Landirenzo Garantisi

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var. Garantili araca landirenzo lpg kiti montajı yapıldığında opel motoru garanti dışı bırakıyor. Landirenzo yetkili bayisi ise lpg den kaynaklı arızalara ben garanti veririm diyor. Peki örneğin araçta lpg kaynaklı olmayan bir motor arızası çıktı. Anladığım kadarıyla o zaman pamuk eller cebe durumu oluyor. doğru mudur? saygılar.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Landirenzo Garantisi

Hocam araç sıfır KM iken bayiden taktırdım. Hem aracımın motor garantisi devam ediyor hem de Landirenzonun ekstra garantisi geliyor. Yani aracım opel tarafından garanti dışı kalmadı :)

Sizin dediğiniz gibi bir teklifle gelselerdi gider BRC falan taktırırdım. Landirenzonun bir artısı olmazdı sonuçta ;)

se-r-da-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar.ben bu soruyu bayiye özellikle sordum.cevap:''lpgden kaynaklı arıza sonucu oluşan hasarlar landirenzoya ait,onun dışındaki bütün parçaların garantisi bize ait.'' teyit etme adına '' örneğin şanzumanda sorun yaşarsam veya elektronik aksamda sorun olursa '' diye sordum yine hepsi bize ait diye cevap verildi.bundan sonrası bayinin ve lpg dönüşümü yapan firmanın iş ahlakına kalıyor hocam.her iki taraf da dürüst iş yapıyorsa bir sorun anında kendilerinden kaynaklı bir sorun yaşandıysa sizi hiç uğraştırmadan sorunu halledip aracınızı verirler ama bunun aksi bir kişiliğe ve politikaya sahiplerse tabiri caizse sizi oradan oraya top gibi oynatırlar.biri diğerine atar sorumluluğu olan size olur...

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu soruyu sormamın nedeni bugün lpg li aracımda arıza ışığı yanmış olmasıdır. henüz kontrol ettirmedim. belki lpg ile alakası olmayabilir. ankaradan amasyaya geldim ve yolda sürekli yağış ve zaman zaman su birikintileri vardı. herhangi bir sensöre su kaçmış da olabilir. eski astra H aracımda bu nedenle 3-5 kez arıza ışığı yakmıştı. kuruyunca düzeliyordu. LPG kiti Ankara'da Opis'te takıldı. Umut bey vardı galiba. Garanti filan adam epey anlattı ve bir sürü evrak filan da verdiler ama o dönem kafam farklı konularla meşgul olduğu için dikkat etmemiştim. şimdi böyle bir durumla karşılaşınca işin aslını öğrenmek istedim. teşekkür ederim cevaplar için. yarın netleşecek herşey.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

alize05 link' Alıntı:
bu soruyu sormamın nedeni bugün lpg li aracımda arıza ışığı yanmış olmasıdır. henüz kontrol ettirmedim. belki lpg ile alakası olmayabilir. ankaradan amasyaya geldim ve yolda sürekli yağış ve zaman zaman su birikintileri vardı. herhangi bir sensöre su kaçmış da olabilir. eski astra H aracımda bu nedenle 3-5 kez arıza ışığı yakmıştı. kuruyunca düzeliyordu. LPG kiti Ankara'da Opis'te takıldı. Umut bey vardı galiba. Garanti filan adam epey anlattı ve bir sürü evrak filan da verdiler ama o dönem kafam farklı konularla meşgul olduğu için dikkat etmemiştim. şimdi böyle bir durumla karşılaşınca işin aslını öğrenmek istedim. teşekkür ederim cevaplar için. yarın netleşecek herşey.

İnşAllah herhangi bir sıkıntı yoktur hocam. Gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz :)

Eylemee1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam araç sıfır KM iken bayiden taktırdım. Hem aracımın motor garantisi devam ediyor hem de Landirenzonun ekstra garantisi geliyor. Yani aracım opel tarafından garanti dışı kalmadı :)

Sizin dediğiniz gibi bir teklifle gelselerdi gider BRC falan taktırırdım. Landirenzonun bir artısı olmazdı sonuçta ;)

Lpg takıldgı an OPEL motor garantsi devredışı kalır, bayi kendi garanti vermstr lpgnin garantsni kullanark yaptırır sorun olursa

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Eylemee link' Alıntı:
Lpg takıldgı an OPEL motor garantsi devredışı kalır, bayi kendi garanti vermstr lpgnin garantsni kullanark yaptırır sorun olursa
Hocam şöyle söyleyeyim;
-Motorumun genel kontrolünü yaptırıyorum.
Vites topuzunu ve altındaki şanzıman bilmemnesini (adını unuttum), kalorifer kutusunu komple geçen hafta değiştirdim garantiden.

Eğer dediğiniz gibiyse serviste bakım yaptırmaya hiç gerek yok. Motor sıkıntı çıkartırsa Landirenzo bayisinin önüne çekeyim, baksınlar.

rush10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam şöyle söyleyeyim;
Vites topuzunu ve altındaki şanzıman bilmemnesini (adını unuttum), kalorifer kutusunu komple geçen hafta değiştirdim garantiden.

Eğer dediğiniz gibiyse serviste bakım yaptırmaya hiç gerek yok. Motor sıkıntı çıkartırsa Landirenzo bayisinin önüne çekeyim, baksınlar.
hocam geçmiş olsun ne gibi bi arıza çıkarmıştı aracınız

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracıma pis yakıt aldığım için arıza ışığı yanmış. zaten henüz servise gitmeden bir gün önce depoyu opetten doldurdum. sabah çalıştırdığımda arıza ışığı yanmadı. lpg'yi temiz yerden almakta fayda var. astralar nazik bu konuda galiba.

Eylemee1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam şöyle söyleyeyim;

Bayide lpg yaptrdgn için bakarlar, mesela turbo lpgden dolayı bozuldu diyelim bayi landirenzo üstnden yaptırır