klimada ıslık sesi

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar bir vectra aldım bunaldım yahu bu gün fark ettigim bir olayı anlatayım 2008 101 binde vectra c kullanıcısıyım aracımın klima açık iken gaza bastıkça klimadan ıslık sesine benzer bir ses geliyor gazı yükselttikçe sesde yükseliyor o kadar abartılacak bir durumda degil ama şu triger kayışını degiştikten sonra aracım bir garip oldu yahu :rulet:

Klimanın soğutması çok iyi kademelerde bir sıkıntı yok vantilatör kayışı 2 bin km önce yenilendi sizce gariplik araç tamı yoksa bendemi bilgisi olanlar yada başından geçmiş olanlar yardımcı olursa sevinirim saygılarımla kolay gelsin...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Triger mi değişti V kayışı mı değişti yoksa her ikiside mi değişti. Triger ile klima kompresörü alakasız şeyler o yüzden soruyorum

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Klima kompresörü doğrudan V kayışına bağlı muhtemelen kayış gergisi ile ilgili bir sorun var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kayış gevşek olabilir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece klima açıkken geliyorsa klima kompresöründen yada klimayı devreye sokan başlıktan geliyordur başka da bişey olamaz.normalde biraz uğultu ve ses yapabilir gayet normal ama sizinki bundan fazlamı acaba

D6603 cihazımdan gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik olarak kayış gerilir zaten klimayı açınca v kayışına biraz daha yük biner ve gergi yeterli gerdiremiyorsa v kayışı ses yapıyor olabilir öncelikle arkadaşımızın dediği gibi gergi bilyasına baktırın sonra da klima motoru ve parçalarına

aragorn_62

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik olarak kayış gerilir zaten klimayı açınca v kayışına biraz daha yük biner ve gergi yeterli gerdiremiyorsa v kayışı ses yapıyor olabilir öncelikle arkadaşımızın dediği gibi gergi bilyasına baktırın sonra da klima motoru ve parçalarına

bu gün yine kontrol ettim 5 kademeye kadar ses yok 6 7 kademede biraz vınlıyor belkide ben abartıyorum kayışı kontrol ettirdim gerginliği çok iyi sanırım ben biraz hassas olduğum için böyle algılıyorum :(