kosla ile koltuk silme

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Kosla halı şampuanını köpürtüp, köpüğüyle koltukları iycene silmeyi temizlemeyi düşünüyorum, bi tanıdığım tavisye etmişti, ilerde koku tütü zarar verme gibi birşey yaparmı..
iyi forumlar

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kosla halı yı herkes öneryor ben denemedim ama denemeyi düşünüyorum
kosla halı elde yıkama için bir de onun sprey gibi olanı varmış o da iyiymiş

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pek çok kez kullanmış biri olarak, "hiç korkun olmasın, gönül rahatlığı ile kullanabilirsin" derim. Senin de söylediğin gibi, fazla ıslatmadan, köpüğü ile sil, sonra aç camı havalansın birkaç saat. Ha biraz fazla ıslatsan da zararı olmaz, bu havada kurumayacak bir şey yok zaten :D

Sabah serinliğini tavsiye ederim, güneş biraz çıkınca "bastırayım-sileyim" derken terden insanlıktan çıkıyorsun. Sabahtan sil, öğlen kurusun.

Son düzenleme:

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende koltukları silmek için deterjan arayışı içindeyim.Bu arada sabahtan bile güneş yakıyo ya sabah namazından sonramı silsek :)

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en iyisi güneş doğarken başlamak güzel bi dinlenmenin ardından vucudun zindeliği ile havanın serinliği ile güzel iş yapılır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mevsim gereği malüm araçlara neredeyse kaba tabirle don gömlek biniyoruz, özellikle klimasız araçlarda sırtımız terden su gibi oluyor. Benim merak ettiğim konu deterjan köpükleri ile döşemeleri temizliyoruz, dolayısı ile döşemeleri durulama yapma imkanımız yok. Ter ile deterjan artıkları harmanlanınca vücuda bir zararı oluyor mu? (benim deterjan/sabun vb. malzemelere karşı alerjim olduğundan soruyorum)

yturkeli1977

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki hafta önce halı yıkama makinesi ile arabamın koltuklarını yıkadım.(Kosla makine şampuanı kullandım.)Koltukların neredeyse yeni gibi olduğunu görünce yorgunluk falan kalmadı.O gün hava bu kadar sıcak değildi ancak arabayı güneşte kapıları açık bırakarak kuruttum.Hatta gecede camları hafif aralık bıraktım.Ertesi gün koltuklar tamamen kurumuştu.Koku falanda yapmadı.Tavsiye ederim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka koltuklara süt dökülmüştü. hem koku yapıyordu hemde çamaşırsuyu dökülmüş gib i bir görüntüsü vardı. geçen yaz forumda bir arkadaş astra g nin koltuklarını kosla ile yıkamıştı. bende denedim sonuç mükemmel.:)
kosla elde yıkama diye aldım. ilk başta koltukları iice bi süpürdüm. koltuktaki tozla silerken çamurumsu bir görüntü çıkarır giye ufak bir sopa ile yavaş yavaş biraz dövdüm. sonra koslayı köpürttüm köpükle yapayım dedim (öyle yazmışlardı) baktım köpükle olacak gibi değil haldır huldur sulu sulu bastıra bastıra sildim.arka koltuğun lekesi çok kötü olduğundan onu arabadan söküp bol bol su ile dışarda sildim. tabiri caizse koltukta işim bittiğinde bulaşık süngeri kadar ıslaktı. tamizleyim derken iyice koku yapacak dedim ama iki gün yaz havasında dışarıda durunca sıfır koltuk gibi oldu. diğer koltuklar o kadar ıslanmadığından arabanın içinde kapılar açık şekilde bir günde kurudu.
kosla ile yıkama gerçekten iyi sonuç veriyor. ben kosla ile sildikten sonra iki defa normal su ile duruladım. normalde üstünde silin kurusun sonra süpürün yazıyor ama benimki durulama ile mükemmel oldu.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mevsim gereği malüm araçlara neredeyse kaba tabirle don gömlek biniyoruz, özellikle klimasız araçlarda sırtımız terden su gibi oluyor. Benim merak ettiğim konu deterjan köpükleri ile döşemeleri temizliyoruz, dolayısı ile döşemeleri durulama yapma imkanımız yok. Ter ile deterjan artıkları harmanlanınca vücuda bir zararı oluyor mu? (benim deterjan/sabun vb. malzemelere karşı alerjim olduğundan soruyorum)
önceki mesajda yazdığım gibi ben durulama yaptım. çok güzel oldu.
önceden koltuğa az birşey su dökülse koltukta bulunan tozdan dolayı orda iz oluşuyordu. sildikten sonra 500ml lik küçük sulardan yanlışlıkla kapağı kapatılmadığıdan döküldü hiç iz yok.
saf su ile durulama deterjanı götürüyor.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi imkan varsa halı yıkama makinası öneriyorum sana. Eskiden kosla kullanır elle silerdim, şimdi halı yıkama makinası kullanıyorum. Yıkıyor, duruluyor, deterjan artığı falan söz konusu değil.