klimanın sürekli hava üflemesi

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2013 1.4 t kullanıyorum araçta klima ile ilgili bi  hiçbir tuş basılı olmasa dahi ön taraftan cama hava üflüyor oldukçada yüksek hızda.üstelik klima gibi Isı değerini artırırsam sıcak düşürürsen soğuk üflüyor hızlandıkçada üfleme şiddeti artıyor servise gittim olaya şahit oldular kalması lazım dediler aracın ama vaktim yok veremedim şu an sizce sorun nedir. Birde  gaza bastıkça üfleme sesi gibi bir ses geliyor araçtan

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: klimanın sürekli hava üflemesi

Devirdaim düğmesine basıp aktif hale getirdiğiniz taktirde içeri hava girmeyecektir. Aksi halde dediğiniz gibi kapaklar açık kaldığından içeri bir miktar hava giriyor.

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hava öyle bir miktar flan değil bildiğin üflüyor yani klima açık gibi. Ayrıca dediğin gibi yaptığımda da bir hava üflemesi olacak araçta dışarıdan gelen hava yada içerideki hava sirkülasyonu. Zaten araç dışarıdan gelen havayı üflese hava şartlarına göre sıcak yada soğuk olur ama ben ısıyı değiştirebiliyorum.

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farselem link' Alıntı:
Devirdaim düğmesine basıp aktif hale getirdiğiniz taktirde içeri hava girmeyecektir. Aksi halde dediğiniz gibi kapaklar açık kaldığından içeri bir miktar hava giriyor.
devridaim tuşu derken havayı içerden yada dışardan almasını sağlayan tuş mu  ::)... Aynı olay bende de oluyor. Bütün yolları aktif hale getirince ( ayak, orta ve camlara) hava şiddeti biraz düşüyor. Ben bu şekilde çözüm buldum

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise götürdüm bunun bir sorun olduğunu söyledi adamlar. Aracı bırakacak vaktim yoktu bırakamadım .Ayrıca çalışan klima ise yakıta da etki eder bu durum

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
devridaim tuşu derken havayı içerden yada dışardan almasını sağlayan tuş mu  ::)... Aynı olay bende de oluyor. Bütün yolları aktif hale getirince ( ayak, orta ve camlara) hava şiddeti biraz düşüyor. Ben bu şekilde çözüm buldum

Evet, o tuş. Onu aktif etmediğiniz zaman fanlar kapalı olsa bile araç giderken bir miktar hava giriyor.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ertgrlygmr link' Alıntı:
Merhabalar 2013 1.4 t kullanıyorum araçta klima ile ilgili bi  hiçbir tuş basılı olmasa dahi ön taraftan cama hava üflüyor oldukçada yüksek hızda.üstelik klima gibi Isı değerini artırırsam sıcak düşürürsen soğuk üflüyor hızlandıkçada üfleme şiddeti artıyor servise gittim olaya şahit oldular kalması lazım dediler aracın ama vaktim yok veremedim şu an sizce sorun nedir. Birde  gaza bastıkça üfleme sesi gibi bir ses geliyor araçtan
Eğer normal bizlerdeki gibi hafif hava üflemiyor, sürekli şiddetli hava üflüyorsa bir sıkıntı var demektir. Aracın yakıt göstergesi rölantide kaç gösteriyor hocam?

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Eğer normal bizlerdeki gibi hafif hava üflemiyor, sürekli şiddetli hava üflüyorsa bir sıkıntı var demektir. Aracın yakıt göstergesi rölantide kaç gösteriyor hocam?
aracın içini ısıtacak yada soğutacak kadar şiddetli üflüyor vallahi. Sen sorunca gidip çalıştırdım baktım Rölantide 1.5 lt gösterdi

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ertgrlygmr link' Alıntı:
aracın içini ısıtacak yada soğutacak kadar şiddetli üflüyor vallahi. Sen sorunca gidip çalıştırdım baktım Rölantide 1.5 lt gösterdi

Bnde AT oldugu halde 0,5 - 0,6 gosteriyordu motor sicakken. Klima aktif calisiyor demek ki tuslardan kapansa bile.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ertgrlygmr link' Alıntı:

Bnde AT oldugu halde 0,5 - 0,6 gosteriyordu motor sicakken. Klima aktif calisiyor demek ki tuslardan kapansa bile.