LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ

Hocam bugun izmirde yetkili bayiye gittim aracim edition. bana dedikleri menuden basinclarla ilgili sistemi goremezsiniz çünkü aracınız boş donanım. Sadece basınç düşünce ikaz verecek. ikaz lambası da devir saatinde araç çalıstırılırken icinde tc yazan altı tırtıklı üstünde çapraz çizgi olan yermiş. Neyse bana saçma geldi şöyleki üst donanımlara direkt barometre sonuçlarını yazan ekranı koyup alt donanımlara lastikler arasında ki bağıl dönüş sayısını esas alan ilkel ve bana göre güven vermeyen ve kulanım kılavuzunda da zaten kontrolü kendiniz yapın sensorlere güvenmeyin diyen bi açiklama olduktan sonra sistemi koysan ne olur koymasan ne olur.Zaten araç kullanırken de her 5 km de bir termometre ile motor sıcaklığını ölçerim  ;D. Bu arada servis elemanlarınin ilgisi beni memnun etti. Yukarıda yazdıklarım opele yönelik eleştirilerimdir.saygılar.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O servis elemaninatraction control yani anti patinaj uyari lambasi hangisi ozaman diye bir sorsaniz.:)

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de dediğiniz gibi traction control sistemi olduğunu biliyorum ancak adamlara hız göstergesinin olduğu yerdeki olması gereken işaretten bahsettim ancak fikirleri yok. Ben de çok zorlamadım çünkü 1. iyi niyetle yardımcı olmaya çalıştılar 2. aracın basınç ölçüm sistemi abs sensörü ve lastikler arası dönme sayısı farkına dayalı uyarı verme prensibine dayalı çalışıyor.(kullanma kılavuzlarından okuduğum kadarıyla.) yani direkt barometre ile ölçüm yapmıyor anladığım kadarıyla. en azından benim aracımda varsa bile bazı arkadaşların dedikleri gibi benimkinde ne yük seçimi ne de tek tek her lastik için ayrı basınç göstergesi yok. Bu nedenle ben araştırmaktan vaz geçtim aracımı kullanıp keyfini çıkaracağım. Üst versiyonlarla veya üretim tarihi daha yeni olan araçlarla ilgili durumu bildirirseniz sevinirim. saygılar

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balkes link' Alıntı:
Ben de dediğiniz gibi traction control sistemi olduğunu biliyorum ancak adamlara hız göstergesinin olduğu yerdeki olması gereken işaretten bahsettim ancak fikirleri yok. Ben de çok zorlamadım çünkü 1. iyi niyetle yardımcı olmaya çalıştılar 2. aracın basınç ölçüm sistemi abs sensörü ve lastikler arası dönme sayısı farkına dayalı uyarı verme prensibine dayalı çalışıyor.(kullanma kılavuzlarından okuduğum kadarıyla.) yani direkt barometre ile ölçüm yapmıyor anladığım kadarıyla. en azından benim aracımda varsa bile bazı arkadaşların dedikleri gibi benimkinde ne yük seçimi ne de tek tek her lastik için ayrı basınç göstergesi yok. Bu nedenle ben araştırmaktan vaz geçtim aracımı kullanıp keyfini çıkaracağım. Üst versiyonlarla veya üretim tarihi daha yeni olan araçlarla ilgili durumu bildirirseniz sevinirim. saygılar
yol bilgisayarı ekran görüntüsünü koyabilirmisiniz?

astra sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam bende  1.4 sport var basınç sensörü varmı yeni aldım aracı incelemedim

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam beni araçta yakıt ve hız bilgileri menüsünde 7 sayfalık anlı, ortalama hız,anlık ve ortalama yakıt bilgileri ve km sayacı olan bir menu var. Bu bilgileri tektek gösteriyor. şunun gibi: http://hizliresim.com/l0q6AE
Bir de araç ölçü birimlerinin olduğu kısım var metrik ve us şeklinde. Ancak şu menü benim aracomda yok: http://hizliresim.com/dWvApZ umarım fotografları görebilirsiniz. not:fotoğrafları netten bulup yükledim çünkü menü tuşu ile seçim yaparken ana başlıkların fotoğrafını çekemedim çok hızlı değişiyor.

astra sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gittiğimde bakacağım sağolun hocam birde kaput actim akünun yanında boşluk var tereddüt ettim unutulan var mı diye sıkıntı yoktur değil mi?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

astra sport link' Alıntı:
Gittiğimde bakacağım sağolun hocam birde kaput actim akünun yanında boşluk var tereddüt ettim unutulan var mı diye sıkıntı yoktur değil mi?
Daha büyük akülerin takılabilmesi için boşluk bırakılıyor. Endişelenmeyin bizlerde de var :)

yalovalı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar lastik sensörü olup olmadığını anlamak için sinyal kolundan menü düğmesine basıp öğrenebilirsiniz benim aracımda  öyle eski modelleri bilmiyorum.ayrıca lastikteki siboblarda metal oluyor yani piyasadaki siboblarda biraz değişik.