kombinin kendi kendine çalışması

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eve yeni taşındım. ferroli marka kombimin bakımını yaptırdım. kombi arada sırada kaloriferler yanmadan ve sıcak su açılmadığı halde 20 dk kadar kendi kendine çalışıyor. fan sesi gibi bir ses geliyor. ilk defa kombi kullanacağım bu durum normal mi neden çalışır..acil yorumlarınızı bekliyorum...tehlike oluşturur mu?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
eve yeni taşındım. ferroli marka kombimin bakımını yaptırdım. kombi arada sırada kaloriferler yanmadan ve sıcak su açılmadığı halde 20 dk kadar kendi kendine çalışıyor. fan sesi gibi bir ses geliyor. ilk defa kombi kullanacağım bu durum normal mi neden çalışır..acil yorumlarınızı bekliyorum...tehlike oluşturur mu?

bizimki soğuk havalarda açılmazsa elektrik geldiği sürece içindeki su donmasın diye çalışırdı dediğiniz gibi en iyisi kullanma klavuzuna bakmanız yada servise sormanız

san

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kombi evin içinde, kullanma kılavuzunda konu ile ilgili bir bilgi yok...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kombi evin içinde, kullanma kılavuzunda konu ile ilgili bir bilgi yok...

o zaman siz en iyisi servise bir danışın ne desek yanlış olabilir en iyi ihtimalle kombinizden olabilirsiniz

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 dakikadabir mi çalışıyor yoksa bi çalışıp 20 dakikamı yanıyor?
biz 7 senedir vaillant kulanıyoruz.yazın hiç kullanılmadığı halde arada bir kombiden dızzt dızt diye sesler geliyor. sanki çalışma istiyorda çalışamıyor gibi. (mahallece vaillantçıyız )komşulardada aynı durum söz konusu. bakım zamanı servis elemanına sordum nedir bu arızamı diye. oda, arıza olmadığını o sesleri kombinin gaz,su basınçları ve diğer güvenlik valflerini kontrol etmek için yaptığını söyledi. mahallece rahatladık.

(bizimki 7 senedir yazları kendi kafasına göre takılır.sizinkinde de bir arıza yoksa muhtemelen güvenlik valflerinin kontrolünü yapıyordur. servis çağırmasanızda bi telefonla arayıp bilgi alın)

Son düzenleme: