kontak sorunu

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. aracımı dün çalıştırmak için kontağı çevirdim. ama kontak boşa döndü araç çalışmadı. daha sonra anahtarı çıkardım bu defa kontak açık kaldı. göstergelerdeki ışıklardan bazıları sönmedi. sonra aracı vurdurarak çalıştırdım. araç çalıştı ancak bu sefer anahtarı çıkardığımda araç stop etmedi. bi şekilde stop ettirdim. kontak yine açık kaldı. bende kutup başlarını söktüm. sizce sorun nedir. yardımlarınızı bekliyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en son araca birşey yaptınmı ampül değişimi vs... kontak yaptıracak?

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun bulundu. kontaktan termiğe gelen bir diş var o kırılmış. tamir gerekli. bilginiz için sağolun.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de olmuştu.
şekildeki gibi milin ucu kırılmış arabayı stop edememiştim. arabayı stop ettikden sonra. kontak açık kaldığı için kutup başlarını söktüm.
anahtarcı gelip parçayı değiştirdi.
yanlış hatırlamıyosam 50 lira anahtarcıya verdim.
50 lirada kutup başlarını söktüğüm için beyine anahtar kodu tekrar girildi ona verdim.
bu kodu sadece servislerden alabiliyorsun. sana tafsiyem kodu sen veya bir başkası alacaksa güvenlik kodunu bir yere not etmen. ilerki zamanlarda tekrar kutup başını söktüğünde sana lazım olacak. ben bu işlemi yapmadığım için aynı kodu öğrenmek için değişik zmanlarda 3 defa lazım oldu üçünde de aynı parayı verdim.
şimdi güvenlik kodu elimde olduğu için tamircime pararız bu kodu vererk işimi hallediyorum
http://img395.imageshack.us/img395/1882/spa0199wx5.jpg

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim ksk. bu anahtar olayına aklım yatmadı ben daha önce kutup başlarını sökmüştüm. ama anahtar kodunda bir sıkıntı olmadı. sadece camlar tek basmada kalkmıyordu onuda tuşlara basılı tutunca halloldu. bilgin için teşşekür ederim.

SüleymanCESUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a. aracımı dün çalıştırmak için kontağı çevirdim. ama kontak boşa döndü araç çalışmadı. daha sonra anahtarı çıkardım bu defa kontak açık kaldı. göstergelerdeki ışıklardan bazıları sönmedi. sonra aracı vurdurarak çalıştırdım. araç çalıştı ancak bu sefer anahtarı çıkardığımda araç stop etmedi. bi şekilde stop ettirdim. kontak yine açık kaldı. bende kutup başlarını söktüm. sizce sorun nedir. yardımlarınızı bekliyorum.

3 senede 2 opel arac aldım malesef oyle bi özellikleri var araba çalışır vaziyette anahtar cıkıyor hatta bu konuyla ilgli birçok şakalarda yaptım Opelin kronik sorunlarından birisi malsefe