Kuş Pislikleri

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kuşlar benim arabamı çok seviyor sanırım. nezaman arabanın yanına gitsem mutlaka bikaç tane kuş pisliği görüyorum.
pislikleri temizlemek için kolonyalı mendil kullanıyorum çok çabuk çıkarıyor.
bu kolonyalı mendilin boyaya bir zararı olur mu?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kuş Pislikleri

Geçen hafta ilk pisliği görünce, sn drwaverunner bana, sakın dokunma, üzerine su ile ıslatılmış kağıt mendil bırak, 5 dakika sonra yumuşayınca temizle, demişti.
Sahiden işe yarıyor.

Bence boyaya içinde ne olduğunu bilmediğiniz kimyasallar uygulamamakta fayda var.

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
bu kuşlar benim arabamı çok seviyor sanırım. nezaman arabanın yanına gitsem mutlaka bikaç tane kuş pisliği görüyorum.
pislikleri temizlemek için kolonyalı mendil kullanıyorum çok çabuk çıkarıyor.
bu kolonyalı mendilin boyaya bir zararı olur mu?

Boyaya zararı olmaz olmasına ama kurumuş pislikleri kolonyalı mendil ile temizlemek hem zordur hemde kurumuş olmasından dolayı çizik olabilir temizleme sırasında. Bunun yerine eğer vaktin varsa pisliğin üzerine normal bir su döküp bir süre bekleyip kirin yumuşamasından sonra yıkayabilirsin.(hala kalıntı varsa ıslak bezle alabilirsin). Eğer vaktin yoksa aşağıdakine benzer bir temizleyici kullanabilirsin. Bu ürün fıs-fıs şeklindedir, pisliğin üzerine 1-2 fısfıs sıkıp 2-3 dk. bekledikten sonra bezle yada peçete ile temizleyebilirsin. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur: kuş pislikleri içeriğindeki kimyasal maddeler sebebi ile boyaya tahmin ettiğinizden çokdaha fazla zarar verir. Eğer aracınızda boya koruma varsa bu zarar 1-2 gün geçikebilir ancak. Bu sebeple görür görmez müdahale etmeniz lazım. Eğer edilmezse, (özellikle açık renk araçlarda daha belirgin görünür) telafisi mümkün olmayan lekeler oluşturur.

Bahsettiğim ürün: http://www.hepsiburada.com/Liste/meguiars-gold-class-zift-ve-bocek-kaliintisi-temizleyici-8510716/ProductDetails.aspx?productId=otm8510716&categoryId=26001

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çoğu zaman bekleyip onu temizleyecek kadar vaktim olmuyor. en pratik yöntem kolonyalı mendil gibi geldi bana hemen çıkarıyor çünkü. eğer dediğiniz gibi boyaya zarar vermiyorsa sorun yok.
eski aracım kuş pisliklerinden bayağı zarar görmüştü. ve bunların hiç bir şekilde telafisi mümkün değil

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
çoğu zaman bekleyip onu temizleyecek kadar vaktim olmuyor. en pratik yöntem kolonyalı mendil gibi geldi bana hemen çıkarıyor çünkü. eğer dediğiniz gibi boyaya zarar vermiyorsa sorun yok.
eski aracım kuş pisliklerinden bayağı zarar görmüştü. ve bunların hiç bir şekilde telafisi mümkün değil

Eğer mendilin içinde yanlızca alkol varsa sorun olmaz. Ancak alkol değen yerdeki boya koruma (eğer varsa) kaybolur diye okumuştum. Bu sebeple bu bölgeye tekrar wax yapmanızda fayda var. Benim aracın bagajında sürekli olarak yukarıda linkini verdiğim fısfıs bulunuyor. Görür görmez müdahale ediyorum. Çok acelem varsa fıs fıs sıkıp gideceğim yere gidiyorum, indiğimde siliyorum.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

linkteki ürün boya korumaya zarar vermiyor o zaman?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam bence kipanın ıslak mendillerinden alın en iyi çözüm o hem çok pratik hem alkol free bu sebeple cilayıda almaz çizmeden pisliği alırsınız

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
hocam bence kipanın ıslak mendillerinden alın en iyi çözüm o hem çok pratik hem alkol free bu sebeple cilayıda almaz çizmeden pisliği alırsınız

kipa markalı olan ıslak mendil mi?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet.  hatta şimdi kipalarda ne alırsan 1 tl günleri var. içinde 100 tane mendil olan ıslak mendil paketleri var. ( asıl işlevi bebek poposu silmek fakat günümüzde heryerde kullanılıyor :)  )

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
evet.  hatta şimdi kipalarda ne alırsan 1 tl günleri var. içinde 100 tane mendil olan ıslak mendil paketleri var. ( asıl işlevi bebek poposu silmek fakat günümüzde heryerde kullanılıyor :)  )

bizim astralar da bebek poposu kadar narin zaten :D