelmedi. çanakkale opel servisi müdürü ile ayrıntılı olarak konuşmam neticesinde klima fan motorunu değiştirmeyi kabul ettim .bugün değişim oldu hiçbir sorun kalmadı . 1200 tl ye fiyat çıktı. can sağlığı diyiyorum.  opel ekşi çanakkale servis müdür ve çalışanlarına  teşekkür ederim.
Bilgilendirme için.  thnxx

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx