Klima kompresörü

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar aracimda klima kompresörünün degismesi gerekliymiş. dün antalyadaydim da klima calişirken acaip bir ses fark ettim. hemen klimacinin tekine ugradim. kompresör sizlere ömür dedi.
neyse kimi yerler 2bin tl kimi yerlerse 700 tl gibi fiyatlar verdi orjinal kompresör için her ikisi de ve şüpheye düştüm bu parcanin ederi nedir?

ayrica gelirken ant. - burdur yolunda büyük rampalar var orda araba bildigin tikandı kaldi. turbo fln hiç calişmadi. dur kalk yaptım bir iki sefer benzinli araba gibi oldu. epey bi korkuttu cidden.
tahminim hararet yaptı epey bi havanin da masallahi vardi 40 küsür derece
bu astra larda hararet göstergesi yok mu? turbonun bu sekilde devre dişi kalmasi falan normal mi?

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Geçen hafta Antalya'daydım hava gerçekten çok sıcaktı. Burdur Tefenni'ye gittim yollar rampa fakat aracım zorlanmadı.

Klima kompresöründen önce sanırım önünde bobin ve bilye var. Eğer sorun varsa bu iki parçaya bakın. Asıl önemli konu klimanız çalışıyor mu?

Eğer çalışıp yolda giderken 3000devirlerde uğultu yapıyor fakat soğutma yapıyorsa bu duruma normal diyorlar.

Rampa çıkarken turbonun devre dışı kalması birkaç nedeni var. Genelde selenoid valfi sorun çıkarır. Kontağı kapatıp açınca aracınız düzeliyorsa bu parçanın değişiminde sorun ortadan kalkar.

Hararet yaptığınızı düşünmüyorum. Eğer öyle bir durum varsa gösterge ekranında ikaz çıkacaktır. Motor suyuna yağ karışmamış 1.3cdti araçlarda hararet görmedim.

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba rölantideyken gayet iyi sogutuyo. ancak klimayi actigim anda eski torna tezgahlari gibi ses yapıyo :) nasil anlatim böyle zangir zungur bilye dagitmiş sanirim. ustasi kompresor değişcek diyo işte.

rampayi bitirince musait biyerde durup arabayi dinlendirdim azcik dediginiz gibi eski haline döndü. bu selenoid valfinin degişiminde acele etmeliyim peki? bu sekilde idare etsen olur mu?

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima komperesörünü arkadaşım yetkili serviste 900+140 tl işçilik ile degiştirdi araç 2007 astra h cdti

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyliyse 700 ideal bir fiyat gerçekten, hersey dahil diyo bi de adam :)

kensei34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız 1.3 cdti mı 1.6 twinport motor mu? 1.6 twinport 850 lira behr marka 1.3 cdti motorların ki 900 lira behr marka orijinalide 2200-2700 arası motora göre değişir

salihcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı konuyla ilgili benimde bugün başıma bir sıkıntı geldi sanırım.

arabamla seyahat ediyordum bi anda kulağıma bir ses takıldı ne ki bu acaba falan derken klima açıkken geldiğini fark ettim. araç ilerlerken klima açık ise bir plastik sanki biryere sürtüyormuş gibi bir ses çıkarıyor klimayı devre dışı bıraktığımda ses kesilip aynı zamanda arabada boşa çıkar rahatlarmış gibi bişeyler oluyor. sonra tabi afyonda ikamet ediyorum burada yetkili servis olmadığı için özel servise acaba sorun nedir diye sormaya gittim , özel servisteki ustayla beraber test sürüşüne çıktık usta klima kompresörün sıkışıyor o yüzden bu ses çıkıyor garantin madem devam ediyor yetkili servise götür dedi. şimdi problem şurda arabam 2011 model ve daha 7500 km de fakat aracıma bir ay önce landirenzo marka tüp taktırdım , tüp takılırken motor hariç bütün garantisinin devam ettiğini , motordada lpgden kaynaklı bir problem olduğunda landirenzo tarafından karşılanacapı söylendi. şimdi klima motor harici bir konu ve garantim gerçekten devam ediyormu etmiyormu onu merak ediyorum , zira arkadaşımıza söylenildiği gibi masraflar daha 7000 kmdeki bir araç için çok fazla, gözüm korktu moralimde acayip bozuldu. bu konu hakkında deneyimi olan var ise bilgilendirirse sevinirim.

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence en yakın yetlili servisi arayip bi konusun ihtiyaciniz halinde eskişehir de degisim yapan yerin adresini veririm...

Alix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 gün önce bana da opel serviste kılima kompresörü değişimi dediler...900+130 TL masraf çıkardılar...yaptırmadım...Bir arkadaş Ankara dan ama Ostimden değil 350 TL orjinal sıfır klima kompresörü buldu...gaz basılacak vb.işçilik falan dedim 500 ü bulacak...zaten arabaya bu ay 500TL masraf yaptım.Sanayiden bir usta buldum tamir ederim dedi...bende 250 TL sına tamir ettirdim...Bir kaç kere tutukluk yaptı tekrar götürdüm...Kompresörü söktü temizledi tekrar soğutmaya başladı 4 gündür bir sıkıntı yok...Bugün ilk kontağı açtığımda önce sıcak ve nemli bir hava veriyor sonra tekrar soğutuyor...Bu yazı çıkarsam şükür edeceğim...

2. olarak bu rampa tırmanıp rampa inerken benim aracımda baygınlık geçirdi...fakat hararet yoktu...zaten akşam saat 20.00 sularıydı...rampayı çıktım ama opelimi hiç öyle zayıf ve güçsüz görmemiştim...1.3CDTİ motorum sıtmaya yakalanmış gibiydi...1. ve 2 viteste aracın çekişi düşmüştü...Sonra bir kenarda beş dakika bekledim...Araç kendine geldi...Sıkıntı ortadan kalktı...Sanayide ustalara gösterdim...Durumu anlattım ama bir sıkıntı yok dediler...Dayanamadım aracın hava, yağ ve mazot filterelerini değiştirdim...Bir de depoya WÜRT ün temizleme ilacından kattırdım...Şu an bir sıkıntı yok bakalım tatile çıkınca her şey ortaya çıkacak bakalım hayırlısı...