landirenzo mu lovato mu? kararsız kaldım...

Oktay-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007model 73.000km'deki 1.4 twinport aracıma aracıma artık 3.75i aşan benzin fiyatından dolayı hiç kıyamasam da lpg taktıracağım ve iki marka arasında çelişkide kaldım.
lovatoyu düşünmemin tek sebebi siteden de tanıdığımız vladimir'in lovato lpg kitiyle 65.000 km'dir sorunsuz arıza lambasız ve de arızasız aracını kullanıyor olması. o da lovatodan çok memnun. ustası da düzgün eğitimli ve uzun yıllardır bu işi yapıyor. lovato olursa aynı yere taktıracağım. ayrıca şehir içi şehir dışı karışık onun aracını kendim kullanarak 1.98 'den aldığımız 20 tl'lik gazla 150 km yol yaptık. fabrika verilerine bakarsak benim 1.4 twinport aracım onun 2004 model 1.2 aracından daha az yakıt tüketiyor. tahminen aynı sonucu bende de alırız gibi umuyorum. buraya kadar her şey iyi hoş, tamam taktırıyorum derken; landirenzo biraz aklımı çeldi. ilgililerin de bileceği üzere landirenzonun opel Türkiye ile anlaşması var ve fabrika çıkışı araçlarında garanti kapsamında kullanıyor. aslında sadece kara kaşı kara gözü için landirenzoyla anlaşma yaptığını değil, bir takım ticari çıkarlar doğrultusunda da bu anlaşmanın yapıldığını düşünüyorum. ama yine de forumda da okuduğum kadarıyla landirenzodan memnun olmayanı görmedim. tek eksisi berbat bir enjektör sesine sahip olması. çatçatçat diye inanılmaz fazla ses yapıyor. landirenzo taktırdığıma yine de değer mi? sizin tercihiniz bu iki marka arasından hangisi olurdu. görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

sandalet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007model 73.000km'deki 1.4 twinport aracıma aracıma artık 3.75i aşan benzin fiyatından dolayı hiç kıyamasam da lpg taktıracağım ve iki marka arasında çelişkide kaldım.
lovatoyu düşünmemin tek sebebi siteden de tanıdığımız vladimir'in lovato lpg kitiyle 65.000 km'dir sorunsuz arıza lambasız ve de arızasız aracını kullanıyor olması. o da lovatodan çok memnun. ustası da düzgün eğitimli ve uzun yıllardır bu işi yapıyor. lovato olursa aynı yere taktıracağım. ayrıca şehir içi şehir dışı karışık onun aracını kendim kullanarak 1.98 'den aldığımız 20 tl'lik gazla 150 km yol yaptık. fabrika verilerine bakarsak benim 1.4 twinport aracım onun 2004 model 1.2 aracından daha az yakıt tüketiyor. tahminen aynı sonucu bende de alırız gibi umuyorum. buraya kadar her şey iyi hoş, tamam taktırıyorum derken; landirenzo biraz aklımı çeldi. ilgililerin de bileceği üzere landirenzonun opel Türkiye ile anlaşması var ve fabrika çıkışı araçlarında garanti kapsamında kullanıyor. aslında sadece kara kaşı kara gözü için landirenzoyla anlaşma yaptığını değil, bir takım ticari çıkarlar doğrultusunda da bu anlaşmanın yapıldığını düşünüyorum. ama yine de forumda da okuduğum kadarıyla landirenzodan memnun olmayanı görmedim. tek eksisi berbat bir enjektör sesine sahip olması. çatçatçat diye inanılmaz fazla ses yapıyor. landirenzo taktırdığıma yine de değer mi? sizin tercihiniz bu iki marka arasından hangisi olurdu. görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

landirenzoyu tanıyan biri olarak bence ben taktıralı bir ay oldu arastırma yapmamda 2 ayı geçkin zaman aldı landirenzo opelin sadece türkiye partneri değil dünya partneri enjeksiyon sesi bence okadar sorun etmemek lazım kaldiki enjeksiyon olarak landirenzo omegas larda bosch enjeksiyon var boschların da sesli çalıştıgı malum. ama motor kaputunu kapayınca ses kesiliyor

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prins derim. Ama illaki Landi Renzo İle Lovato arasında tercih yapılacaksa kesinlikle hiç düşünmeden Landi Renzo tercih ederdim...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin önünde hazır örnek var arkadasım git vladimir arkadasımızın taktırdığı yere taktır macera arama kendine bence lpg de markanın önemi %15-20 dir en fazla ama usta %100 ustanın isciliğini görüp beğendiysen hazır arkadasında da örneği varsa taktır derim

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Prins derim. Ama illaki Landi Renzo İle Lovato arasında tercih yapılacaksa kesinlikle hiç düşünmeden Landi Renzo tercih ederdim...
kesinlikle katılıyorum, prins taktıralı 2 ay oldu sorunsuz ve sıkıntısız ve performansı, maaşallah. landi renzo mu lovato mu derseniz yine de landi renzo derim ben de...

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
prins derim başka bişy demem :good:

vosvosist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL OTOMOBİLLER
ARTIK LANDIRENZO SIRALI SİSTEM
LPG DÖNÜŞÜM KİTLERİ İLE
GARANTİ KAPSAMINDA DA
LPG KULLANABİLECEK…
General Motors Türkiye, 04.05.2009 Tarihli bülten ile , Opel otomobillerde LANDIRENZO sıralı sistem lpg dönüşüm kitleri ile garanti kapsamındaki araçlarının lpg kullanabileceğini açıkladı.
LPG dönüsümü, müsterinin talebine göre, Astra 1.4 benzinli, Astra 1.6 benzinli, Corsa 1.2 benzinli, Corsa 1.4 benzinli, Meriva 1.6 benzinli, Zafira 1.6 benzinli modellerinde yapılacak.
LPG dönüsümü çerçevesinde aracın 2 yıl sınırsız km. kapsaminda garantisi devam edecek. Bununla beraber, araca takilan LPG dönüsüm kitinin de 2 yıl veya 100.000 km garantisi olacak.
GM garantili LANDIRENZO marka GM LPG kiti uygulaması, LANDIRENZO LPG yetkili

Oktay-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. cuma günü landirenzo omegas kiti aracıma taktırdım. 1000 km sonraki kalibrasyonda aracın ne yaktığı tam olarak ortaya çıkacak fakat şunu söyleyebilirim. lpg kiti takıldı ilk gazı aldık. 30 tl lik gaz içinde usta ayar yaptı araba 1 saat filan çalıştı sonra otobana çıktık. usta araba arıza lambası yakacak mı diye denemek için 150 160la uzun süre kullandı, üstüne de ben acaba aracın güçten düşmesi çok mu fazla diye kendim denedim... sonuçta 30 liralık gazla (gaz 2.04) 150 km yol yaptık. bu değer tabi ki lpgye göre fazla ama yüksek devirde kullanım da oldukça fazlaydı. tam ne kadar yaktığı ortaya çıkınca ve twinporta uyumsuz bir durumu varsa (gözümü korkuttukları gibi) buradan paylaşacağım.