Kornanın direksiyondaki konumu hakkında

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kornanın direksiyondaki konumu hakkında

Tolga KARACA link' Alıntı:
Kornanın yeri ve sert oluşunu bende ilk başlarda fazlasıyla yadırgıyordum, şimdi de memnun değilim ama zamanla alıştım; gerektiği anlarda kornaya pek hassas basmamak gerekiyor.

Benim bir şikayetim de direksiyondaki krom kaplamaya dair; direksiyonu parmağınızla çevirmek istediğinizde (park ederken vb) krom kaplamanın kör bir bıçak kadar kesin yan tarafları parmağı ciddi şekilde acıtabiliyor!!
korna çok yumuşak arkadaşlar ama aşağıdan çalmak gerekiyor üstten çalınca basmak zor aşagıdan çalmak da el koyma açısından zor

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Korna konusunda ben de şikayetçiyim, pek kullanmadım, fakat ihtiyaç duyduğumda kullanamadım, çünkü yerini bulamadım:)

Bence sürüş haricindeki diğer tüm klima, müzik, far vs ile korna kontrolleri bence sesli komut ile çalışmalı,yeni ford mondeo dan gördüm.Bence hem çok klas duruyor, hem de çok kullanışlı, sürücünün aracı sürerken elinin ve dikkatinin başka yerlere dağılmasını engelliyor.

Örnek olarak 'korna' diyince bir kere kısa 'düt' yapsa süper olur.'selektör, ses artı, ses eksi, klima hızlı, klima yavaş' gibi komutlar olsa süper olurdu.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öndekine çok kızınca arabanın içinde "korna korna korna korna" diye bağırırız; hem deşarj oluruz hem korna çalmış oluruz :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öndekine çok kızınca arabanın içinde "korna korna korna korna" diye bağırırız; hem deşarj oluruz hem korna çalmış oluruz :)
:D :D :D :D

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:D :D Çok güldüm yaa...

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2228.msg45964#msg45964 date=1315655220]

[/quote]

Yok,öyle değil, onu da düşündüm.Sondaki a harfini uzun söyleyince bu sefer 1 saniye çalıcak, şöyle bak 'kornaaaaaa'

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=xylent link=topic=2228.msg45968#msg45968 date=1315655750]
[quote author=Tolga KARACA link=topic=2228.msg45964#msg45964 date=1315655220]

[/quote]

Yok,öyle değil, onu da düşündüm.Sondaki a harfini uzun söyleyince bu sefer 1 saniye çalıcak, şöyle bak 'kornaaaaaa'
[/quote]

:D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hatta biraz daha teknoloji ile "Hay ben senin gibi şöförün !@x%&" dediğimizde "daaaaaaaaaaaaat daradaat" şeklinde korna lisanına çevirip bizi ifade etsin. (:)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce aracı dar biryere parkederken gene parmaklarımı kesti hafiften; direksiyonun krom kısımlarının iç tarafları körelmiş bıçak kadar keskin!

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam arkadaşlar opelin araçlarındaki tüm kornalar çabuk bozuluyor, bu astra j dördüncü opelim daha önce astra h captiva ve insignia kullandım korna problemi sadece insigniada yaşamadım diye hatırlıyorum birde serviste bu garanti dışı kullanım hatası dediklerinde kafamı duvarlara vurasım gelmişti korna nasıl kullanım hatasından bozulur? korna cızırtılı çalıyor bazen muhtemelen su kaçtı ama aracı kucağıma alıp gezemem heralde ona göre bir koruması olmalı dış etkenlerden koruyan bu konu çok canımı sıkan bir durum ve üstelik gerekmedikçe korna kullanan biride değilim, çok iğrenç bir durum hemde çok.