kumandadan otomatik bagaj açma

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu uygulama vectra c lerde varmı bilmiyorum ama vectra c lerin amortisörleri ile passatın ki birebir aynı uzunlukta diye biliyorum...amortisör alırken parçacı vectra c ninkinide göstermişti..

bu arada vectra c ve passattaki amortisör 520n luk.28cm olacak amortisör boyu...hiç olmadı amortisörün birini söküp öyle gidin..birebir uysun git gel yaşamayın sonra....bizlere bir tane 600N luk amortisör lazım..onuda izmirden bir arkadaşım aracılığı ile getirttim...

bir çiftte kırmızı yay lazım...amortisörü ivme kazandıracak...toplam maliyet yaylar 10lira amortisör 12.5 lira..

el emeği ve uygulamanın güzelliği paha biçilmez...:):)

http://www.youtube.com/watch?v=iB10iBw1K4c

Son düzenleme:

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık Emre Abi.. Gayet iyi olmuş..Ben de istiyorum ama, nasıl temin edebiliriz?Elinde var mı?Yalnız benim bagajda spoiler var ve kapağın ağırlığını biraz arttırdı..

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serdar bursa byük bir yer...orda amortisör bulursun mutlaka kütahyada ben bulamadım....parçacıları gezmende fayda var...yada sadece amortisör işiyle uğraşan yerler var....bir çift alırsın 600lük...tekini değiştirir takarsın baktın sıkıntı oluyor diğer tarafıda 600lük takarsın...

amortisörleri takmakta kolay..baş kısımlarında tırnakları var...düz tornavida ile tırnağı kaldırıp ittirince yerinde çıkıyor zaten...

yayıda burdan alacaksın...belki bursada bulabilirsin ben kütahyada yine bulamamıştım...yay ölçüleri 20x38 olacak

http://www.guvenalshop.com.tr/Mekanik-Kalip-Yaylari-Kirmizi-Yay,PR-2276.html

sansibl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagajı açmaya yönelen bir yakınımız, ya da çocuk, ya da elleri dolu bir eş. Sen kokpitten bastın bagaj açma butonuna. kapağın hızlı açılması durumunda çenesini falan çapma ihtimali var. Mevcut sistemde elimizle açıyoruz, Yine yaylı ve kalktığı yerde de duruyor. yaylı ani ve sert açılım sağlıklı değil diye düşünüyorum. saygılar,tşklr iyi forumlar.

Biliyorum yeri burası değil ama; steyşın aracımda kapağı kapatırken, küçük oğlum (o zamanlar 4-5 yaşında) arkamdan gelmiş tam kapanma açısına girmiş. bagaj kapağını güm diye oğlanın kafasına patlattım. (((( ufak bir şişikle atlattık buz falan ama o anın ezikliği mahşere değin gözlerimin önünden gitmeyecek. her işi yaparken dikkat denen şeyi maximum çıtalarda kullanmalıyız. tşklr

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşıldı Emre Abi, bir piyasa araştırması yapayım..Muhtemelen buluruz..Olmazsa irtibata geçeriz..Tekrar teşekkürler..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bagajı açmaya yönelen bir yakınımız, ya da çocuk, ya da elleri dolu bir eş. Sen kokpitten bastın bagaj açma butonuna. kapağın hızlı açılması durumunda çenesini falan çapma ihtimali var. Mevcut sistemde elimizle açıyoruz, Yine yaylı ve kalktığı yerde de duruyor. yaylı ani ve sert açılım sağlıklı değil diye düşünüyorum. saygılar,tşklr iyi forumlar.

Biliyorum yeri burası değil ama; steyşın aracımda kapağı kapatırken, küçük oğlum (o zamanlar 4-5 yaşında) arkamdan gelmiş tam kapanma açısına girmiş. bagaj kapağını güm diye oğlanın kafasına patlattım. (((( ufak bir şişikle atlattık buz falan ama o anın ezikliği mahşere değin gözlerimin önünden gitmeyecek. her işi yaparken dikkat denen şeyi maximum çıtalarda kullanmalıyız. tşklr

Konuyu amacından çıkarmak istemem ama ufaklığın başına gelene üzüldüm. Yaradan beterinden korusun. Geçmiş olsun :(

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun....station araçlarda yada hatchback araçlarda tavsiye edilmiyor zaten...uygulamanın mantığı ellerimiz dolu olduğunda yağmurlu havalarda vs filan bagajı açmakla uğraşmamak..kapağın açılma açısı o kadar geniş değil...ayrıca göründüğü kadar sert açılmıyor....

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşıldı Emre Abi, bir piyasa araştırması yapayım..Muhtemelen buluruz..Olmazsa irtibata geçeriz..Tekrar teşekkürler..

serdar ben kütahyada yay ve amortisör bulamadığım için kızmıştım biraz...ama bursa dediğim gibi sanayi şehri mutlaka vardır...

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında güzel uygulama.bana nedense tehlikeli geliyor bu.Elimle açsam daha iyi gibi :p