Kürt kardeşlerimiz ’mağdur mu?’

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BiRiL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Hangi Kürt kardeşimiz üniversite sınavlarını kazanıp, doktor olmak istedi de ona doktorluk yolları kapandı?

Hangi Kürt kardeşimiz mimar, mühendis olmak istedi de, onlar teknik üniversiteye sokulmadı?

Hangi Kürt kardeşimiz ülkenin herhangi bir yerinde mağaza, dükkan, kebapçı açtı da ona izin verilmedi?

Hangi Kürt kardeşimiz şarkı-türkü okuyup kaset çıkartıp film yaptı da onun önü kesildi?

Hangi Kürt kardeşimiz Akdeniz’de, Ege’de 5 yıldızlı otel-motel yapmak istedi de ona teşvik verilmedi ?

Hangi Kürt kardeşimiz banka kurmak istedi de ona izin verilmedi?

Hangi Kürt kardeşimiz herhangi bir partiden milletvekili adayı oldu da ona seçilme imkanı tanınmadı?

Hangi Kürt kardeşimiz turizm-seyahat acentaları kurdu da ona ruhsat verilmedi?

Hangi Kürt kardeşimiz askerliği tercih etti de Ordu’da yükselmesinin önü kesildi?

Hangi Kürt kardeşimiz geçmişte senato başkanı oldu da ona itiraz eden oldu?

Hangi Kürt kardeşimizin bu ülkeye cumhurbaşkanı olmasının önü kesik?

Hangi Kürt kardeşimizin Türkiye 1. Ligi’nde futbol oynamasının önünde engel var?

Hangi Kürt kardeşimize kredi verilmedi, hangisine doktor bakmadı, hangisine mektep kapısı kapatıldı?

Hangi Kürt kardeşimize bu ülkenin İstanbul’unun, Ankara’sının, Antalya’sının, Mersin’inin, İzmir’inin kapıları kapalı?

Hangi Kürt kardeşimize yurtdışına çıkmak istediğinde pasaport verilmiyor?

Ama o Kürt kardeşlerimizin yaşadığı yerlerde, 25 yıldır gelene kurşun sıkıldı, gidene kurşun sıkıldı...

Henüz 3 aylık asker olana da mermi yağdırıldı, terhisine 2 ay kalana da kurşun yağdırıldı...

Mayınlı tuzaklar ne kol bıraktı ne bacak!

Yüzlerce iş makinesine benzin dökülüp yakıldı, binalar kundaklandı, mektepler öğretmenleriyle bombalandı...

Fırsat geldiğinde tek asker de katledildi, 30 asker de kurşuna dizildi...

Yine de şehit ve gazi anneleri bağırlarına taş bastılar, kan davası gütmediler.

Türkiye’nin hiçbir köyünde kasabasında Kürt kardeşlerimize karşı hasmane bir tutum ve davranış içine girmediler.

Bütün bunlar bir açılım değilse ne?

Biriler bize bunun dışındaki açılımın ne olduğunu arı, net, duru, temiz biçimde anlatsa da bilsek! Bilelim...
Çünkü Türk vatandaşı zaten bağrını, gönlünü açmamış mı bu ülkede yaşayan herkese?

Daha başka açılım ne ola ki?

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim eline, diline sağlık... Ne güzel de yazmışsın.. Ne güzel tercüman olmuşsun hislerimize... Umarım forum kuralları, siyaset vs. denilip silinmez bu yazın...

ben de şunu eklemek istiyorum, kafama takılıyo aylardır...

bazı kesimler birkaç yıldır, ilköğretim okullarında okutulan, her birimizin okuyarak büyüdüğü "Andımız" ın ırkçılık içerdiği gerekçesiyle kaldırılmasına yönelik kampanyalar sürdürmekte, ve yine aynı kesimler ve "açılımcı" politikacılar-sözüm ona aydınlar "Türk Milleti" kavramı yerine komik bi şekilde "Türkiyelilik" kavramını beyinlere kazımaya çalışıyolar, kafama takılan şey de işte burda ortaya çıkıyor;

İstiklal Marşımızın 2. kıtasında, 2. mısrada "kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet bu celal" diye bir cümle geçmekte, acayip bi şekilde merak ediyorum, acaba İstiklal Marşıma ne zaman dokunacak bu kirli eller...!!!???

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel yazmışsın.Baştakiler kötü giden ekonomiyi ve onlarca sorunu gündemden silmek ve bu olayı destekleyenlerden oy toplamak için elinden geleni yapıyor.Unutmayalım ki bir devlette, herhangi bir zümreye farklı haklar tanınmaya başlanmışsa o devlet yanlış ellerdedir ve yıkılması yakındır.Bölücülüğü tatlandırıp, ballandırıp, "açılım" adı altında yedirmeye çalışıyorlar.Ama unutmamalılar ki biz en fakir, en güçsüz zamanımızdadünyanın en büyük devletlerini yenmiş bir milletiz.Daha 100 yıl bile olmadı!!!Eğer bugün Maraş Kahramanmaraş ise, Antep Gaziantep ise ve Urfa Şanlıurfa ise bizim halkımızın bu oyunlara gelmemesi gerekiyor.Memlekette durup dururken ikilik yaratmaya ve bölücülük yapmaya başlayanlar, bir gün o "mozaik" taşlarıyla kafaları yarılınca, Türk milletine sığınmasınlar...

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
ve bütün bunlar Kasım 2002 den sonra olmaya başladı...

snbastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
elime yüreğine sağlık, kasım 2002den beri baştan kokuyoruz balık misali...Allah sonumuzu hayretsin inşallah...

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kardeşi ! kardeş kardeşi öldürür mü? ben hiç bir kürtten biz kardeşiz lafını duymadım. bunu söyleyen sadece Türklerdir. akpnin açılımından sonra kürtlerle aramız tamamen açılacak..

Son düzenleme:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten eline sağlık. Bütün kürt kardeşlerimizi aynı kefeye koymuyoruz fakat neden bunların yogun olarak yaşadığı yerlerde hep sorun oluyor.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben sonuna kadaR Laz kökenli ailenin çocuğuyum ve bununla tabiki gurur duyuyorum.Tabiki benim kültürüm benim için önemlidir ama bu asla vatan sevgisinin önüne geçemez biz aileden babadan böyle gördük böyle öğrendik.Bizim için önce vatan sonra kültür gelir...İnsanların bu davranıslarına hak veremiyorum ve inanın bu insanların yaptığı davranışlar kendilerini antipatik göstermekten başka hiç bi işe yaramıyo ... Kimsenin kendi kültürünü ön plana çıkarmak için ne bu ülkeyi bozmaya nede adam öldürmeye hakkı olmaz olamaz...

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sonuna kadaR Laz kökenli ailenin çocuğuyum ve bununla tabiki gurur duyuyorum.Tabiki benim kültürüm benim için önemlidir ama bu asla vatan sevgisinin önüne geçemez biz aileden babadan böyle gördük böyle öğrendik.Bizim için önce vatan sonra kültür gelir...İnsanların bu davranıslarına hak veremiyorum ve inanın bu insanların yaptığı davranışlar kendilerini antipatik göstermekten başka hiç bi işe yaramıyo ... Kimsenin kendi kültürünü ön plana çıkarmak için ne bu ülkeyi bozmaya nede adam öldürmeye hakkı olmaz olamaz...

:alkis:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...