Landirenzo Fiyat ve performansı nasıl

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Kısa bir süre önce 2011 1.6 astra sedan aldım. opel servisi Landirenzo marka lpg sistemini takacaklarını ve bunun maliyetininde 1600 lira ve sızdırmazlık vs içinde 180 - 200 liranız gideceğini belirti. Sizce Landirenzo nasıl ? tavsiye edermisiniz fiyat ve performans bakımından , yoksa başka bir markayamı bakayım.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landi renzo iyidir. ama enjektör olarak bazı yerler ucuza kaçıp yerli enjekör kullanıyormuş. olması gereken bosh enjektördür. sistemler hemen hemen aynı bir çok marka lpg kullandım hemen hepsi aynı. landi ve atiker yakıt olarak sanki biraz daha ekonomikti.

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 1600 tl landirenzo ya verene kadar biraz daha fark ile ya brc ya da prins taktırın.Benim şahsi düşüncem.Kime sorduysam brc ve prins üzerine lpg demiyorlar.Arabanız da yeni model.Yine de bir bilene sorun.Allah kazasız belasız günler nasip etsin herkese.

S

senem_

Bilgi Girilmemiş
2010 astra classic III 1,6 aracımı mayısta aldım param o zaman için diesele yetmedi. 2 ay sonra landirenzo kit taktırdım. aslında memnundum ama eşimin arabaya yazık edeceksin dırıdırından söktürdüm.takarkende sökerkende arabamda kalıcı bişey olmadı(en azından görünürde)
ancak bu kez de benzinciyle kanka olduk. bende 1 hafta kadar önce yine aynı yere gidip (kocamı da karşıma alarak) yine landirenzo kit taktırdım.
ilk olarak şu ara bi kampanya var kit 1550 tl 10 taksit yapıyorlar ben nakit ödedim 1350 ye kadar düştüler. 250 gibi ruhsata işletme masrafı 30 lira kadarda kaskoya ek prim ödedim( lpgyi kaskoya bildirmemek sonra kapsam dışı kalmak demek atlamayın) bunlar işin maddi boyutu.
gidiş çekiş hız yönünden aracınızda bir değişiklik olacağını sanmıyorum en azından şimdilik bende hiç bir fark yok. önceden de olmamıştı.
arabaya zarar vermediğine dair opelin kendi servisi garanti veriyor ki emin olmasalar garantiyi bozarlar. ustanızı iyi seçin en pahalısını da yaptırsanız usta işi bilmezse arabanızı mahvetmeleri işten bile değil.
aracınız daha garanti kapsamında olduğu için başka kit taktırmanızı önermem çünkü ne olacağı belli olmaz ilk astramdan tecrübeyle sabittir 2006 yılında iki arıza toplam maliyeti 4bine yakınken fabrika hatası olduğunu bildirip ücretsiz yapmışlardı. aynı şeyin yine olmayacağı yada başınıza gelmeyeceğinin garantisi yok.
yakıt konusunda fark ciddi ama benim gibi eşeklik edip yer kaplamasın diye kuş kadar depo taktırmayın zırt pırt yine yakıt alırsınız ama 40 liraya depo fullemek paha biçilmez.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landi renzo iyidir;) kullanıyorum performans kaybı yaşadığımı söyleyemem..tüpte zaten araba ondan çekmiyor dediğimi hatırlamıyorum..ama ben lpg ye gelen zamlardan sonra araç lpg li olduğu halde benzinde kullanıyorum..kime gıcıklık yapıyosam :D neticede rahatlıkla taktırabilirsiniz...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama 40 liraya depo fullemek paha biçilmez.[/QUOTE]

:p aynen

moonwalker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Vialle taktırın sıvı püskürtmeli sistem son teknoloji. Bakım ayar derdi yok, üstelik aracın soğutma suyuna bağlanmıyor. Tabi biraz pahalı.

mertyagiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikir ve düşüncelerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim.

landi renzo iyidir. ama enjektör olarak bazı yerler ucuza kaçıp yerli enjekör kullanıyormuş. olması gereken bosh enjektördür.
sistemler hemen hemen aynı bir çok marka lpg kullandım hemen hepsi aynı. landi ve atiker yakıt olarak sanki biraz daha ekonomikti.

Özgür Bey
Acıklamanız için teşekkür ederim.

Lpg konusunda hiç bir bilgim yok
Yanlız landirenzolpg sitersinde bir açıklama yı buraya ekliyorum.
"Landi Renzonun asla ve asla Bosch marka enjektörü yoktur. Sadece map sensöru Bosch markadır. Landi Renzo firması kendine ait olan MED marka enjektörleri kullanır." diye yazmışlar.

Bence 1600 tl landirenzo ya verene kadar biraz daha fark ile ya brc ya da prins taktırın.Benim şahsi düşüncem.Kime sorduysam brc ve prins üzerine lpg demiyorlar.Arabanız da yeni model.Yine de bir bilene sorun.Allah kazasız belasız günler nasip etsin herkese.

Caner Bey
Valla bende istemem 1600 vermeyide aracı satın aldığım firmanın diyarbakırda landirenzo ile anlaşması varmış yok başka marka takarsanız garantide sorun yaşarsınız diyince takılıp kaldım.
Amin hepimize :)

2010 astra classic III 1,6 aracımı mayısta aldım param o zaman için diesele yetmedi. 2 ay sonra landirenzo kit taktırdım. aslında memnundum ama eşimin arabaya yazık edeceksin dırıdırından söktürdüm.takarkende sökerkende arabamda kalıcı bişey olmadı(en azından görünürde)
ancak bu kez de benzinciyle kanka olduk. bende 1 hafta kadar önce yine aynı yere gidip (kocamı da karşıma alarak) yine landirenzo kit taktırdım.
ilk olarak şu ara bi kampanya var kit 1550 tl 10 taksit yapıyorlar ben nakit ödedim 1350 ye kadar düştüler. 250 gibi ruhsata işletme masrafı 30 lira kadarda kaskoya ek prim ödedim( lpgyi kaskoya bildirmemek sonra kapsam dışı kalmak demek atlamayın) bunlar işin maddi boyutu.
gidiş çekiş hız yönünden aracınızda bir değişiklik olacağını sanmıyorum en azından şimdilik bende hiç bir fark yok. önceden de olmamıştı.
arabaya zarar vermediğine dair opelin kendi servisi garanti veriyor ki emin olmasalar garantiyi bozarlar. ustanızı iyi seçin en pahalısını da yaptırsanız usta işi bilmezse arabanızı mahvetmeleri işten bile değil.
aracınız daha garanti kapsamında olduğu için başka kit taktırmanızı önermem çünkü ne olacağı belli olmaz ilk astramdan tecrübeyle sabittir 2006 yılında iki arıza toplam maliyeti 4bine yakınken fabrika hatası olduğunu bildirip ücretsiz yapmışlardı. aynı şeyin yine olmayacağı yada başınıza gelmeyeceğinin garantisi yok.
yakıt konusunda fark ciddi ama benim gibi eşeklik edip yer kaplamasın diye kuş kadar depo taktırmayın zırt pırt yine yakıt alırsınız ama 40 liraya depo fullemek paha biçilmez.

Senem Hanım
Bende bugün servise giderek anlaşmalı oldukları lpg sistemini takan firmadan fiyat alarak 1.350 lira nakit fiyat almıştım şimdi sizin söylediğinizi düşününce hani kuş kadar depo taktırdım. Şimdi Aklıma geldi onun içinmi bu fiyatı verdiler aceba. Yarın sabah ilk işim bunu öğrenmek olacak, çünkü bu güne kadar lpg li araç olarak hemen hemen hiç kullanmadım bu yüzden bilgisizim. Bari takmışken rahat edeyim :)

landi renzo iyidir;) kullanıyorum performans kaybı yaşadığımı söyleyemem..tüpte zaten araba ondan çekmiyor dediğimi hatırlamıyorum..ama ben lpg ye gelen zamlardan sonra araç lpg li olduğu halde benzinde kullanıyorum..kime gıcıklık yapıyosam :D neticede rahatlıkla taktırabilirsiniz...

Rıfat bey
Teşekkür ederim. Gelin bizim taraflara doğuda biraz ucuzluyor :)
tabi batıya göre fiyat yüksek yinede , ama nasılsa bazı benzin istasyonları bez afişler asmışlar 1.80 lerde geziyor otogazların fiyatları ilginçtir.
"Mesela Diyarakırdan Gaziantepe giderken birecik yakınlarında petrol ofislerinden bazıları nasılsa 1.80 lira lpg ye fiyat vermişler"

Bence Vialle taktırın sıvı püskürtmeli sistem son teknoloji. Bakım ayar derdi yok, üstelik aracın soğutma suyuna bağlanmıyor. Tabi biraz pahalı.

Sayın MoonWalker
Lpg konusunda aklımda belirli bir marka yoktu aslında şimdi araca 35.000 - 40.000 lira bir para verince, takılacak tüpteki 300-500 liralık farklar kişiyi sarsmaz kanatindeyim. Birde bayi siz başka marka takarsanız garantide sorun olur diye , gözümü korkutunca mecbur boynumu büktüm landi olsun dedim tabi daha ucuzada lpg sistemleri var daha pahalıyada ama illada en pahalısı diye bozulmayacak veya verimi iyi olacak diye bir konu yok.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Sağlıcakla Kalın

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzine son gelen zamla birlikte bisiklet kullanırsın zannımca:D
valla senem hanım,önceden ybr 125 ile giderdim..1 lt benzınle ortalama 30 km gidiyordu..ama öğretmn olunca takım elbiseyle biraz abes kaçıyordu.yine motosiklete dönücem galiba:D