Klima ile birlikte silkelenme

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima ile birlikte silkelenme

Burock3427 link' Alıntı:
Tamam işte o klima fan motorunun daha fazla çektiği enerjiden dolayı, şarj dinamosunun güce bindirmesi sonucu çok az bir fark oluyordur. Bunu a/c kapalı durumdayken de fanı 1.kademeden 6.kademeye açınca da yapıyor mesela. Sanıyorum kuvvetli enerji çeken bir aksesuar da çalışınca yapacaktır aynı etkiyi. Ama klima 1.kademe ile 6.kademe arasında klima kompresörü aynı gücü bindirmekte motora. Benim mantığım bu yönde olacağını söylüyor.
Evet mantikli şu an farkli bi aractayim arka cam rezistansini bile acinca anlik deger degisiyor.

berker_tek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı problem bende de vardı, klimayı 4-5 seviyeye getirince araba bariz bir şekilde titreme yapıyordu, malum adana'da yaşıyoruz, düşük seviyelerde kullanmak gibi bir şansımız yok :) servise gittim, klima ön paneli diye bir parçayı garantiden değiştirdiler, işlemi yaptıralı 6 ay oldu, artık en üst seviyede kullansam bile titreme yapmıyor...

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berker_tek link' Alıntı:
Aynı problem bende de vardı, klimayı 4-5 seviyeye getirince araba bariz bir şekilde titreme yapıyordu, malum adana'da yaşıyoruz, düşük seviyelerde kullanmak gibi bir şansımız yok :) servise gittim, klima ön paneli diye bir parçayı garantiden değiştirdiler, işlemi yaptıralı 6 ay oldu, artık en üst seviyede kullansam bile titreme yapmıyor...

Konuyu biraz açalım,yükleme yapılmadı yani, değiştirilen parçanın adı veya kodu nedir questionnn

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

janjan link' Alıntı:
Çözüm bulamadılar hatta yapılan açıklama şu. "Keşke araç 100 bg olsaydı o zaman bu sorun olmazdı. Klima 5 bg yiyor ve araba 90 bg oluyor. Bundan dolayı silkelenme yapıyor :)"
Cevap komedilik yalnız ne diceklerini yada beceriksizliklerini örtmek için saçmalamışlar. Opel Türkiye'ye mail atın sorunla daha yakından ilgileniceklerdir :)

machinist341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar
bu klimayı açınca sarsılma olayının kesin çözümü akü dür. Arabanızdaki akünün amperi düşük olduğu için klimayı açtığınız da araba traktör gibi çalışmaya başlıyor ve vites değişimlerinde silkeleme yapıyor bu konuyu bende sizler gibi servise danıştım bana da klima gazı eksilmiştir dediler ta ki arabamın aküsü geçen hafta bitene kadar :) yeni akü aldım eskisini bir çıkardık 50 amper bu arabalara bu kadar düşük amper akü koyulur mu Opel gibi bir markaya hiç yakıştıramadım. Arabalarımızdaki akü yatağı 100 amper aküyü destekleyecek büyüklükte insan en azından 66 amper falan koyar haksızıyım o kadar para veriyoruz. Neyse 72 amper aküyü koydum canavar gibi arabam şimdi :) bilgilerinize. Akünüzün amperini kontrol edin
saygılar

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

machinist34 link' Alıntı:
Arkadaşlar
bu klimayı açınca sarsılma olayının kesin çözümü akü dür. Arabanızdaki akünün amperi düşük olduğu için klimayı açtığınız da araba traktör gibi çalışmaya başlıyor ve vites değişimlerinde silkeleme yapıyor bu konuyu bende sizler gibi servise danıştım bana da klima gazı eksilmiştir dediler ta ki arabamın aküsü geçen hafta bitene kadar :) yeni akü aldım eskisini bir çıkardık 50 amper bu arabalara bu kadar düşük amper akü koyulur mu Opel gibi bir markaya hiç yakıştıramadım. Arabalarımızdaki akü yatağı 100 amper aküyü destekleyecek büyüklükte insan en azından 66 amper falan koyar haksızıyım o kadar para veriyoruz. Neyse 72 amper aküyü koydum canavar gibi arabam şimdi :) bilgilerinize. Akünüzün amperini kontrol edin
saygılar
aküyle hiçmi hiç alakası yoktur

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

machinist34 link' Alıntı:
Arkadaşlar
saygılar

Araciniz astranin hangi kasasi? Hangi arabada 50 amper aku kullanildigini cok merak ettim dogrusu...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah82 link' Alıntı:
Araciniz astranin hangi kasasi? Hangi arabada 50 amper aku kullanildigini cok merak ettim dogrusu...
Arkadasin arabasi dizel sanirim ama 1.4 lerde orjinalinde 50 amper akü ile geliyor.

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için teşekkür.
Demekki akü değiştirme vakti gelince bizde yüksek amperi tercih etmeliyiz.