klima sorunu..

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar klima motorundan hırrr die bir ses geliyo..bu ne olabilir ? klimanın içindeki bilyalardan midir ?

V

vectraci

Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaslar, 96 model vectra 1.8 aracim var ve klima problemim var . iki gün önce klimaya gaz bastirdim kontrolünüde yaptirdim fakat sigortasi atiyor motor bölümündeki 20 amperlik olani, sigortayi yeniliyorum büyük takiyorum 30 amperlik bu seferde ic kismin havalandirma sigortasini attiriyor oda 30 amperlik olan. simdi ne yapmam lazim bilemiyorum neden olabilir bilen arkadaslardan yardim eden olursa sevinirim, simdiden tesekküler .selamlar...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ümit benimkinden de aynı ses geliyordu. Gaz bastırdım ama kompresörde basınç yoktu.
Sen istersen kompresörde basınç varsa yag verdir sisteme sesi kesecekmi bak.
En son çare ferhat sagolsun gönderdi değiştirdim.

Vectracı
Öncelikle klima kompresörünü çalıştıran elektrik tesisatı değil.
Siz tuşa bastığınızda sadece bir bobin devreye giriyor ( Elektromanyetik mıknatıs )
Kompresör kolunu kendine çekerek V kayışına yapıştırıyor.

Sana tavsiyem Kompresör üzerindeki bobin yanmış olabilir.
Öncelikle Kompresörün üzerindeki elekrik soketini çek
o şekilde iç havayı vs son kademesine kadar aç klima tuşunada bas siğortan aracakmı bak.
Siğortan atmas ise Kompresör bobinin yanık. Eger yine siğortan aratsa torpidonu sök iç hava motoru fan rezistansı yada fan soketinde bı sorun var.
Eger bobinin yanık ise bu ara servislerde sorunlu çıkma kompresör çoktur. Onlardan birinin bobini ile ucuz yollu değiştiririsiniz hallolur.

Son düzenleme:

ardacanbolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar, 96 model vectra 1.8 aracim var ve klima problemim var . iki gün önce klimaya gaz bastirdim kontrolünüde yaptirdim fakat sigortasi atiyor motor bölümündeki 20 amperlik olani, sigortayi yeniliyorum büyük takiyorum 30 amperlik bu seferde ic kismin havalandirma sigortasini attiriyor oda 30 amperlik olan. simdi ne yapmam lazim bilemiyorum neden olabilir bilen arkadaslardan yardim eden olursa sevinirim, simdiden tesekküler .selamlar...
sürekli sigortayı yenileyerek hata yapıyorsun, sürekli attığı için klima elektrik sisteminde bir arıza yada bir kısa devre vardır, bunu araştırmak gerekir bunun içinde aracını opel servisine götürmen gerek. tavsiyem büyük amperlik sigorta takma aracın kablo tesisatını yakabilirsin...