Klima Fanı ve P0130 arızası

lkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın abilerim ustalarım merhaba. Benim sorunum aracın (Astra G 1.4 Twinport 2007 Model) klimasını açtığım zaman fan 2.kademe de çalışmaya başlıyor ve 10 15 sn sonra tekrar duruyor. 10 15 sn sonra tekrar çalışıyor. Normalde 1. Kademe de çalışıp klimayı kapatınca duruyordu. Hata kodunu kontrol ettiğimde P0130 hatası verdi. Oksijen sensörü hatası imiş fakat arasındaki bağı çözemedim. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu aceba nedir sorun sizce. Saygılar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın abilerim ustalarım merhaba. Benim sorunum aracın (Astra G 1.4 Twinport 2007 Model) klimasını açtığım zaman fan 2.kademe de çalışmaya başlıyor ve 10 15 sn sonra tekrar duruyor. 10 15 sn sonra tekrar çalışıyor. Normalde 1. Kademe de çalışıp klimayı kapatınca duruyordu. Hata kodunu kontrol ettiğimde P0130 hatası verdi. Oksijen sensörü hatası imiş fakat arasındaki bağı çözemedim. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu aceba nedir sorun sizce. Saygılar.

hararet durumu nedir bu sırada? motor gereğinden fazla soğuyorsa sebep olabilir.termostadınız açık kaldıysa bu sorun olabilir yani özet olarak.motor sıcaklık sensörü kontrolüde yapılabilir bununla beraber.
şase kablolarınada baktırın hazır gitmişken derim son olarak

lkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet durumu nedir bu sırada? motor gereğinden fazla soğuyorsa sebep olabilir.termostadınız açık kaldıysa bu sorun olabilir yani özet olarak.motor sıcaklık sensörü kontrolüde yapılabilir bununla beraber.
şase kablolarınada baktırın hazır gitmişken derim son olarak
Hocam motor soğuk ya da sıcak farketmiyor.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P130 eğer yanlış hatırlamıyor isem boğaz kelebeğine giren hortumlara bi bakın. Çatlak, delik, yırtık var mı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam motor soğuk ya da sıcak farketmiyor.

motor o anki sıcaklığına göre yakıt ayarlar. sıcaklığını yanlış algılıyor olabilir.tech 2 opcom yada benzeri bi aletle değerler kontrol edilmeli .
vakum ve motor hava hortumlarında sorun varmı bakılabilir.
bi kaç yerde oksijen sensör kablosuna yağ damlıyormuş sanırım sizinkinde durum nedir bir bakın.

Son düzenleme: