Kontor Mafyasına Kanmayın! Emniyet Müdürlüğü Uyardı

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Kontörlü telefon kullanıcıları dikkat. Tanımadığınız oparatör ve kullanıcılardan gelen Kontör isteğine olumlu cevap vermeyin.
Bu güne kadar 5 milyon kullanıcıyı dolandırdıkları tespit edilen ve bu yolla hala vatandaşları kandıran uyanıkları önlemek için Emniyet Müdürlüğü olaydan haberdar olması için tüm operatörlerdeki kullanıcılara mesaj bırakıyor. Sizede mesaj gelecektir.

Sizi arayarak;

* Kullanmış olduğunuz cep telefonundan Emniyet görevlisi, Askeri rütbeli ve Hakim-Savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını, söyleyerek;

* Telefonunuzun sim kartının kopyalandığını, yüksek miktarda görüşmeler yapıldığını ve bu kişilerin tespitinin yapılabilmesi için kontör göndermelerinin gerektiğini;

* Sizin ve başka vatandaşların cep telefonu numaralarını sizin adınıza teröristler kullanıyor çok konuşma yapılıyor, size yüklü miktarda fatura gelecek biz bu şahısları tespit etmek için Türkiye genelinde operasyon yapacağız en yakın bayiye gidin ve size yazdıracağımız cep telefonu numaralarına kontör yükleyin, operasyon bittikten sonra biz size haber vereceğiz devlet masrafları sana ödeyecek diyerek kontör talep eden;

Ayrıca;

* Cep telefonunuza “Ödül Kazandınız” şeklinde mesaj gönderip, mesaj gönderilen kişi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca “yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için 3 adet kontör kartı alıp şifresini göndermesi gerektiği” vb.

gibi söylemler ile arayan kişilere itibar etmeyiniz ve en yakın kolluk birimine müracaatta bulununuz.

Emniyetin gönderdiği Örnek Mesaj:
Gönderen: EGM
Sizi arayarak kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontor göndermenizi isteyenlere itibar etmeyiniz. EGM www.asayis.pol.tr - 155

Madur olduysanız ve Ayrıntılı Bilgi Almak için
http://www.asayis.pol.tr/ adresine Acil Başvurun.

-----------------------------------
Buda uluslar arası bir dolandırıcılık...
Geneli arayan numaraların +35.... ile başlıyor Çağrı bırakıp kapatıyorlar. Geri aradığınızda hiç çalmadan direk operatör Sesi gibi yabancı bir konuşma sesi geliyor. Böyle çağrı alınca geri arama yapmamak en güzeli işi olan bidaha arasın :D

Son düzenleme:
A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Bana biraz önce EGM den aynı mesaj geldi en sonunda da

Madur olduysanız ve Ayrıntılı Bilgi Almak için
http://www.asayis.pol.tr/ adresine Acil Başvurun.

Yazıyordu aynen !

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
Sanırım sadece turkcell kullanıcılarına bana ve kardeşime geldi ikimizinde sadece turkcell hattına geldi .

| | bK | |

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Bana gelen mesaj ise şu; :D

'Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtna ve çeşitli bahanelerle kontör göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz.

EGM www.asayis.pol.tr - 155

Beni daha çok seviyorlar sanki. :p :D

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
bunun haricinde uygulanan başka bi dolandırıcılık sistemi daha var bunda konuşmanıza falan gerek yok size bi numara genelde uluslar arası numaralardan çağrı atıyorlar siz geri dönup ararsanız sizi hattınız üzerinden siz arayıp konuşurken bağlantı kuruluyor ve siz telefonunuzu kapatsanız bile diğer taraf görüşmeye devam ediyormuş gazetede okumuzştum adama 7 bin lira cep telefonu faturası gelmiş bu vesile ile bilginize

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bunun haricinde uygulanan başka bi dolandırıcılık sistemi daha var bunda konuşmanıza falan gerek yok size bi numara genelde uluslar arası numaralardan çağrı atıyorlar siz geri dönup ararsanız sizi hattınız üzerinden siz arayıp konuşurken bağlantı kuruluyor ve siz telefonunuzu kapatsanız bile diğer taraf görüşmeye devam ediyormuş gazetede okumuzştum adama 7 bin lira cep telefonu faturası gelmiş bu vesile ile bilginize
Buda uluslar arası bir dolandırıcılık...
Evet dediğin gibi geneli +35.... ile başlıyor Geri aradığınızda hiç çalmadan direk operatör Sesi gibi yabancı bir konuşma sesi geliyor. Böyle çağrı alınca geri arama yapmamak en güzeli işi olan bidaha arasın :D

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu dolandırma ciddi şekilde 2 sene önce patlak vermişti marım duyuru yeni değildir.