Kumandam Kaç Mhz

steel19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.a ben birşey soracağım Opel vectra B 2.0 1.6V arabam var buna akıllı kumanda alacağım ama kaç Mhz Olduğunu bilmiyorum nasıl öğrenebilirim Yardımlarınız İçin teşekkürler.-

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde geçenlerde aklıma gelen bir konuydu bu. Bende astra g var. kumandası çok kısa mesafeden çekiyor. piyasada 100 tl nin altında fiyatlara satılan Araç alarmlarindaki kumandalar bile benim aracın orjinal kumandasından iyi çekiyor.
çinde kod öğrenebilir kumanda diye satılan ürünler var. bunlardan mhz değeri uygun olanı alıp aracın kodunu ogreterek kullanabilirmiyim. bilginiz var mı?

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

steel19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.
Kullanabilirsiniz zaten amacı o :D

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde geçenlerde aklıma gelen bir konuydu bu. Bende astra g var. kumandası çok kısa mesafeden çekiyor. piyasada 100 tl nin altında fiyatlara satılan Araç alarmlarindaki kumandalar bile benim aracın orjinal kumandasından iyi çekiyor.
çinde kod öğrenebilir kumanda diye satılan ürünler var. bunlardan mhz değeri uygun olanı alıp aracın kodunu ogreterek kullanabilirmiyim. bilginiz var mı?

Hocam o konu hakkında bilgim yok fakat opellerin (başlama tarihini bilmiyorum) bir tarihten sonraki kumanda menzilleri kısaldı. Sebebi de anahtar cebinizdeyken kumandanın basıp kapılarının açılmasını engellemek, eğer açılsa bile kilit sesinin duyulabilir mesafede olması.

myopel1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kod öğrenen kumandalara kendi arabanızın kumandasını kopyalayamazsınız diye biliyorum.o kumandalara genelde apartman kapısı, garaş kapısı gibi 433 mhz olan kumandaları kopyalarsınız.fakat araçlarda immobilizer diye bir sistem olduğu için kopyalanması o kadar kolay olmaz (anahtardan anahtara) bunun için bilgisayar yazılımları kullanılıyor ve bazende arabaya bile bilgisayarla bağlanmak gerekiyor.433 mhz nin 433 tem sonra 999 a kadar küsürat değeri vardır.bu dediğim gibi garaj kapısı alarm sistemleri vs gibi anahtarlarda üzerinde küsürat değeri yazar ve birbiriyle eşleşir.bir de çinde satılan kumanda yada alıcılarda belirli chip numaraları yazar ve bu çiplerden birisinin anahtarınızda olması gerekir.bildiklerim bu kadar.umarım yardımcı olur.yanlışlarım da olabilir.düzelten olursa sevinirim.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kod öğrenen kumandalara kendi arabanızın kumandasını kopyalayamazsınız diye biliyorum.o kumandalara genelde apartman kapısı, garaş kapısı gibi 433 mhz olan kumandaları kopyalarsınız.fakat araçlarda immobilizer diye bir sistem olduğu için kopyalanması o kadar kolay olmaz (anahtardan anahtara) bunun için bilgisayar yazılımları kullanılıyor ve bazende arabaya bile bilgisayarla bağlanmak gerekiyor.433 mhz nin 433 tem sonra 999 a kadar küsürat değeri vardır.bu dediğim gibi garaj kapısı alarm sistemleri vs gibi anahtarlarda üzerinde küsürat değeri yazar ve birbiriyle eşleşir.bir de çinde satılan kumanda yada alıcılarda belirli chip numaraları yazar ve bu çiplerden birisinin anahtarınızda olması gerekir.bildiklerim bu kadar.umarım yardımcı olur.yanlışlarım da olabilir.düzelten olursa sevinirim.
immobilizer motor ile anahtar içindeki çip ile iletişim kuran sistem. Benim dediğim kapıları kilitleyip açabilen kumanda içindeki elektronik devre kartindaki sinyal. anahtar içindeki devreyi çıkarsan bile içinde çip olduğu için araç çalışır. çip ile kumanda devresi ayrı. hatta bazen pil değişiminde kumanda kodu unutuyor. yarım kontak yaparak kumanda dan tusa basılınca tekrar kodu öğrenip çalışmaya devam ediyor. bu öğrenme araca özel mi ondan emin değilim.