kuş pisliği

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kuş pisliği

geçmiş olsun, benim de boya üzerinde en çok korktuğum etkenlerden bir tanesi
araçta kesinlikle ıslak mendil bulunduruyorum ve araca binmeden veya bindikten sonra
şöyle kısaca bir göz atarım hep eğer kuş pisliği var ise hemen azıcık su ve ıslak mendil ile hemen çıkar
aksi halde 1, 1.5 saat içerisinde boya verniğini çok rahat yakıyor
neyseki herhangi birşey yok boyada, nerede yaptırdınız işlemi, oto temizleme yerlerinde mi
yoksa Sonax gibi araç yıkama istasyonunda mı?

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Başarılı olmus 045thumbsup bu arada aracınızın cilasi ve boya koruması da çok başarılı ayna gibi valla... :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu kuş pisliklerini tek önemsemeyen benim sanırım çünkü yıkatır yıkatmaz ertesi gün en az 3 tane oluyor üstünde çokda uzun süre kalıyor her defasında temizlemekle uğraşmıyorum artık kırmızıya ayrı bir özen gösteriyor kuşlar :)

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun, benim de boya üzerinde en çok korktuğum etkenlerden bir tanesi
araçta kesinlikle ıslak mendil bulunduruyorum ve araca binmeden veya bindikten sonra
şöyle kısaca bir göz atarım hep eğer kuş pisliği var ise hemen azıcık su ve ıslak mendil ile hemen çıkar
aksi halde 1, 1.5 saat içerisinde boya verniğini çok rahat yakıyor
neyseki herhangi birşey yok boyada, nerede yaptırdınız işlemi, oto temizleme yerlerinde mi
yoksa Sonax gibi araç yıkama istasyonunda mı?
Hakan bey işyerinde boyacı arkadaşlarım var sağolsun çok ince zımpara ile üzerindeki yanığı aldılar daha sonra pasta cila yaptılar. neyseki yanık boyaya kadar inmemiş.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende pek takmıyorum sağolsun gümüş gri pek belli etmiyor bu tür sıkıntıları zaten aracı alırken bunları düşünerek aldım daha önce 2 tane koyu renk araç almıştım istanbulda amannnnnnn.

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kuspisliginden bende muzdaribim. Kaputta bir tane izim olmus bile. napmak lazim bu ize? branda yaptirdim bu nalet pislik icin.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kuş pisliği aslında boyanın 1. dereceden en kötü düşmanı
Kuş pisliğindeki asit oranları değişkenlik gösteriyor, bazı kuşların pisliğinde
çok daha yoğun asit oranı olduğu için önce verniği yakıyor sonra da daha uzun süre kalırsa boyaya
kadar inme ihtimali var
Kuş pisliğinden korunma yöntemi aracı olabildiğince ağaç altına park etmemek, eğer kuş pisliği de olmuşsa
üzerine hemen bir miktar su döküp ıslak mendil ile temizlemek
Yaklaşık bir-iki saat kalan kuş pisliği verniği tamamen yakabilir. Eğer kaputta verniğin üzerine geçmişse de
yapılacak pek birşey yok sonax, ziebart gibi merkezlerde üzeri zımparalanıp boya koruma ya da pasta cila ile düzeltiliyor
Bu yaz günlerinde aracınıza binmeden önce mutlaka kontrol edin ve aracınızda mutlaka ıslak mendil bulundurun