Kolluğun geri kayma sorunu

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
2.el olarak almış olduğum araçta kol dayama yerini ileriye doğru çektiğimde kısa bir süre içinde tekrar yavas yavas geri kayıyor, kolluk olmadan kullanmakta isteemiyorum, bu kolluğun herhangi bir ayar yeri vs. var mı?

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Koluğun ger kayma sorunu

Bu durum benim de canımı sıkıyor. Çözümünü bilen lütfen beni de bilgilendirsin.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen bu durum benim de canımı sıkıyor otomatik vites kullananlar için kol dayama olmazsa olmazlardan.

aticim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle bir cozume ne dersiniz, kol dayamayi one dogru cektiginizde arka tarafinda bir bosluk aciga cikiyor, o bosluga uygun olcude dekoratif bi cisim yerlestirirsek kol dayamanin kapanmasina engel olur:)

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mühendisler neden düşünemedi ya da düşünmedi bilmiyorum ama aslında çok basit bir sistemle halledilebilirdi bu sorun. Kolçağın kızağında belli aralıklarla dişliler olacaktı. Kızakta da bu dişlilere denk gelen anahtar kilit modeli gibi boşluklar olacaktı. Böylece ileriye çekilen kolçak üstündeki düğmeye basılmadan bu deliklere takılacak ve geriye kaçmayacaktı. bu anahtar kilit modelinden 3 tane belli aralıklarla yapılınca da istenilen seviyede kolçak sabit kalacaktı. Atıyorum en önde isteyen 1. kademede en arkada isteyen 3.kademede sabitleyecekti. Dümeye basınca da kolçak deliklere takılmadan geriye doğru itilebilecekti. Aslında projesini çizsem çizerim de kime yaptırabilirim onu bulmak lazım.

xMaganda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konu beni de çok gıcık ediyor. bi yolunu bulsak da rahatlasak. artık tik olmuş başka araca binince bile elimle kol dayamayı ileri itesim geliyor sürekli.

Emah82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Demek bu sıkıntı herkesde varmış :) benim aracımın garantisi bittii servisede böyle bir şikayetle gidemiyorum, aramızda hiç bu sıkıntıyla servise giden yok mu? belki ileri geri giden rayları biraz daha sıkılaştırarak geri kaymayı en aza indirilebilir ama benim araçta kolumu koyunca yavaş yavaş kaydığını hissediyorum, kolum üzerinde 5dk bile durmuyor :(

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aticim link' Alıntı:
şöyle bir cozume ne dersiniz, kol dayamayi one dogru cektiginizde arka tarafinda bir bosluk aciga cikiyor, o bosluga uygun olcude dekoratif bi cisim yerlestirirsek kol dayamanin kapanmasina engel olur:)

Benim de aklıma ilk gelen çözüm bu ama kolluğu her kapatmak istediğimizde o cismi oradan almak zorunda kalmak gerçek bir rezalet... söverler adama  valla :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kolluğun geri kayma sorunu

Şu kol dayama konusu beni de arabayı aldığımdan beri uyuz eden bir husus. Açıyorum, vıjjjk çaktırmadan ufak ufak kayıyor birazdan bir bakıyorum gerilerde bir yere gitmiş benim kol dayama. Hain birde hissettirmeden kayıyor, saman altından su gibi. (:)