Kontak aÇik halde anahtar İÇerde araba kİlİtlİ kaldi

kanavar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; az önce arkadaşım aradı. 2004 model Astra classic (G kasa) aracını kontak açık halde anahtarı içerde bırakmış.köy yerinde ne yapılabilir? kontağın açık olması ne gibi zararlar verebilir? kelebek camı kırmaya değer mi? ACİL YARDIM

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
- Yedek anahtar temini
- Anahtarcıdan yardım
- Kelebek camını kırmaktansa ön kapı camı kırılmalı (orijinal kelebek camları kendinden fitilli oluyor, yan sanayi kullanılırsa ve fitil iyi monte edilmezse bagaja su girer)
- Normal şartlarda aracın kontağı yerine takılı ve açık iken kapılar kilitlenmez, daha sonra elektrik tesisatını kontrol ettirin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtar yoksa çilingir çağırmayın çok pahalıya patlar. yan camlardan hangisi yan sanayi ise onu patlatın olmadı kelebeğe dalın diyeceğimde kelebek yan camdan pahalı :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fatih benim A kasa Vectra'nın arka kelebek camını anahtarcı kapıyı açamayınca kırmış, rahmetli abim de camcıda yenisini taktırmış. Camcı arkadaş orijinal cam bulamayınca kaliteli yan sanayi bir ürün takmış ama fitil iyi oturmadığı için araç yıllarca yağmurlu havalarda içeriye su alıp durmuş. Önce camı söktürüp yeniden montesini yaptırdım sonra da çürüyen çamurluk ağzının kaporta boyasını yaptırdım, o nedenle yan camı kırdır dedim :( . Aynı olayı bir daha yaşarsam bu sefer ön camı kırdırırım, en azında 24 senelik eskimiş cam yenilenmiş olur :)