Klima Kompresörü Hırıltısı

Umitbjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima Kompresörü Hırıltısı

HaKaN link' Alıntı:
ses çok net değil ama herhangi bir ses duymadım ben sanki
burada rölantide bahsedilen ses kıv kıv şeklinde sürtme sesine benzeyen bir ses

Neyse ki korktuğum başıma gelmedi  :)

thnxx

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de bariz bir farklı ses duymadım.

machinist1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses benim aracımda da rölantide duyuluyordu ve forumlarda bu konuyu okuyunca iyice emin oldum.Rölantide kısa aralıklarla "har har" benzeri bir ses geliyor,geçen hafta aracımı servise ilk bakımına götürdüğümde şikayetimi anlattım ve klima kompresöründen olduğunu söylediler.Şimdi garantiden onayının gelip parçanın değişmesini bekliyorum.
Klima kompresörü pahalı bir parçadır umarım sorunun kök sebebi bulunmuştur ki bir daha aynı sorunu yaşamayız.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

machinist link' Alıntı:
Bu ses benim aracımda da rölantide duyuluyordu ve forumlarda bu konuyu okuyunca iyice emin oldum.Rölantide kısa aralıklarla "har har" benzeri bir ses geliyor,geçen hafta aracımı servise ilk bakımına götürdüğümde şikayetimi anlattım ve klima kompresöründen olduğunu söylediler.Şimdi garantiden onayının gelip parçanın değişmesini bekliyorum.
Klima kompresörü pahalı bir parçadır umarım sorunun kök sebebi bulunmuştur ki bir daha aynı sorunu yaşamayız.

şu ana kadar klima kompresörü değişen arkadaşlar bir daha bu problemden söz etmediler. Muhtemelen çözüm bulunmuş. Geçmiş olsun

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba, daha önce başka konu başlığı altından araçtan gelen ses problemlerinden bahsetmiştim, 3 temmuz salı Topkapı / Odak Tarık Bey 'in yanında dimi; benim için ikincil olan iç aksam sesleri izolasyon ile giderildi. Ancak asıl sorun ettiğim motordan gelen - muhtemel klima kompresörü hırıltısı (forumda bahsedilen, video su olan) iile ilgili maalesef gelişme yok. Tarık Bey 'e ve teknik ustya sorundan bahsettim, hatta test sürüşünde usta ile sese bizzat şahit olduk, usta tekrar aracı alıp kontrol için aşağıya indirdi - bir daha usta ile görüşme şansı bulamadım. Tarık Bey 'in son durum değerlendirmesinde bana aktardığı; sesin var olduğu, opel merkezin haberi olduğu, ancak bir arıza olmadığı, yeni bir kompresör taksak dahi 1 ay sonra tekrar sesin gelebileceği, opel merkez ile çözüm için irtibata geçtiği oldu. Tarık Bey 'e güvenerek, aracımı bu şekilde teslim aldım. Kafama takılan soru ise forumda örneklerde mevcut, garantiden klima komp. değiştiren ve ses sıkıntısı giderilen arkadaşlar var, özellikle bu sorun için çorllu 'dan topkapı 'ya Tarık Bey 'in yanına gitmiştim ancak, son durum bu. Merak ettiğim servislerde aynı problem için aynı çözüm standardı yok mu? Sizce nasıl ilerlemeliyim yorumlarınızı almak isterim,

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Har har sesini kendi de duymuş ve çözüme ulaştırmış bir insan olarak önce şunu bir sormak istiyorum. Klima kompresörü ile klima kondansatörü arasında ne fark var acaba. şöyle ki benim klima kondansatörüm değişti, eser kalmadı sesten. Nım nım sessizlik ne rahat.  rockk (:)

unsal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soru bana ise ne yazıkki ikisi arasındaki farkı bilmiyorum, forumdan okuduğum yorumlardan bu varsayımda bulundum, siz sorununuza nasıl bir çözüm buldunuz, belki benim için yol gösterici olur?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

unsal link' Alıntı:
Soru bana ise ne yazıkki ikisi arasındaki farkı bilmiyorum, forumdan okuduğum yorumlardan bu varsayımda bulundum, siz sorununuza nasıl bir çözüm buldunuz, belki benim için yol gösterici olur?

Yok benim sorum geneldi. Belki bir bilen çıkar diye. :)

Benimkinde özellikle araba rölantide iken duyulan haar haar sesi mevcuttu, servise gittim sessiz bir yere çektiler arabayı, daha sonra usta stetoskop gibi bir kulaklıkla motoru dinledi ve direkt sorun klima kondansatöründe dedi. Parça sipariş ettiler yaklaşık 3.5 hafta sonra parça geldi, bir gün içinde değiştirdiler. Sesi de daha sonra duymadım tekrar.

Fakat birde klima kompresörü değişen arkadaşlarımız var forumda, aradaki farkı bilmiyorum eğer varsa. Kondansatör kompresörün amcasının oğlu olabilir. :)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klima kompresörü bu arkadaşlar, benim araçtada değişen parça buydu

1989rsm.jpg

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de önceki mesajımda kondansatör ile kompresör arasındaki farkı bilmediğimi ancak ustamı yanlış anlamadıysam eğer, kondansatörün değiştiğini söylemiştim..Belki de aslında hep kondansatör değişiyordur da biz ustaların söyleyiş şeklinden kompresör anlıyoruzdur..Kimbilir!!