Klima ile birlikte silkelenme

machinist341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima ile birlikte silkelenme

BÜLENT link' Alıntı:
Arkadasin arabasi dizel sanirim ama 1.4 lerde orjinalinde 50 amper akü ile geliyor.
Selam arkadaşlar
aracım 1.4T cosmo manuel benzinli
aküyü değiştiren usta bana aynen şunları söyledi. Böyle bir arabada en az 66 amper akü olması gerekir. Ayrıca eski akü ile ilgili de bu aracın üstündeki akü değiştirilmiş dedi akünün tutma kolu bile yoktu.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Arkadasin arabasi dizel sanirim ama 1.4 lerde orjinalinde 50 amper akü ile geliyor.

1.4 lerde düşük amperli akü kullanıyorlar demekki.. benimde 1.3 aracım cuma günü çalışmadı, son 1 haftadırda araç zor çalışıp çalışma anında hatalar veriyordu, belliydi gidici olduğu. cuma günü hiç çalışmayınca direk akü alıp olduğu yerde değiştirelim dedim, benim araçta 75 amper orjinal gm vardı, aldığım yer mutlu bayisiydi mecburen mutlu aldım, satıcı 72 al yeter dedi, götürdük arabaya takmaya hem yerine ufak geldi hem yüksek oldu, sonra elinde allahtan kısa tip 80 amper mutlu akü vardıda onu taktık. dizel araçlarda tam yerine oturması için gm 75amper oluyor ama faklı markalarda 80amper tam yerine oturuyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah82 link' Alıntı:
1.4 lerde düşük amperli akü kullanıyorlar demekki.. benimde 1.3 aracım cuma günü çalışmadı, son 1 haftadırda araç zor çalışıp çalışma anında hatalar veriyordu, belliydi gidici olduğu. cuma günü hiç çalışmayınca direk akü alıp olduğu yerde değiştirelim dedim, benim araçta 75 amper orjinal gm vardı, aldığım yer mutlu bayisiydi mecburen mutlu aldım, satıcı 72 al yeter dedi, götürdük arabaya takmaya hem yerine ufak geldi hem yüksek oldu, sonra elinde allahtan kısa tip 80 amper mutlu akü vardıda onu taktık. dizel araçlarda tam yerine oturması için gm 75amper oluyor ama faklı markalarda 80amper tam yerine oturuyor.
Dizel araclarda GM 72 amper var.
Yuksek amper almakta fayda var iyi yapmissiniz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

machinist34 link' Alıntı:
Selam arkadaşlar
aracım 1.4T cosmo manuel benzinli
aküyü değiştiren usta bana aynen şunları söyledi. Böyle bir arabada en az 66 amper akü olması gerekir. Ayrıca eski akü ile ilgili de bu aracın üstündeki akü değiştirilmiş dedi akünün tutma kolu bile yoktu.
orjinal aku cok ufak 50 amper
Bende garantiden 60 amperle degistirmistim.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Dizel araclarda GM 72 amper var.
Yuksek amper almakta fayda var iyi yapmissiniz.

Benim aracin uzerinde GM 75 cikti, mutlu 72 amper aku yerine ufak geldi, 4 parmak gibi bi bosluk kaldi.

machinist341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah82 link' Alıntı:
Benim aracin uzerinde GM 75 cikti, mutlu 72 amper aku yerine ufak geldi, 4 parmak gibi bi bosluk kaldi.

Arkadaslar Bizim arabaların akü yerleri 100 ampere kadar büyük aküleri destekliyecek büyüklükte yapılmış.İsteyen 100 amper de koyabilir :)
saygılar