Komprese binerken silkeleme

sergibarjuan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar;

2000 model Opel Astra G 1.4 16v kullanıcısıyım.

1. viteste ilerlerken ayağımı gazdan çekince, araba silkeleyerek (kademe kademe, sallanarak, bir nevi tekleyerek) komprese biniyor.

2. viteste ilerlerken yine aynı şekilde, ayağı gazdan çekince silkeleme oluyor.

Diğer viteslerde, vites yükseldikçe bu sıkıntı azalıyor, fakat çok az da olsa hissediliyor.

Yani sonuç olarak araba komprese binerken sallantılı şekilde, silkeleyerek biniyor.

Bu sıkıntıların çözümü için;
- EGR valfi değişti
- Enjeksiyon temizliği yapıldı (cihaza bağlanarak)
- Kelebek temizlendi

ancak sıkıntı azalsa da tam olarak geçmedi.

Düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim,

Kazasız belasız...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var. hatta araç viteste kendi halinde giderken gaza basınca da silkeliyor.
ben ateşleme bobini diye düşünüyorum.

sergibarjuan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet benim de aynı şekilde, gaza basınca da silkeliyor, ateşleme bobininde sıkıntı olsa, boştayken de tekleme yapmaz mı?

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var genelde düşük viteslerde daha fazla yapıyor.gaza basarken ve çekerken silkeleme yapıyor.bazende mesela 3 üncü viteste gaza basmadan araç kendi ivmesiyle giderken 30 - 40 km geldiğinde silkeliyor. gaz ayarı yapıldı (hemde kaç defa), kelebek boğazı temizlendi, bobin sıfırıyla denendi, ama malesef zorun halen devam ediyor trafikte dans ediyoruz.çözümü bulan arkadaşlar lütfen yazsınlar.bide ankara da omvl ustası arıyorum.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de var fakat genelde motor soguk iken yapıyor. motor ısınınca sorun yok. birde hafif gaza basınca silkeleme olmuyor. ustaya gitsem bunu yaparken başka yeri bozuyorlar. deneme yanılma yöntemiyle bulmaya çalışıp bir sürü masraf çıkartıyorlar. ben bu sorunla yaşamaya alıştım.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi ya neyine alışayım trafikte çok sıkıntı yapıyor, valla ya bu sorun geçer ya da bu araba gider :D yeter abi ya ocağıma incir ağacı dikecek her şeyi sorun, egr,kelebek boğazı,bobin,direksiyon kutusu,oksijen sensörü,rolanti ayarlayıcısı,yağ ve su eksiltmesi---- koltuk gıcırtısı,farların solması,araç içindeki acayip sesler,ön göğüsün içinden gelen sesler en çok şikayet alan sorunlar..... daha sayabilirim.hanig modelde bu kadar sorun var???

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobinde sorun olsa ( örnek 1 nolu silindir ateşlemese) motor sarsıntılı çalışır egsozdan pop pop sesi gelir. tecrübeyle sabittir

bende bobin, buji, baskı balata, egr iptal ettim silkeleme sorunum geçmedi
oksijen sensörü gibi geliyor bana
silkelem yaptığı anda gazdan çekip tekrar gaz verin bakalım yine silkeleme yapacakmı bende o şekilde silkeleme geçiyor..sadece alt devirlerde silkeleme yapıyor

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende gaza bastığımda ve çektiğimde yapıyor,yani ayağım gazda sabit giderken yapmıyor, ankarada adam gibi omvl ye bakan usta bulursam lpg ye baktıracam ama ustada yok hepsi ayın şeyi uyguluyor.farklı çözüm üreten usta yok.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin degil bana bujilerde hata var gibi geliyor..